Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám feszült és csak akkor...

Kutyám feszült és csak akkor lazul el, ha bohócot csinálok magamból - MIT TEGYEK?

Figyelt kérdés

Szóval van egy tacsi-labrador (?) keverékem. Amikor meglát egy kutyát elkezd lapulni, néha csak oson, máskor már szinte kúszik, lassan, nagyon mereven néz, nagyon feszült, kizökkenteni kb. lehetetlen.... Hacsak nem csinálok bohócot magamból.


Van egy pitbull haverja, de messziről még nem esik le neki, hogy Ő az és megint befeszül na a minap eljátszottam, hogy hangosan elkezdtem mondani, hogy "Jajj, hát ki van itt, itt a Pepe, hát nézd itt a Pepeeee!" és elkezdtem tempósan odaszökkdécselni (Van ilyen szó?!) és akkor egyből jött az enyém farok csóválva aztán persze leesett neki, hogy a puszipajtása az ott a sarkon. (Megjegyzem Pepe édes kutya és nem esett a torkomnak amiért ugráltam XD)


Szerintetek mivel vezethetném rá, hogy ne ilyen beszari cserkésző pozícióba vágja magát, ha kutya van a láthatáron? Nem szeretnék magamból se hülyét csinálni azért, most is megnézték sokan ki az a hülye aki egy kis keverékkel vihorászva pattog egy pitbull felé :D



2014. nov. 4. 23:43
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugtattatok egy kicsit :D Menhelyes kutyus így a kora csak saccolt, de mikor elhoztam tiszta őrült volt szóval tényleg stimmelhet :D


6-os:

Igen, tényleg aranyosak, főleg, mikor egy vizslával találkozunk azok sokszor ugyanezt csinálják :D De sok gazda megijed, mert "csúnyán néz" és le akarja vadászni Bubukát. Múltkor egy nőci vitt valami nagy szuka kutyát póráz nélkül és átment keresztbe előttünk h megpisiltesse a füvön...Az enyém meg ugyanígy lapult, de pórázon...nézett, nézett... Na a nő meg nekiállt kiabálni, hogy oda ne engedjem az enyémet, mert úristen, mindjárt támad, ráadásul kan. Én meg csak néztem és pislogtam. :D


Akkor szerintem ráhagyom és megyek tovább. Nyakörvvel sétálunk (bár van hámja is).

Ki kell találnom valami kevésbé égő bohóckodást... :D

2014. nov. 5. 10:45
 12/18 anonim válasza:
Bocsi, de ez tokre elottem van most, megneztem volna :D:D halali :DDDD
2014. nov. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ezt én is :-D :-D
2014. nov. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem akarok okoskodni, de ez nem megadas? Behodol a masik kutyanak. Azaz egyaltalan nem tamad, hanem azt mutatja, hogy baratsagos es csak jatszani szeretne a masik kutyaval.

A behodolas picit felenkseg, de nem rossz tulajdonsag.

En staffim is ilyen, minden kutyat, embert szeret es ot is mindenki szereti.

2014. nov. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem, nem behódolás.
2014. nov. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
14-es: Nem, ez nem az a behódolós hason kúszás amire te gondolsz :) Úgy megy, mint amikor az oroszlán oson a prédára, csak kicsit tempósabban :D
2014. nov. 5. 23:52
 17/18 anonim válasza:
Amikoe egy kutya igy kuszik akkor beakar "cserkeszni". Ez altalaban a juhasz kutyaknal fordul elo mert nekik benne van a verukben. Mondjuk kergeti anyajat es lapulva nem ijeszti meg a birkakat hanem csak tereli oket. Mert ha kiegyenesedve terelne oket akkor lehet hogy a birkak teljesen be hulyulnenek annyira felnek es ezutan meg szaz fele szaladnak. A kutya meg ha nem megy az egyik birka akkor belecsip egy picit a lababa. Mondok egy esetet. Nekem is van kutyam. Az egyim nap setaltatom es szembe jon velunk egy border collie. Lapulva figyeli a kutyamat. Oson felenk. Hirtelen ratamad a kutyamra. Persze a gazdaja rogton visszahuzta es a kutyamnak sem lett semmi baja. Ezzel nem azt allitom hogy a kutyad is egy ilyen kutya. A te kutyad biztosan nem csinalna ilyet. En azt ajanlom hogyha talalkoztok egy kutyaval es lelapul akkor egyszeruen fordulj meg es indulj el az ellenkezo iranyba. Ezzel az tudatod vele hogy semmire sem megy a lapulassal. Hogyha meg talalkoztok egy masik kutyaval es nem lapul le akkor csak akkor engedd oda a kutyahoz. Ha ez segit es egyszer kiprobalod akkor mindi de mindig be kell tartanod. Mert ha nem tartod be akkor nem hasznal semmit. Ez csak egy modszer a szazbol nem kell pont ezt hasznalnod. Ez csak en ajanlom. Remelem tudtam segiteni!
2014. nov. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2014. nov. 9. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!