Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minek találták fel a szögesnya...

Minek találták fel a szögesnyakörvet? Egyébként mire való?

Figyelt kérdés

Annyira dühített, amikor megláttam, hogy egy 4 hónapos staffi szukán szögesnyakörv volt!!!

Mondtam a "gazdáinak" ( 20 éves városi aljanép), hogy ne rakjanak rá szögesnyakörvet, ez nem való rá stb.

-De hogy ő harci kutya! :| ahham, persze, meg is ijedt a beaglejeimtől:D

Mondtam, hogy nevelni kéne és ezzel nem lehet.

Főleg, hogy kihúzta a fejét belőle amikor a kutyáimhoz rohant stb...

Nem akartam úgy leállni velük, de annyira sajnáltam szegény kutyust, mert még kölyök volt, játszani is akart és olyan bazi nagy szögesnyakörv volt rajta.


És az is bosszant, hogy ki az aki ilyen embereknek ad el kutyát??na meg szögesnyakörvet...


2010. jan. 26. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Az ő kutyája ne foglalkozz vele. Aki városban lakik és 20 éves az miért is aljanép??
2010. jan. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem még anno a pásztorok korában volt értelme, mivel a farkas komoly ellenfele volt a pásztorkutyáknak, és a nyak az állat egyik legsebezhetőbb része, ezért kellett.
2010. jan. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
A szöges nyakörv lényegében az azt viselő kutyát védi a nyakára irányuló támadásoktól. Hasznos, ha esetleg megtámadják a kutyát. És persze mutatós is tud lenni rajtuk. Szerintem nincs vele semmi baj.
2010. jan. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

akkor félreértettétek!

nem kifele volt fordítva hanem bele!

azaz a 4 hónapos kutyus nyakába álltak a kiálló részek.

[link] ilyen nyakörv volt.


azt is félreértetted, hogy a városlakókat hívtam annak!

"aljanép" alatt azt értettem, hogy cigány félék voltak, buták, paraszti viselkedésüek,azt hiszik h menő csávók na és harci kutyával mutatkoznak stb... de nem ez volt a kérdés, hanem pontosan mire használják a szögesnyakörvet?

2010. jan. 26. 22:29
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
elvileg kiképzésre, de akkor is az a lényege, hogy a kutya "megérezze" - azaz fáj neki. persze lehet erre azt mondani, hogy egy kiképző tudja, hogy hogyan ne fojtsa meg vele a kutyát, de akkor is. konkrétan annyira szúrhat belfelé fordítva, mint amennyire kifelé...
2010. jan. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
én ugy tudom (lehet hogy rosszul),hogy szokták ezt a fajta nyakörvet használni akkor is,ha huz kutya vagy pedig nem fogad szot,és ilyenkor befelé forditják aszöges felét,
2010. jan. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szörnyű, legszívesebben elvenném az ilyen "gazdáktól" a kutyáikat...
2010. jan. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a nehezebben kezelhető kutyán és a hosszuszőrü kutyákon is használják amelyik a sima folytonyakörvvel nem vagy csak nehezen kezelhető
2010. jan. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
kiképzőnyakörv...semmi durva nincs benne, a kutya utána ugy mozog, mint még életébe nem, olyan kis üógyesen csinál mindent...nekekm egysoros folytóm van, nekem nem kell ilyen szöges...
2010. jan. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanilyen nyakörv van a bordeaux-imhoz..természetesen kifelé vannak a szögek..mutatós nagyon és így nem hiszem hogy fáj neki..élvezi a sétákat:D
2010. jan. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!