Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit engednétek meg a kutyátokn...

Mit engednétek meg a kutyátoknak ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Kertes övezetben lakunk, de amint kilépünk, minden kutya a kerítés másik oldaláról acsarkodik, ugat, stb.

Mi megyünk a kutyummal, aki eleinte teljesen közömbös, majd 5-6 utca után elkezd nyüszíteni, akkor még rászólok, de amikor van egy durvább jelenet (a kutya ki vicsorog a kerítésen kívülre, mert kifér a feje), akkor a kutyám már nem tűri és vissza támad, hogy engem védjen. Ma este is valami félelmetes "harc" zajlott a kerítés két oldalán.


Ti hogy oldjátok ezt meg?


Nem 1 nem 2 nem 5 utcát kell sétálva megtennünk, hogy egy "semleges" részre érjünk. Kb. 15 utcát. De addig nem várhatom el a kutyámtól, hogy tök nyugodtan menjen az utcán. Vagy igen? Amikor gyerekkoromban még a belvárosban laktunk akkor is volt kutyánk, és én naponta 4-5-6-szor vittem le, 1-2 órára, vagy volt, hogy fél napra (akkor a Városliget mellett laktunk), de így eléggé megvalósíthatatlan.


2014. okt. 11. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

Hát nem szidnám érte. :) Falun lakom, ismerős a helyzet.

Próbálj vele közben játszani.

Adj neki falatokat csak úgy.

2014. okt. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Kitartóan dolgozz azon, hogy minél több utcát képes legyen közömbösen átvészelni.Vidd az utca felőli oldalon a kutyát, akkor kisebb a kísértés. Ha teheted, akár az úttesten is gyalogolhattok.
2014. okt. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Menj messzebb a kerítésektől és TE legyél a kutyád és a másik kutya/kerítés között. A tiédtől követeld meg a közömbösséget.


Az a tiednek se tesz jót, ha felhergeli magát már a séta elején.

2014. okt. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor próbálok így tenni. :)

Néha már úgy vagyok, hogy teljesen "rossz" élmény a kutya sétáltatás, mert egyfolytában próbálom visszafogni a kutyát, mire eljutunk egy kis erdős részre (gyalog 30 perc kb.)

2014. okt. 11. 21:16
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Mi minden nap ebben a helyzetben vagyunk, teljesen semlegesnek kell lenniük. Egy-két próbálkozás volt amikor kicsik voltak, de kb ennyi. Mondjuk szerintem az nem igazán séta, hogy sétálsz a járdán a kutyával és belülről üvöltenek. Én csak akkor megyek ott ha nagyon muszáj, akkor is sietve, amúgy inkább kimegyünk az útra, úgy jobb.
2014. okt. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem téged véd, afelől megnyugodhatsz. Pontosan tudja, hogy a kerítés megakadályozza a másik kutyát abban, hogy kijöjjön, meg azt is, hogy csak házat őriz, azért ugat, hogy ti tűnjetek már el onnan. És de, elvárhatod, hogy hagyja figyelmen kívül.
2014. okt. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
Én elvárom és el is várható a közömbösség. Egy-két helyen, ahonnan már utcára szökve támadott meg minket kutya, Argos is felfújja magát, sokszor vicsorog vagy némán odaugat...ennyit hagyok, de többet nem
2014. okt. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi ritkán megyünk ilyen környékre, de olyankor elvárom mindhármuktól a közömbösséget. Meg olyankor is, mikor pórázon acsargó kutyával van dolgunk. Ez alap, engem nem kell védeni, sőt őket is én védem.
2014. okt. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!