Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minek találták fel a szögesnya...

Minek találták fel a szögesnyakörvet? Egyébként mire való?

Figyelt kérdés

Annyira dühített, amikor megláttam, hogy egy 4 hónapos staffi szukán szögesnyakörv volt!!!

Mondtam a "gazdáinak" ( 20 éves városi aljanép), hogy ne rakjanak rá szögesnyakörvet, ez nem való rá stb.

-De hogy ő harci kutya! :| ahham, persze, meg is ijedt a beaglejeimtől:D

Mondtam, hogy nevelni kéne és ezzel nem lehet.

Főleg, hogy kihúzta a fejét belőle amikor a kutyáimhoz rohant stb...

Nem akartam úgy leállni velük, de annyira sajnáltam szegény kutyust, mert még kölyök volt, játszani is akart és olyan bazi nagy szögesnyakörv volt rajta.


És az is bosszant, hogy ki az aki ilyen embereknek ad el kutyát??na meg szögesnyakörvet...


2010. jan. 26. 21:32
1 2
 11/12 Catz ***** válasza:
Abszolút semmi baj nincs a szögessel. Én is felbróbáltam, igen kellemetlen, de amúgy semmi. A végek le vannak kerekítve, szóval semmilyen komoly sérülést nem tud okozni, ha normális és felelősségteljes!! gazda kezében van. Én is használom 18kg-os mix kutyámhoz. Igaz, én elől a gégéjénél kifordítottam a szögeket, mert sok a paraszt kutyás a bicikliúton, a többi (2-2 db) pedig oldalt van a nyakánál.
2010. jan. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kiképzéskor a hibák javítására, pontosítására kitűnően alkalmazható a szöges nyakörv. Nem kínzóeszköz, ezért is meglepő, hogy a nyugati országokban betiltották ennek használatát, és árusítását is. Leginkább valóban egy soros folytóval neveljük a kutyákat, de tényleg léteznek olyanok, akiket egyáltalán nem érdekelnek.


Ha a stafi kihúzta a fejét, akkor a gazdái sem tudják, hogy kell használni, csak "jól mutat" a kutyán. És 4 hónapos kutyára meg teljesen felesleges.

2010. jan. 29. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!