Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendö akkor ha a kutyám...

Mi a teendö akkor ha a kutyám nagyon barátkozik az idegenekkel!? 1év 2 honapos németjuhász kutyárol van szo! Mit lehet ilyenkor tenni hogy ne simogasák? Iskolába is járok vele, .

Figyelt kérdés
2010. jan. 25. 22:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem tetszik neki akkor nem engeded oda, és megkéred hogy hagyja békén. Az hogy bizalmatlanabb lesz-e, csak a jellemén múlik, bár az iskolában megtanulhat csibészelni, de az inkább zsákmányszerző ösztönre hajt, szóval attól a való életben nem biztos hogy tartózkodóbb lesz.
2010. jan. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

Nekem is németjuhászom van. De nem teljesen értem a kérdésedet.

Azt szeretnéd, hogy ne haverkodjon emberekkel vagy hogy ne nyúlhassanak hozzá mások?

2010. jan. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
És miért baj az ha barátkozik? Ilyen az alaptermészete. Ha kiírtod belőle te fogsz póruljárni, mert depressziós lesz. A kutya egy érző lény miért kell bábot játékbabát csinálni belőle?
2010. jan. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Egyszerűen ne engedd a kutyádat más emberekhez, és ne hagyd, hogy mások simogassák. A te kutyád, a te döntésed.

Ha nem éri olyan sok pozitív benyomás (kedves szavak, simogatás, jutifali) idegen emberekkel, akkor egy idő után el fogja veszteni az érdeklődését, és ő maga sem akar majd annyira barátkozni.

De én a helyedben inkább örülnék a barátságosságának. Könnyebb arra odafigyelni, hogy ne adjanak neki enni, mint arra, hogy ne harapjon meg senkit.

Én a mentett (verték és éheztették) kutyámmal 1 évet dolgoztam azon, hogy kiszámíthatóan viselkedjen idegen emberekkel. Sokkal jobban szeretném, ha abszolút barátságos lenne, mint amilyen mogorva és "bunkó" volt régen. Most már végre valahol középúton tartok vele.

2010. jan. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!!!!

,irtam is egy két válaszadonak választ,habár azt sztem mindenki elfogadhatja,hogy egy németjuhász,vagy olyan kaliberü kutyának nemigen kéne barátkoznia idegenekkel!föleg a feketebörüekkel!

2010. jan. 25. 22:44
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám is ezt csinálja. Utálom, hogy az idegenek idejönnek a kerítéshez és "utyuluputyulu de kis cuki vagy, hát egyelek is meg" -eznek...

Szerintem ezzel már nem lehet semmit csinálni. Az a baj nálunk, hogy mikor kis aranyos gombóc volt akkor mindenki idejött, hogy megsimogassa, dicsérje és ehhez van hozzászokva. Az enyém ha meglát egy idegen embert az utcán akkor elkezd nyüszíteni, hogy jöjjön ide a kerítéshez, vagy nyújtogatja ki a lábát, hogy simogassák meg.

Az őrületbe kerget ezzel...

2010. jan. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:46 -es vagyok


És igen nálunk is: a kisebbségiektől kezdve, a postáson át, a jehova tanúin át, mindenkivel jóba van. Sajnos...

2010. jan. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
Úristen.. Ha őrző-védő kutyát akartál magad mellé, úgy is kellett volna nevelni.. Attól h bizonyos fajtákat különböző területeken használnak nem azt jelenti h úgy születnek. Minden a nevelés kérdése.
2010. jan. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

22:46 os alatti válaszadonak üzenném,!

köszönöm a választ,

én csak azt szeretném hogy ne jöjjön keritéshez közel senki idegen,föleg a digok ne!!!!!!

és ne barátkozzon,mert akkor ki is irhatnám a kapura hogy:IDE NYUGODTAN BE LEHET TÖRNI,ITT NEM ÁZÖRZÖ KUTYA VAN HANEM DISZKUTYA!!!!!!!!!!!


azert te sem szeretenéd gondolom hogy akárki odamenjen a keritésedhez,és a kutyád simogassa!!!!

ezt nehezen hiszem!!!!!!!!

2010. jan. 25. 22:55
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

szia! az én németjuhászom is imádja az "idegeneket" de csak a gyerekeket akik elmennek a kerítés mellett! A hétköznapi emberekre rá se legyint a figyelme látszólag.

Viszont a postást, alkeszokat és a "négereket" nem szívleli. Azonnal ugrik amit nem neveltem, hanem őseitől hozta. Az is számít , hogy munka-, vagy kiállítás vonalú kutya.

2010. jan. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!