Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy sok gazda...

Miért van az, hogy sok gazda (tisztelet a kivételnek) hagyja, hogy a kutyája odamenjen az emberekhez?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki megsértődne, nem gondolom, hogy mindegyik gazda ilyen lenne, hiszen sok jó tapasztalat is volt már. Viszont sajnos a gazdák többsége még mindig ilyen. Az addig oké, hogyha egy kisgyerek vagy egy öreg néni gügyög a kutyához, akkor azt engedik odafutni. Viszont sok ember NEM szereti, ha egy idegen kutya megszaglássza, megnyaldossa. Jópáran félnek is a kutyáktól és NEM, egy "ne félj, nem bánt" nem fogja ezeket az embereket megnyugtatni.


Én sem szeretem, ha megyek az járdán (Bp.-i vagyok amúgy) és ezerrel rohan felém egy kutya és a gazdája valahol három utcasaroknyira van lemaradva és telefonál.


Lehet ugatni, hogy nem vagyok állatbarát, de itt nem erről van szó. Attól, hogy TE szereted a kutyádat, nem biztos, hogy mindenki szereti, akármilyen "cuki" is.



2014. nov. 4. 13:26
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Na látod, ez a baj. A gazdák többsége NEM érzi, hogy mi a baj azzal, ha a kutyája megnyalja az idegen embereket, akár egyszer is. VALAKI NEM SZERETI, hahó! És ezt tiszteletben kéne tartani.
2014. nov. 4. 14:06
 12/21 anonim ***** válasza:

" te is a tipikus Kapa Janik közé tartozol."

Maximum Kapa Mari lehetnék, ebből adódóan tökös sem lehetek. :P

Bocs, hogy a zanzásított verziót kaptad: lerohadtdögözi-elengedem. Nem először fordult ez elő, ő volt, aki mindig szabadon engedte a neveletlen (mellékesen aranyos, barátságos) kutyáját. Beszéltem neki szépen, kedvesen és rondán is, hogy ha fosik a kutyámtól, akkor ha lát minket, ne engedje oda a sajátját. Több 1000 m2-es nyílt placc.

Ne mondd, hogy a te agyadat nem b. fel, ha vki ezredszerre sem érti meg, hogy mit pofázol neki.

De hát, ha szerinted egy ostoba bunkó vagyok... Ettől én még nyugodtan alszom. :)

2014. nov. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Akkor igazad van, 3-as, bocsánat. Itt a kezem, nem disznóláb :)
2014. nov. 4. 14:21
 14/21 anonim ***** válasza:
:)
2014. nov. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"VALAKI NEM SZERETI, hahó! És ezt tiszteletben kéne tartani."


Én tiszteletben tartom és nem hagyom, hogy a kutyáim idegeneket nyalogassanak. Csak valahogy mások nagyívben tojnak rá, hogy én meg NEM SZERETEM, hogy a büdös bagófüstöt eregetik szerteszét körülöttem az utcán. És ez jóval gyakrabban előfordul mint az, hogy ismeretlen kutyák nyalogatnak. Utóbbi konkrétan sohasem fordult még elő, előbbi viszont akár napi rendszerességgel megtörténik.


Mindezt csak azért írtam, mert ez is kétoldalú dolog. Amíg egyik oldalról ott van a tiszteletben tartás, addig a másik félnek a toleranciáját kellene elővennie!

2014. nov. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nekem nincs kutyám, nem bagózom, és nincs gyerekem, aki hangosan ordibálna másokat zavarva, szóval nekem negyere ezzel
2014. nov. 4. 14:53
 17/21 anonim ***** válasza:
Jaj, akkor most kezdjünk el barkóbázni, hogy te milyen viselkedésformákkal bosszantassz másokat? Első tipp: értetlenség. Nem igaz, hogy egy hasonlatot nem tudsz megérteni!
2014. nov. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Na figyelj, én egy kultúrált ember vagyok, igyekszem nem bosszantani az embereket semmivel. Nem hangoskodom, nem dajdajozom, stb. Te viszont úgy látom magadat feljogosítva érzed a bunkóskodásra csak azért mert a többi ember is "biztos más helyzetben bunkó".
2014. nov. 4. 15:19
 19/21 anonim ***** válasza:
Igazad van kérdező, nem kéne hagyni hogy akár a szelíd kutya is bárkihez odamenjen, vagy zavarja, megnyalja. Sajnos a magyarországi kutyatartási kultúra nagyon alacsony, és ez állandó problémát okoz, és rontja az igényes odafigyelő kutyások helyzetét. Minden ilyen esetben meg lehet mondani, hogy fogja meg a kutyát. Nekem is van kutyám, ott is rendszeres probléma, hogy nem fogják meg a másikat, odaengedik, előre nem lehet tudni, hogy megharapja vagy játszik majd vele, és nem értik mi a bajom. Szomorú, de ez van.
2014. nov. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Szilvi & Argos ***** válasza:

Javarészt mi is póráz nélkül sétálunk, de idegeneket kikerüli, ha netán vmiért mégis érdeklődne, már ELŐRE közlöm a kutyámmal, hogy TOVÁBB!!! Ha vki meg akarja simogatni vagy odahívja, hát legyen.

Azt én is utálom, mikor gazdi le se szarja a kutyáját, az meg ugrál a kutyámra, rám, a mi játékunkat-kajánkat fogyasztja, ne adja isten, lepisili a cuccomat...

2014. nov. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!