Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya választás?! Negatív...

Kutya választás?! Negatív kommenteket nem kérek.

Figyelt kérdés

Nagyon imádom a nagy,hatalmas méretű kutyákat. Kertes házban élünk és eldöntöttem hogy szeretnék egy kutyát.

Csak nem tudom eldönteni, hogy milyet. Ezekben a fajtákban mindegyikben megfogott valami. Légyszíves, írjátok le, hogy ti melyiket választanátok, és ha lehet indokoljátok is.

Német dog, bernáthegyi, bernipásztor, vizsla, boxer, husky,labrador, rottweiler, németjuhász.

Neveket is írjatok.

Köszönettel:

Balogh Virág Enikő



2014. nov. 3. 13:29
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Magamnak. Kutyaiskolákat néztünk már, és igen, tudom, elég beteges.:\
2014. nov. 3. 14:50
 12/28 anonim ***** válasza:
48%

10-es, a "kutyatenyésztővel" nem egy Tesco parkolóban kell találkozni, és nem 20ezer forintért kell német dogot venni tk. nélkül csomagtartóból.

Bármelyik fajta lehet beteges, ha rossz helyről van és rosszul van tartva.

2014. nov. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Hova tűnt a másik kérdésed?
2014. nov. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
70%

A TK-s német dog állomány átlagéletkora 7 év.

Ez ebből a szempontból érdekes fajta, mert lehet hogy pont a szaporított állomány él tovább. Sajnálatos módon a küllemtenyésztők a gigamániával tönkretették a fajtát.

2014. nov. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
8%
Ha már családi ház, akkor védje is, azaz: vagy roti, vagy németjuci. Igaz kell hozzájuk a határozott gazda, de a többi nem védi a házat, inkább csak mint családi kedvencként "funkcionálnak".
2014. nov. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%
a bernáthegyi a legjobb házőrzőnek is jó. 8 – 10 évig él.
2014. nov. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
A bernáthegyi nem házőrzésre hanem életmentésre való.
2014. nov. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Pusisz ***** válasza:
100%

Azt ne feledd, hogy pl. egy német dog (de úgy általában a nagytestűek) lassabban nőnek fel szellemileg, tovább kölyök... :) 1,5-2 éves korukig egy lökött kölyök lesz, aminek az energiáját le kell vezetni. Cimborámnak a dogja (később egy óriás snaci is) 1,5 évesen úgy rohangált örömében az udvaron, hogy felszántott mindent fordulásnál... kb 80cm körüli marmagassággal... füvesítést felejtsd el..

Imádja a családját, a gyerekeket. A betörő állítólag simán bejut, de nem fog egyben kimenni. :)

2014. nov. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Bernáthegyit választanám! :) Nagyon családcentrikus kutya, gyerekekkel jól kijön, igazi szőrmók! :)
2014. nov. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is a német dogot javasolnám, de azért jó lenne, ha írnál magadról még pár dolgot. :/

Alapvetően a dogok imádnivaló kutyák, csak sajnos tényleg vannak hátrányaik is. Elég betegesek, nem bírják a hideget, ill. örök kölykök. Mondjuk a boxerek is. :D A fentiekhez még annyit tennék hozzá, hogy iszonyatosat tudnak csapni a farkukkal, szóval az alacsonyra rakott, törékeny dolgoktól szerintem ugyanúgy búcsúzz el, mint a fűtől. :D Az öcséddel szerintem nem lesz gond. :)

De tényleg sokkal egyszerűbb lenne, ha írnál pár dolgot magadról. :/ Mennyit mozgatnád a kutyát naponta? A dogoknál pl. nagyon fontos, hogy ne legyenek túlmozgatva, egy óra mozgás többnyire elég nekik, de maguktól csak fekszenek, szóval neked kell tenned azért, hogy ez meglegyen. (Értsd: nem elég az, hogy kiengeded az udvarra, hadd szaladgáljon) Hányadik kutyád lesz? A német juhászról sok rosszat hallottam már, nemigen való első kutyának, a labrador tipikus családi kutya. Sportcéljaid lennének vele? Értem ezt pl. agilityre, őrző-védőre, szánhúzásra, stb. :) Ezek közül a német dog többnyire semmire sem jó. Persze vannak rémtörténetek, hogy ha bemész egy dog udvarára, többet nem jössz ki élve, de nem sok alapjuk van. :D Anyukám mesélte, hogy anno egy barátnőjének dogja volt, és úgy ment be, hogy a lány nem volt kint. A kutya megfogta a csuklóját és visszavezette a kapuhoz. :)

Fontos szempont lehet a dogoknál még az is, hogy mennyit veszekedtek, mert hajlamosak kiállni a gyengébb fél mellett. Tehát ha te szidod a testvéred, a kutya valószínűleg az öcséd mellé áll.

Egyébként ennek az egész kisregénynek a célja az volt, hogy mesélj még magadról, az életedről, a kutyás tapasztalataidról! :D

Mennyit tudsz az egyes fajtákról? :)

2014. nov. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!