Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszi a száraz tápot?

Miért nem eszi a száraz tápot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 3 hónapos Westim és nem akarja megenni a száraz tápot csak ha rakok rá vmit (húsleves, fözelék, főtt hús, stb.), képes egész nap semmit sem enni, csak bele-bele túr a tápba, de ha rakok rá vmit, akkor úgy eszik, mint aki hetek óta éhezik. Lehet, hogy elkapattam?
2010. jan. 28. 12:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Elkapattad bizony! Enyém is csinálta, és csak szárazat ehetett volna, mert gyomorbaja volt. Eléraktam reggel, semmi... elvettem. Este elé raktam megint, semmi... elvettem. Másnap reggel úgy bezabálta, mint aki mindig ezt ette :D
2010. jan. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Enyém is csinál ilyet kiskora óta, pedig másfél éves lesz:)Ha van rajta szósz /alutasakos macsekkaját imádja!/vagy valami más, akkor flamózza. De igaz amit az első válaszoló írt: ha nagyon éhes, akkor meg fogja enni. Egyébként nálunk nyerő a házikoszt: alig várja, hogy maradjon valami:)
2010. jan. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ő is imádja a "házit", de nem akarom azzal etetni, mert azt hallottam, hogy nem használ a fogának sem a gyomrának a fűszeres kaja. Amit kap abban állítólag benne van minden, amire szüksége van.
2010. jan. 28. 12:22
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
egyszuerű!eléteszed, 20percig otthagyod neki, ha nem eszi elveszed!majd másnap este vagy amikor etetd ugyan így, ha 3napig nem esziok ne féltsd, baja nem lesz, majd ki éhezik, és megeszi, csak ugy naturan, semmi adalék...apközbe, h azt akarod, ne legyen ilyen válogatós, akkor semmi nasi!!!!!!!!!!!
2010. jan. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem nyugottan adj hozzá kevés "házit", keverni nem ártalmas. Sőt ! Így tudsz egy kicsit spórolni is.

Túl uncsi neki, hogy csak szárazat adsz. Olyan mintha neked csak tökfőzeléket tennének eléd. Érdemes kicsit "felturbozni" a kaját. Tegyél bele neki kevés gyümölcsöt is (alma,körte stb. ), plusz ha van otthon húsleves, annak a levével nyugottan finoman öntsd nyakon a szárazat.

2010. jan. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"Túl uncsi neki, hogy csak szárazat adsz. Olyan mintha neked csak tökfőzeléket tennének eléd."


Csakhogy a kutyák nem a változatos étrendre vannak kitalálva. Nekik nincs szükségük állandó változatosságra. Az ízlelés amit legkevésbé használnak evés közben. Ők szagok alapján táplálkoznak.


Kérdezőnek:

Előtte hagyod 10 percig, elveszed és legközelebb csak a következő etetésnél kapja meg. Ha akkor sem eszi meg, szintén 10 perc, majd sziontén a köv etetés. Elég gyorsan rájön, h csak akkor kap amikor te adsz neki és csak azt. Meg fogja enni.

El lehet kényeztetni, de minek?? Ő egy terrier, olyan gyorsan a fejedre nő, h észre se veszed - és utána már nem csak a kajálásnál lesznek gondok, hanem a sétánál, a behívásnál, a játéknál.

2010. jan. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem szoktad beáztatni, csak úgy adod szárazon? Előtte önts rá vizet, hagyd ázni 5 percig. Neki is egészségesebb. Mi sem esszük a müzlit, gabonakarikát szárazon.:)
2010. jan. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Eleinte csináltam, mert nem akart enni, amikor elhoztuk, de tápot váltottam és ezt már ette áztatás nélkül. Most már csak a húslevesbe áztatás megy hússal, tésztával és zöldséggel. Ezt bármikor beveszi a kis gyomra! :)
2010. jan. 28. 13:06
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem akarlak megbántani, de már most a fejedre nőtt - 3 hónapos és te úgy ugrálsz ahogy ő fütyül...
2010. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Azért azt nem mondanám, csak a kajálás a gyengém! A kajáláson kívül nincs semmi gond vele! 1 hete járunk sétálni szépen jön mellettem, ha elengedem behívásra odajön, ül, fekszik, pelenkára csinál, stb.
2010. jan. 28. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!