Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni a kötekedő...

Mit lehet tenni a kötekedő szomszédokkal?

Figyelt kérdés

Már nagyon felidegesítenek. Nem értem miért baj az, hogy én két nagytestű kutyát tartok az udvaromon. Csendesek, ők hallassák a legritkábban a hangjukat. Minden piszkot felszedek utánuk naponta. Mind a két kutyám engedelmességi vizsgával rendelkezik. Néha kiviszem őket a házam előtt lévő patakba fürdeni póráz nélkül. Első szóra visszamennek a kertbe. Macskákat nem ugassák. A szomszéd kutyákkal ellentétbe akik éjjel nappal vonyítanak, a rossz kerítés miatt az utcán csavarognak de mivel ők kistestűek azt szabad... Mégis mindig az én kutyáim a rosszak mert nagytestűek és harapós dögök kössem őket láncra meg tegyek rájuk szájkosarat az udvaron mert kiugranak ezt így szó szerint megkaptam ...


Attól félek, hogy addig fajul a dolog még megmérgezik őket. Mind a kettő díjnyertes kiállítási kankutya.


2014. nov. 10. 10:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó a kerítés? Más miatt nem lehet semmi közük hozzá hogy te a saját telkeden rendesen tartott, rendesen elzárt kutyáiddal mit csinálsz. De esetleg kérdezd meg tőlük hogy mi bajuk van, hátha együtt tudtok közös nevezőre jutni. Gondolom szimplán csak unatkoznak, és az unalmas eseménytelen életükbe muszáj volt valami izgalmat kavarniuk.
2014. nov. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Két nyugdíjas vénemberről van szó. Most lett kicserélve a régi kerítés újra. 50 cm magas beton 3 méterenként 2 méteres oszlop és közte 1,5 méteres fa faragott boltíves deszkák. A kutyák végett lett megmagasítva de amúgy nem ugranának ki.
2014. nov. 10. 11:03
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Minden kutyának meg kell legsürgősebben meg kell tanítani, hogy csak a tálból egyen. Ha ez megy,( nem tudják megmérgezni!) akkor ilyen szomszédnak a képébe kell nevetni Lehet hozzá mondani, hogy te láncolod meg szájkosarazod a kutyákat, mert a szomszéd fóbiás és retteg tőlük, de te is fóbiás vagy, látni se bírod a szomszéd fejét, meg félsz tőle, tartsák megláncolva meg szájkosárral.
2014. nov. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Sejtettem hogy nyugdíjasok. Nincs életük, máséba kell belekötni. Szerintem nyugodtan feljelentheted őket amiért az ő kutyáik állandóan az utcán vannak. Aztán meglátjuk, meddig lesz kedvük pattogni, ha kapnak egy kövér csekket meg egy levelet arról hogy miért kapták.
2014. nov. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nekik nincs kutyájuk én másik családra gondoltam. Azok a közvetlen szomszédaik én a szembe szomszéd vagyok.
2014. nov. 10. 11:13
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja, akkor nem tudom... Szépen átbattyogsz hozzájuk, és közlöd velük, hogy semmi közük hozzá, mit csinálsz a kerítésen belül. A kutyáid eddig nem okoztak bajt, de lépjenek a nyelvükre, mert ha nem hagyják abba a köteledést, majd a kutyák megoldják. Nem kell őket felhergelni, és akkor nem csinálnak rosszat. Ez persze nem igaz, de úgyse értenek hozzá a nyuggerek, szóval nyugodtan mondhatod nekik.
2014. nov. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Talált élelem megtagadása nagyon jó ötlet - fölöttem írta valaki - kezdjetek el erre gyúrni, mert tényleg bármi előfordulhat.
2014. nov. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%
Azért jó lenne megkėrdezni,mia bajuk,mert alapból az,hogy nyugdíjasok,meg öregek nem egyenlő az agyhalãllal,,nem magyarázat a viselkedésükre.Lehet,más a baj,mondjuk a házuk elé parkoltok vagy még sem olyan csendesek a kutyãk,vagy esetleg azt hiszik,hogy oda kakáltatod őket/ bár gondolom kint is szeded utánuk/. Szóval jobb rákérdezni,elbeszėlgetni velük.
2014. nov. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor legközelebb beszólogatnak, odamész és kerek perec kérdezd meg, mi bajul van veled, mondják a szemedbe. Ha ilyen hülyeségekkel jönnek megint, ami nem igaz, akkor meg kérd ki magadnak! Te NEM vagy köteles elviselni a verbális zaklatásaikat, főleg, hogy alaptalanul cseszegetnek, a kiskutyák gazdáinak tegyenek inkább szemrehányást de ne neked.


Kérd ki magadnak, legyél jól láthatóan mérges és mondd, hogy amit művelnek, az már zaklatás.

2014. nov. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A legközelebbi találkozásnál közlöd velük, lehet jelenteni bárhova. Viszont kamerákat szereltettél fel, ami teljesen belátja a környéket. Amennyiben bármi baja lesz a kutyáknak, az fel lesz véve.
2014. nov. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!