Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy némrtjuhász...

Mennyibe kerül egy némrtjuhász kölyök oltása, csip?

Figyelt kérdés
Azért kérdez mert lesz egy kiskutyám ,de apukám csak azzal a feltétellel egyezett bele hogy nekem kell fizetnem az oltást csipet. Eddig 500 ft- ot gyűjtöttem házimunkával. Most 3 hetes a kutyus.

2014. nov. 5. 14:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan annyiba, mint bármely más fajtáé.

Az 500 forintod igen kevés lesz rá. Oltás is nem egy lesz, hanem egy egész sorozat, ami ezresekben mérhető.

2014. nov. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A kutyát nem neked kellene oltatni, féreghajtatni és chippeltetni, hanem annak, aki eladja neked őt, legyen az tenyésztő vagy szaporító. Szaporítótól nem érdemes kutyát venni, inkább fogadj örökbe egyet! Azért írom, mert a leírásod alapján szaporítótól készülsz venni, ami sokkal drágább, mint egy fajtatiszta kutya.

De amúgy 3500 a chip, az oltások és féregtelenítések meg olyan 10-20 ezer körül vannak 8 hetes korig kb.

2014. nov. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos választ. Azt én is gondoltam hogy az 500 ft kevés lesz te igen ész.
2014. nov. 5. 14:46
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
Oltas es csip nelkul tilos uj gazdahoz adni a kutyat. Amugy a csip minimum 3500, oltani meg 10 ezer alatt nem fogjak. Azt tudod, hogy nem ez a legnagyobb koltseg a kutyaval kapcsolatban? 100 ezer alatt venni nem erdemes, egy zsak minosegi tap 10 ezer korul van minimum.
2014. nov. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
2. Válaszoló köszi a választ . Am nem szaporítótól akarok venni az utcában lakó idős férfi kutyájának születtek kölykei és onnan fogjuk elhozni 8 hetes korában.:))
2014. nov. 5. 14:52
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

8 hetesen lehet elhozni, a bácsinak addigra már 2 féregtelenítést és egy oltást fizetnie kellett. Itt egy oltási program, de az árok dokifüggők. A mi dokink oltásonként 4500 ftot kért, a chip 6000 volt. Durván számolva 30ezer forint lesz az elkövetkezendő 2 hónap, illetve a minőségi táp havi 5-8ezer, felszerelések 3-5ezer, kutyaház 10-20ezer.

Gondold meg, mert ha eddig csak 500 forintot sikerült összegyűjteni, nem biztos hogy menni fog ez. Illetve most még pici kutya szóval tavaszig bent kell laknia a fűtött házban: kutyaalom is kell.

És ne legyél bunkó azokkal akik segítenek, mert akkor nem fognak.

2014. nov. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja meg féregtelenítés, bolha és kullancsirtó, az is lesz vagy 5-6ezer ft.

Ha mindezt megfizetitek és addig nem viszitek ki az udvarra és az utcára, egészséges kutyátok lesz.

Ha csak egy dolgot kispóroltok, vagy kiviszitek a kertbe és fertőzést kap, meghalhat.

2014. nov. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Valójában, ő is szaporítónak számít. Mindenki annak számít, akinek nincsenek a kutyái betegségekre szűrve, és nincs kennelneve! A német juhászoknál gyakori a diszplázia, nem tudhatod, hogy az általad választott kölyök nem lesz-e majd beteg. Mondd meg a bácsinak, hogy ivartalaníttassa a szukáját, mert neki sem jó, ha szül!

Ha nem lesz beteg, akkor szerencsés vagy.

De láthatod, az oltások ára változó. Nálunk 10 ezer körül van a kutya éves oltása és féregtelenítése.

2014. nov. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Átlag oltásonként 3000-3500 ft. Ebből van ha jól emlékszem 4x2 azaz 8 darab. Plusz a chipp az nem tudom mennyi nekünk már chippel féreghajtva első oltással jött. Nem tudom a szüleid hogy gondolták ezt a kutyás dolgot de egy annyi idős gyereknek / tanulónak aki nem tudja fedezni a költségeket hogy lehet ilyen feltételt állítani? Plusz mi van a kutyakajával? Akár mivel is etetitek az kerülni fog valamibe.

Ezek csak az alapok! Mi van ha beteg lesz? Ha allergiás (vérvizsgálat hadd ne mondjam). Ezeket bele kell kalkulálni. Egy kutya az nem egy ember döntése kellene hogy legyen, mert a neveléséhez sem egy ember kell. Lesznek, vannak szabályok amiket mindenkinek következetesen be kell tartani. Nem tudom..

Bocsánat ha kioktató voltam..feltört a vulkán! Remélem sikerül szülőkkel valami jó középutat találni!

2014. nov. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Jajj elfelejtettem a linket:

[link]

2014. nov. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!