Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tisztel és nem hallgat...

Nem tisztel és nem hallgat rám a kutyám!?

Figyelt kérdés

O a falkavezer.. meghagja a labam (mindig lelokom), harapdalja a kezem, nem engedi hogy simogassam, ha felvesz valamit setaltatasnal nem adja oda es probal elszaladni vele, mindig huz porazon, aggressziv porazon mas kutyakkal, ha elvan engedve nem jon vissza behivasra, trukkoket csak etelert csinal, felugrik sokszor az agyamra ha nem vagyok a szobamban, megeszi a novenyevo allatok kakijat, fel az idegenektol (nem engedi meg nekik hogy hozzaerjenek), ha felemelem a kezem akkor nekem tamad es teljes erejebol megharap es morog kozben meg meg sorolhatnam, hogy mennyi mindent csinal ami arra utal, hogy nem en vagyok a falkavezer.

Mit csinaljak vele? Olvastam a cerberos oldalat, es betartottam a szabalyokat, de megse hat.. Nincs sajat tapasztalatotok?

Kutyasuli kizarva, mellesleg nem magyarorszagon lakok.

Amikor rossz volt neha racsaptam a seggere, de persze nem erosen.

1 eves kistestu ivartalanitott kan kutya


2014. nov. 8. 22:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A normális, kiegyensúlyozott falkavezérség a természetben tényleg nem így nyilvánul meg. De ez a ráerőszakolt falkavezérség, amikor a kutya tudja, hogy alkalmatlan erre és mégis csinálnia kell, az gyakran ebben a hisztériás kis görcs állapotban jelentkezik.
2014. nov. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Azért nem működnek ezek a "módszerek", mert a Cerberosos marhaságok annyit érnek, mintha kiállnál teliholdkor egy rét közepére és imádkoznál, hogy megoldódjanak a nevelési problémák maguktól.

De komolyra fordítva a szót, olvass igazi szakirodalmat, Jan Fennelt első sorban, és az ő a tanácsait tartsd be.

De a kutyanevelés nem olyan, amit csak könyvből, netről, műsorokból meg lehet tanulni, ezek csak segítségek. A nevelésre rá kell érezni. A kutyasuli lenne egyértelműen a legjobb. Kiképzőt nem tudnál házhoz kihívni? De ha nem megoldható, akkor keress a közeletekben olyanokat, akik már elértek valamit a kutyáikkal, akár munkában, akár csak nagyon jó a viszonyuk velük, hogy segítsenek neked. Itt konkrét tanácsot nem lehet adni, hisz nem ismerjük a kutyádat, nem látjuk, hogyan viselkedsz vele, mit rontasz el, hol a probléma.


Azt egyébként tegyük tisztába, hogy a kutya családban él, a farkas szereti csak a falkát. Gyakran egyébként nem komolyak ezek a dolgok, némi neveléssel azonnal orvosolhatóak. Leggyakrabban ez nem szemétség vagy hatalmas dominancia a kutya részéről, hanem neki az hatalmas teher, hogy egyedül kell minden konfliktus helyzetet megoldania, mert még nem érzi azt, hogy te alkalmas lennél vezetőnek, nem érzi, hogy megbízhat benned, rád bízhatja a vezetést. Még nagyon fiatal a kutya, még beégett viselkedésekről nem beszélhetünk, így könnyen lehet, hogy ha elkezdesz felnőni a feladathoz, nagyon gyorsan helyre is áll minden.

2014. nov. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek! Probalok segitseget kerni valakitol aki tudja hogyan kell kezelni egy ilyen kutyat.

Tenyleg farasztva van, tegnap este 3 es negyed orat setaltattam utana aludt is reggelig.. napkozben is viszem de azok rovidebb setak, inkabb este setaltatom sokat.

Az udvaron is sokszor kint van.. de ha azt nezem kb egesznap velem van. Elvan egesznap igazabol kiveve amikor rajon az 5 perc es elkezd harapdalni..

Tuti velem van a baj, de matol megprobalok hozza mashogy allni. :)

2014. nov. 9. 14:15
 14/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, ugye most viccelsz????

Vagy legalább is túlzol.... mert ha nem túlzol, akkor ha csak azt vesszük, hogy teljes erejéből megharap, akkor tele vagy összevarrt sebekkel. A többiről inkább ne is beszéljünk.

2014. nov. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A séta az aktív kutyákat nem fárasztja. A sport, vagy bármilyen megerőltető tevékenység, meg az agymunka, az igen.
2014. nov. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Minden közös akciót, játékot, sétát, etetést, tanítást Te kezdeményezz és fejezz is be!

Ha sokat foglalkozol POZITÍVAN a kutyával, az később beérik majd :)

Játszatok labda keresést például, tanítsd, fussatok, foglalkoztasd. Ha harap, szólj rá határozottan és hagyd ott 5 percre, zárd be magad mögött az ajtót.

Fiatal kutya, még bármi lehet belőle...csak rajtad múlik!

2014. nov. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem hogy 2 kilos a kutya, szoval nem tud nagy kart tenni, nem vagyok tele vart sebekkel, de nem kellemes amikor megharap. Latszik hogy mennyire ideges amikor morog ram es keszul harapni. (Ez nagyon ritkan fordul elo, akkor szokott megharapni amikor felemelem ra a kezem, ha nagyon rossz volt, de nem szoktam megutni)
2014. nov. 9. 23:05
 18/19 anonim válasza:

legyél vele kemény!

hasznos, ha éppen hever a szőnyegen, és te kitúrod...

ezzel érezteted vele ki a főnök

2014. nov. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Elcseszted nagyon a nevelését. A nyakánál fogva meg semmi képpen NE rángasd mivel czak roszabb lesz a helyzet. Képzeld el hogy egy barátod megver mindíg és tepedig visszavered neki.
2015. máj. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!