Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyermekeim mellé jó ötlet a...

Gyermekeim mellé jó ötlet a bernáthegyi?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van 2 kisgyermekem egy 4 éves, és egy 11 éves. Szeretnénk egy kutyát, és tudom, sok ételt fogyaszt, van nagy kert, nagyon sokat lenne vele foglalkozva, itthon dolgozom, gyermekeim is imádják a kutyákat. Ez most lehet hogy hülyén hangzik, de menhelyről nagyon rossz ötlet? Mármint ilyen 30000 ft-ért. Van egy ismerősöm, ő is így vette, és már 9éves a kutya, semmi betegsége nincsen. De azért kíváncsi lennék a válaszotokra.

Köszönet érte!!



2014. nov. 4. 09:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nos, menhelyi kutyáért nem kell 30 e ft-ot fizetni. Max az oltások, chip, ivartalanítás ára, meg lehet tápot, stb-t adni.

30 e ft-ért meg te is tudod, hogy gyanús. "Van egy ismerősöm, ő is így vette, és már 9éves a kutya, semmi betegsége nincsen."

És számolj azzal is, hogy ízületvédőt is ajánlott egy szamár méretű kutyának adni. :)

2014. nov. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Lemaradt: persze, hogy nem rossz ötlet örökbefogadni, de az nem biztos, hogy bernáthegyi.

Nem tudom, van-e nekik fajtamentése.

2014. nov. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
2014. nov. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Menhelyen meg nem kell ennyit fizetni, csak a szaporítók kérnek ennyit a selejtes, ki tudja milyen kutyáikért. Menhelyen csak az oltásokat, meg a chipet kell fizetni, és van, aki tápot is visz a menhelyre ajándékba, de ez egyénfüggő, nem kötelező.
2014. nov. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Jaja :)))
2014. nov. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. nov. 4. 09:16
 7/16 anonim ***** válasza:
Azért azt remélem tudod, hogy egy bernáthegyire akkor is ráköltessz havi 20 ezer forintot, ha amúgy ingyen kaptad!
2014. nov. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen, tudom...:)
2014. nov. 4. 10:04
 9/16 anonim ***** válasza:
17%

Szia.

Mi 3-an vagyunk tesók. Bernáthegyi mellett nőttünk fel(többek között). Annál türelmesebb, gyerekszerető kutyát még nem láttam. Hallottam már, hogy úgy is nevezik, a "baby sitter".

Mikor elpusztult, kivétel nélkül mindenki megsiratta a családban. 12 évig élt.

Kalciumot, meg ízület erősítőt kell neki adni pluszban. Meg rengeteget és még egyszer annyit fésülni, fésülni, fésülni.


Menhelyről is jó ötlet. Ott a gondozók segíthetnek nektek kiválasztani a megfelelő habitusú kutyát.

De ha fellépsz a FB-ra, ott van a "Szent Bernáthegyi baráti kör", sokszor szoktak hirdetni ingyen elvihető kutyákat. (Költözés miatt stb...) Oltási, néha még törzskönyvvel is.


25N

2014. nov. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Mit értesz a sok foglalkozás alatt? Naponta mennyit sétálnátok, mennyit vinnéd más kutyák közé? Kutyaovira, kutyaiskolára van lehetőség?

Egyébként jó ötlet a menhely, de menhelyi kutyáért nem szokás fizetni. Én a fajtamentésnél néznék még körül mindenképp. De ha mégis úgy döntesz hogy tenyésztőtől akarsz venni, számíts egy 100-120e forinra. Amit azalatt adnak törzskönyv nélkül, az szaporított fajtajellegű keverék.

2014. nov. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!