Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyi jó választás...

Bernáthegyi jó választás gyermekeim mellé?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van 3 gyermekem. A legkisebb fiam 9 éves.:) Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy jó-e gyerekek mellé a bernáthegyi kutya. Én nagyon hozzájuk nőttem, szomszédban is ilyen kutyus van. Van nagy kertünk, medencével, akár a házba is bejöhetne ha szeretne, bár jobban örülnék ha csak kint lenne. Eddig volt már 2 kutyám, egy bobtail, és egy husky.

Köszönöm a válaszokat!!



2014. nov. 4. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nevelés kérdése. Akár egy amstaff is tartható gyerekek mellett megfelelő gondozással, neveléssel, és persze az sem mindegy, hogy szaporítótól vennéd 20-50 ezerért, vagy tenyésztőtől törvényesen, törzskönyvvel, 8-10-12 hetesen, természetesen az utóbbi a jobb választás. Vagy választhatod a fajtamentést is.

Mit tudnátok nyújtani a kutyának egyébként azonkívül, hogy nagy kertetek van, és bemehetne a házba? Minden kutyának kell a séta!

2014. nov. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én egész nap otthon vagyok, Ki tudnám vinni reggel, délben, és a fiam meg este. Nagy mező van a kertünk mellett. És biztos vagyok benne, hogy kint az 1500m2-es telken is nagyon sokat játszana vele.:)
2014. nov. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Mi 3-an vagyunk tesók. Bernáthegyi mellett nőttünk fel(többek között). Annál türelmesebb, gyerekszerető kutyát még nem láttam. Hallottam már, hogy úgy is nevezik, a "baby sitter".

Mikor elpusztult, kivétel nélkül mindenki megsiratta a családban. 12 évig élt.

Kalciumot, meg ízület erősítőt kell neki adni pluszban. Meg rengeteget és még egyszer annyit fésülni, fésülni, fésülni.


Menhelyről is jó ötlet. Ott a gondozók segíthetnek nektek kiválasztani a megfelelő habitusú kutyát.

De ha fellépsz a FB-ra, ott van a "Szent Bernáthegyi baráti kör", sokszor szoktak hirdetni ingyen elvihető kutyákat. (Költözés miatt stb...) Oltási, néha még törzskönyvvel is.

A miénk kinti-benti volt.


25N

2014. nov. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Köszönöm!:)

Igazából mindenképpen kölyköt szeretnék.:D

2014. nov. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Igen, abszolút! A bernáthegyi kiválóan szocializálható gyerekek mellé! :) Kimondottan családi kutyaként tartják számon.
2014. dec. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!