Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki fog bírni 1 napot vagy...

Ki fog bírni 1 napot vagy valakit muszály szereznem mellé?

Figyelt kérdés

15-én fogjuk hazahozni a kis drágámat. Labrador-német juhász keverék. és most annyi gond adódott hogy rá egy hétre családi ünnepség lesz amire mi is hivatalosak vagyunk és emiatt itthon kéne hagyni, ha nem is egy teljes napra de szerintem neki még korai és nemtudok mit csinálni. A család többi tagjára nem.is számíthatok amiatt amit leírtam.

nagygond lenne szerintetek? mert ha minden cérna szakad akkor én itthonaradok vele csak fontos esemény lenne.



2014. okt. 30. 21:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Szélsőséges túlzásokba nem kellene esni a tanácsadásokkal, nem több napos nyaralásra utazik el a kérdező, néhány órára még a farkas is magára hagyja a kölykeit :-)


Szobába zárva semmiképpen ne hagyd magára a kutyust - nem azért mert nem bírná ki, de jó eséllyel kárt csinál.

A neveléshez az is hozzá tartozik, hogy időnként egyedül marad, s azt viselje el nyugodtan, ne vonítsa végig azt az időszakot - ez persze egy másik történetsor, nem úgy kell kezdeni, hogy egész napra magára hagyod, de ahogy értelmeztem a kérdést, nem is erről van szó.

Keress neki olyan helyet, ahol nem tud kárt csinálni, de nem fázik, nincs túlzottan meleg, ne legyen veszélyforrás. Legyen lőtte ivóvíz (ne tudja kiborítani), ahol nem gond, ha a szükségét is elvégzi, s az sem hátrány, ha a szomszédokat nem bosszantja, ha netalán nyafogni kezdene.

Ilyen hely lehet kint, de lehet egy kazánház, ahol nem forró a kazán, egy nyárikonyha, stb - az nem állatkínzás, ha néhány órára magára hagyod, erre szokatni is kell, s ha 15-én valóban haza viszed, akkor lesz egy heted erre, ne azon a bizonyos napon maradjon először egyedül (de az is megoldás, amit javasoltak, hogy csak az ünnepség után viszed haza)

2014. okt. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Jaj, mintha belehalna a kutya, hogy pár órát egyedül lesz... Hagyd otthon nyugodtan, előbb-utóbb úgyis el kell kezdeni egyedül hagyni, egy hét után már épp ideje lesz.

A lényeg, hogy olyan helyre zárd, ahol nem tud kárt tenni sem magában, sem értékes/veszélyes dolgokban, illetve könnyű takarítani.

2014. okt. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%

Kövezzetek meg, de melyik az a kutyatartó aki megteheti, hogy egy hétig vagy tovább szabadságon legyen a kutya miatt? Nyilván az elején játszunk a beosztással meg hazafutunk ebédszünetbe és hasonlók, de egy kutya nem gyerek, hogy gyesen legyenek vele.

Igenis meg kell szoknia az egyedüllétet! Fokozatosan, mindig egyre több időt, illetve sokat segít a boxba szoktatás ha akar bemegy, elfekszik. Plusz egy kiskutya a nap 85%át átalussza!!

Szóval csak ügyesen, menj nyugodtan a csakádi partyra! A kutya lemondásokkal jár..de nem mindenről!! 😉

2014. okt. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
53%

Én úgy oldom meg a családi programokat, hogy

a) viszem a kutyákat

b) hamarabb eljövök, mert a kutyák otthon vannak egyedül.

Ha kölyköm lenne, maximum atombiztos szobakennelben hagynám otthon egyedül, mert egy egész napos unatkozás, rágcsálás, pakolás, pisi-kaki szétkenés után lehet, hogy egyszerűbb lenne felgyújtani a lakást, mint kitakarítani :D És akkor sem egész napra, csóri kutya begolyózik egyedül, meg neki se jó a saját mocskában feküdni egész nap.

2014. okt. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most 8 hetes az ideiglenesem. 3 hetesen került hozzám. Első naptól, amikor a mamáját sétáltatok egyedül volt. Persze először csak fél órát, aztán ahogy nőttek a séta hosszok. Mostanra simán elvan egész délelőtt egyedül, ha úgy alakul. Alszik, játszik. És igen összepisil, kakil mindent, de nekem nem gond elővenni a felmosót. Én mondjuk ennél hosszabb időre nem hagynám, tehát max két etetés között. De így talán Te is el tudsz menni az étterembe, max hamarabb eljössz.
2014. okt. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok híve a kutya túlaggódásának, de egy ekkora kiskutya szobában nem bírja ki ilyen sokáig ürítés nélkül. Ez itt a probléma nem az, hogy egyedül kell lennie.
2014. okt. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodtan egyedül hagyhatod, max pisit-kakit majd feltörlöd. A kutya egyébként se fog belefetrengeni a saját piszkába.. intelligensebb annál, már ilyen pici korban is. Menj nyugodtan és érezd jól magad!
2014. okt. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

És egyedül nem tud a kutya üríteni?? :))


A kérdező kérdése az volt, "kibírja-e". Igen, kibírja. Se bele nem fog pusztulni abba, hogy egyedül még a kakát sem tudja kipréselni magából, se idegösszeomlást nem fog kapni attól, hogy nem lesik 24/7. Egy pár óra alatt lerak két tócsát meg két csomót és ennyi.

2014. okt. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a sok választ:)
2014. okt. 31. 12:30
 20/21 anonim ***** válasza:

Reggeltől estig simán ki kellene bírnia :)

maximum a szomszédokat készítsétek föl előtte ( nagy bocsánatkérések közepette ), hogy lehet a kutyus nyüszíteni fog, ha elunja magát.

De nyugi X órakor jöttök haza stb.


Na meg, bepisil-bekakil. reggel 8 és mondjuk este 9 közt ez olyan 3 kupacot és 3-4 tócsát jelent. De az állattartás ezzel jár :)

2014. okt. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!