Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti megengeditek a kutyátoknak...

Ti megengeditek a kutyátoknak hogy megnyaljon titeket?

Figyelt kérdés

Akár arcon, akár kézen?

Ha nem, hogyan szoktattátok le?


2014. okt. 31. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
3%
Visszanyalsz. Akkor megtudja milyen
2014. okt. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Engedem, de azt nem szeretem, ha túlzásokba esik. Olyankor eltolom, rászólok, hogy nem és kész.
2014. okt. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én engedem, ő így mutatja ki a szeretetét :) tudja mi az az orrpuszi, homlokpuszi. Sőt, múltkor harapdált(kölyök még) anyukám rá szólt, hogy fejezze be, és pusziljon meg engem. Erre rámnéz és arconnyal :D

Nevelőapám nem szereti, ő erélyesen rászól, és ugye érzi a kutya a hangnemből, hogy ezt most nem kéne. Szólj rá határozottan!

2014. okt. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen,de nem nyalogat folyton.Ha zavar,rászólok,hogy nem.
2014. okt. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

Egyik kutyámnak a kezemet engedem. Nem is szokott amúgy nagyon, csak néha, egy-egy aprót, az meg nem zavar.

A másik állandóan csak nyalogatna, ha lehetne, de neki is annyi megengedett, mint a másik kutyunál, ha túlzásba viszi, rászólok, hogy "Elég.", és abbahagyja. Az "Elég"-re pedig úgy tanítottam (bár ez nem igazán tanítás), hogyha valamit valamelyik kutya csinált, és én azt akartam, hogy hagyja abba, mondtam, hogy "Elég.", ha abbahagyta, dicséret, ha nem, akkor erősebb hanggal, aztán egy, nagy, csattanós hanggal, ha arra sem reagált, akkor egy kavicsokkal megpakolt palackot dobtam mellé. Mindig állt, hogy amint egy pillanatra is abbahagyta, amit csinált, dicséret. Hamar egyre kevesebb is elég, hogy abbahagyja, míg a végén már az első "Elég."-re figyelni fog.

2014. okt. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem engedem, ez az első amiről le van szoktatva. Számomra ez olyan dolog ami egyáltalán nem vonz, a kutyának pedig semmi baja sem lesz ha nem csinálhatja. Úgy szoktattam le, hogy egyszerűen nem hagytam, hogy csinálja. Fizikailag én vagyok az erősebb, közben meg mondtam neki, hogy nem szabad, és ennyi.
2014. okt. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én sem engedem, és azt sem, hogy rámlihegjen:)
2014. okt. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha lehajolok és éppen nem hiányzik, hogy két kutya lihegjen az arcomba, akkor tapsolok egyet és szétszélednek.


De a saját kis kedvenc kutyámat szoktam az ágyon fekve ölelgetni. A kezemet nyalhatja. Az arcomat azért nem, mert ha a számat célozza meg, akkor köpködésbe kezdek. Nem szoktattam le, csak eltolom a fejét, ha eszébe jut.

2014. nov. 1. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, de csak a kezemet és ő sem viszi túlzásba.
2014. nov. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Néha igen, kedvfüggő. Ha nagyon röhögök vagy barátommal birkózom a földön, rendszeresen jön az egyik rendet tenni és nyalogatni, akkor általában még jobban röhögök. De ha csak pl. a cipőm veszem, akkor nem engedem, azt sem, hogy körülöttem sürgölődjenek.
2014. nov. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!