Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Léteznek ilyen kutyák?

Léteznek ilyen kutyák?

Figyelt kérdés
Sétáltattam a kutyámat a házak kapui előtt és minden kutya ugatott kivéve egyet ami így nyüszögött a kutyámra oda vittem hozzá a kapuhoz közel és nyalogatta kapun keresztül a kutyámat. Ő hogy hogy nem támadott? már rég sétáltatok de ilyennel nem találkoztam kivétel nélkül még a legjámborabb kutyák is támadni szoktak.
2014. nov. 7. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Gondold át. Ha nem létezne, akkor meg sem történt volna. Tehát igen.
2014. nov. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Biztos, hogy létezik, milyenk is nagyon barátságos, nyalakodós típus, csak akkor ugat, ha sétálni visszük. Fajtáját nem ismered? :)
2014. nov. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért ne vidd közel minden nyüszögö kutyához a tiédet, mert a pit keverékem is csinálja ezt, csak ő nem nyal, ha közel van a másik (soha nem neveltem agresszióra)...


De igen, léteznek jámbor kutyák is.

2014. nov. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
weimari vizsla jellege volt. lehet az is volt.
2014. nov. 7. 23:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Az enyém kutyát sosem ugat, sosem védi a területét tőlük, csak az emberektől. Van ilyen.
2014. nov. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért kellett lepontozni az elsőt, nem hiszel a saját szemednek?



Egyébként a többi se támad, legalább is 10-8 kb biztos nem.

Az ilyen jellegű hangoskodó ugatás sokkal inkább egyszerű terület kinyilvánítás, és védelem.

Lehet belőle támadó szándék, de alapból nem az.


A "közhangulat" is átragad egyik kutyáról a másikra, ha az egyik rákezdi a másik folytatja.

Lehet, hogy az ugatóknak a fele nem ugatna, ha a szomszédja nem ugatna, vagy egyedül lenne.


Amelyik nem ugatott, az úgy van nevelve, úgy van szocializálva, és olyan az ingerküszöbe.


A nevelés alatt azt értem, hogy meg lehet tanítani egy kutyának, hogy csak fontosabb dolgokra ugasson. Elég nehéz, mert hajtja az ösztön, de jó szocializáció mellett könnyebb.

A szocializálás alatt azt értem, hogy rengeteg kutyával találkozik, semleges helyen, póráz, kerítés nélkül, ismeri őket, és egyből nem azt feltételezi, hogy el akarja foglalni a másik a területét, hanem hogy barátkozni akar.


De ez az energia "közhangulat" ahogy mondtam, fordítva is ragadós, ha elég erőteljes.


Ha pl találsz egy ilyen csendesebb kutyát, elidőzöl ott egy darabig, a szomszéd is látni fogja, hogy semmi rossz nem történik, és idővel ő is elcsendesül.


Ha nem, akkor nem elég erős, intenzív az élmény. Próbáld ki, (ha a kutya gazdáját ezzel nem zavarod) hogy menj oda egy ugatós kutyához.

Legyél teljesen nyugodt, és a kutyád is.

Teljesen laza pórázzal.

Oldalról közelíts, és ha odaérsz, fordíts hátat te is, a kutyád is.

De legyél 1-2 méteren belül, hogy meg tudjon szagolni.

Ülj le a földre, (jobb, ha lekerülsz a kutyák perspektívájába) ültesd le a kutyádat is, vagy fektesd le, vakargasd a hasát, vagy bármi nyugtató jellegű tevékenység.


Ha szünet van az ugatásban, menj közelebb a kutyához, még mindig háttal.

Ha érzed a hangulatból, hogy már inkább kíváncsi, és felfogta, hogy nem a területét akarod elfoglalni, akkor létesíthetsz vele és a kutyád szemkontaktust.

És akkor engedheted olyan közel a kutyád, hogy a másik akár megnyalhassa.


Vagy ha van ismerősöd, akár meg kérheted arra is, hogy engedje ki az ugatós kutyáját.

Kiengedés előtt fegyelmezze, érje el, hogy ne ugasson, követő magatartást folytasson.

Utána engedélyre kiengedheti a kapun.

A te kutyád is legyen laza pórázon, vagy póráz nélkül.

És távolabb a kerítéstől, ami már semleges terület.

Pár perc ismerkedés után a következő alkalommal már nem fog annyira ugatni rátok.

Vagy ha igen, állj meg egy fél percre, háttal, ahogy az előbb, adj időt, hogy lenyugodjon, és utána odaengedheted "köszönni". Így sok barátot szerezhet, és minél inkább nyugodtabb úgy általában a környezet, annál csendesebb lesz a többi kutya is.

2014. nov. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom érdeklődött, játszani szeretett volna a kutyáddal. Vannak ilyen kutyák, akiknek nagy szükségük lenne a kutyapajtásokra, de a gazdája tesz rájuk.... :/
2014. nov. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is találkoztam egy ilyennel Solymáron, egy cuki drótszőrű kis keverék volt és a kerítés mentén nyomult nagy farokcsóválva és ismerkedve:)
2014. nov. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minden kutya más. Az én kutyám is folyton ugat ilyen helyzetekben de nem a támadás miatt,csak így hívja fel magára a figyelmet,így kommunikál. Persze van amelyik támadásból ugat,de az csak a fele az ilyen kutyáknak,sokan inkább játszani szeretnének. De persze valaki ezt úgy fejez ki,hogy nyüszít
2014. nov. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!