Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutya sétáltatása....

Idős kutya sétáltatása. Hogyan? Mennyi ideig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Van egy 7 éves (tehát már nem fiatal) német dogunk és hát be kell valljam kissé elhanyagoltuk pár évig a sétáltatást (tudom, nem lett volna szabad... de anyáéknak sok a dolguk)és gondoltam elviszem sétáltatni de féltem az egészségét.

-Mennyi ideig sétáltathatom hogy ne eröltesse meg magát?

-Naponta hányszor?

-Nem lesz roszabb az állapota? (lentebb írok róla)

Szegénynek vesebetegsége van de már kezd kilábadozni belőle (vagyis már nem látszik annyira rajta)... és reménykedem hogy a séta jót tesz neki. Egyébként nagyon hiperaktív.. nem az a jellegzetes "öreg kutyus" :)


2014. okt. 31. 15:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ugyan nekem yorkim van, de szintén idős. Bátran vidd sétálni, hiszen nagyon-nagyon örülnek a kinti világnak idősen is. Ilyenkor már lehet, hogy nem ugyanaz a feladata a sétának, mint régebb, fiatal korában, ilyenkor már inkább szaglászni kell hagyni, szép komótos tempóban sétálni vele. Persze ezt te látod rajta, ha felpörög a szabad levegőtől akkor nyugodtan mehetsz vele gyorsan is, vihetsz le labdát is, csak mindig figyelj közben, hogy ha látod hogy fárad, hagyd abba. Ilyen dolgok már csak érdekességnek kellenek, nem pedig azért, hogy levezesd az energiáit. A séták hossza ugyanez, én mindig figyelem, hogy mennyire fáradt, ha már egyre többet ácsorog egy-egy dolgot szagolgatni, az az én kutyámnál pl. mindig azt jelenti, hogy alibit keres hogy álljunk már meg végre, mert fáradt:) Én pl. nem indulok el nagyon messzire vele, mert ki tudja hogy félúton nem-e fárad el nagyon, aztán visszafele meg alig tud jönni már (mondjuk nálunk könnyű mert felveszem ha ilyen van), inkább kisebb kört megyünk, aztán ha van még kedve, még egyszer, kétszer körbemegyünk, de legalább a közelben vagyunk, ha netán kifullad, vagy szomjas, vagy ilyesmi. Ha olyan helyen laktok, félúton le is ülhettek ha van pad, te előveszel pl egy újságot, addig ő kiszusszan, aztán indultok megint kicsit sétálni, vagy vissza. Ilyen helyzetben pl a futtató is tökjó, odáig el tudtok sétálni, ott ha fáradt megpihenhet, játszhattok is, visszaút előtt meg tudod itatni a legtöbb futiban. Na nem tudom mennyire voltam hasznos, de nálunk ilyesmire alakult át a séta, így idős korára:)
2014. okt. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Amúgy a szívbetegség ellen (persze ha nem valami veleszületett) még pont jó is a napi mozgás! Persze nem a kifullasztás, de a rendszeres kis napi lötyögések pl az idős embereknél is nagyon sokat használ, dognál meg egyéb nagytestűnél szerintem nagyon sokat számít, mert én is azt hallottam, hogy a szívük szokott "elfáradni", hiszen akkora testben kell keringetni a vért (ezt csak hallottam, lehet hülyeséget mondok, ha így van akkor bocsánat!), ha így van akkor tökjó karbantartás a napi lightos mozgás! Az én öreg yorkimnak a kedve is jobb egy-egy "infó dús" séta után, pl amikor kidöntötték a kukát, imádta végigszagolni - persze a felügyeletem mellett, és nem belerágcsálni:D - a tartalmát, plusz ha összefut néhány jóhaver kutyával is, olyan vidám lesz hogy még futkározik is:)
2014. okt. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Dejó:D Nagyon hasznos válasz volt szinte mindegyik.. köszönöm! c: 9 éves korig még van pár év... fel akarom dobni az "öregkorát":)
2014. okt. 31. 17:01
 14/20 anonim ***** válasza:

szia!


Spánielem 15 évet élt. Nagyon ritkán vittem úgy sétálni, hogy póráz volt rajta. Szépen jött mellettem mindig. Akkor állítottam le a sétákat, maikor már annyira rosszul látott, hogy neki ment egy oszlopnak séta közben. Utána gyorsan megvakult, megsüketült, de még legalább 3 évig boldogan elvolt az udvaron. :) Akkortájt már csak feküdt egy helyben, és vaklálta, hogy mit csinálok...szerettem azt a kutyát, 12 éves koromtól 27 éves koromig megvolt...az hosszú idő, és talán öregnek volt a legszeretetreméltóbb. Szépek az öreg kutyák. nálunk múlt ki, elaludt.

Szerintem addig sétáltasd, amíg élvezi. És ne fáraszd ki!

2014. okt. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Részvétem :(... okos kutyus lehetett... és igyekszem:)
2014. okt. 31. 18:31
 16/20 anonim ***** válasza:
te milyen aranyos vagy:) komolyan.
2014. okt. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Jaj pont most találkoztam a liftben egyik szomszédunkkal, meg a 16 éves goldenjével... Szép kutya még mindig, de már lomhácska:) Ők is póráz nélkül mentek sétálni, szépen lépked láb mellett:) Összes öreg szomszédasszony mondja, hogy "jaaj, neki sincs már sok hátra", csak mert már lassú, de csak a lomhaságért még egy kutyát se kell "temetni", természetes hogy egy idő után lelassulnak. Sőt, ismerősöm vizslájának 4 évesen elkezdett őszülni a pofija, na hát mondanom sem kell hogy az se jelenti az öregséget:))
2014. okt. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Hehe:D köszönöm c:... az én városomban is (kicsi ugyan xd) látni szoktam egy öregbácsival egy vizslát.. Mindig csodálom hogy milyen szépen lépked a gazdi mellett és hogy jólnevelt:D Ő is idős kutyus lehet mert hát valamennyire látszik rajta xd.. Bár mostanában nem nagyon láttam őket.:(.
2014. okt. 31. 20:54
 19/20 anonim ***** válasza:

Nekem bichonom van és februárban lesz 13 éves.

Szeret sétálni a maga kis tempójában.Amikor a parkba vagyunk akkor is csak szaglászgat,hempereg.Elvan.

Ő öregkorára lett nagyon bújós,nagyon ragaszkodó :)

Aranyosak az öreg kutyák szerintem:) Én mindig azon vagyok,hogy minden napját szebbé tegyem.Minden sétát élvezzen. Már nem lefárasztani viszem le,csak úgymond levegőzni:))

2014. okt. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Igen én is így akarom:DD.. Köszönöm mindenki válaszát.. nagyon hasznos volt mindenkié:D Egyszerűen imádom a kutyás embereket nagyon rendesek:DD Nemgondoltam, hogy itt GYK-n is vannak ilyen emberek:D (merthát igen már láttam hogy leszidnak, lehordanak embereket nem is egyszer xd...) Szerintem elég infót szereztem a leírásotokból:)... mindenkinek megy a zöld pacsi xd
2014. okt. 31. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!