Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszi a száraz tápot?

Miért nem eszi a száraz tápot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 3 hónapos Westim és nem akarja megenni a száraz tápot csak ha rakok rá vmit (húsleves, fözelék, főtt hús, stb.), képes egész nap semmit sem enni, csak bele-bele túr a tápba, de ha rakok rá vmit, akkor úgy eszik, mint aki hetek óta éhezik. Lehet, hogy elkapattam?
2010. jan. 28. 12:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hát neked legyen mondva. Én csak a tapasztalatomat mondtam el. Ahány kutyával foglalkoztam, és a gazdájuk a kajálás dolgot így rájuk hagyta ahogy nőttek és ivarérettek lettek, egyre több problémájuk volt/lett más téren is.
2010. jan. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Persze semmi gond! :) Én is azért kérdeztem, mert ezt el akarom kerülni! Amúgy, ha már kutyákkal foglalkozol tudsz ajánlani vmi játékot, amit itthon is tudunk csinálni(nem kel elmenni kutyasuliba) és lefárasztja fizikailag is és szellemileg is?
2010. jan. 28. 13:30
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Klikkerezés - rengeteg trükköt* meg lehet tanítani nekik, ami agyilag nagyon fárasztja őket. Napi 2*10 perc csodákra képes.


Vagy vannak direkt kutyáknak kifejlesztett problémamegoldó játékok - de azok nagyon drágák (6-10 ezer forint)


* Pl:

- meghajlás

- hátsó láb emelése

- mellső lábak keresztbe

- láb közötti szlalom

- két láb közé betolatás

- kér (piti)

- egy tárgyat beletenni egy dobozba

- forgás

stb stb.


Videók amikből ötletet lehet meríteni:

http://www.youtube.com/watch?v=Rums2zMvVn0

http://www.youtube.com/user/yolle555#p/u/23/FW8Hg4nEp-w

2010. jan. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
:))) Na ezt nevezem, nagyon ügyesek!
2010. jan. 28. 13:54
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kapattad el. Nálunk a Berni is ezt csinálta, vagyis nem ette meg a száraz tápot. Nekünk direkt mondta a doki hogy áztassuk, mert akkor könyebb neki megemészteni. Így főzünk neki csirkét, és a levével együtt kapja a tápot, semmi fűszer, vagy langyosvízbe áztatva.
2010. jan. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ne áztasd be mert az nem jó a fogának! Csináld azt amit itt javasoltak, etetséskor nem eszi, vedd el tőle a következő etetésig.
2010. jan. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A száraz-táp ritkán szokott a kutyák kedvence lenni, mi tagadás, sok kutya csak akkor eszi meg, ha már napok óta nem kapott mást és nem bírja tovább. A kutya azt szereti, aminek jó a szaga és/vagy zsíros, a fűszerezés nem érdekli.


Elképzelhető az is, hogy egyszerűen nem tetszik neki az adott táp szaga, van ilyen is. Próbáld meg más fajtával. Ha mindenképp csak száraz-táppal akarod etetni, akkor öntsd fel valami folyadékkal, hogy ne legyen száraz. Víz, tej, stb. Én egy kis étolajat öntök hozzá.


Magam úgy etetem a kutyát, hogy fele-fele arányban adok nedves- és száraztápot, jól összekeverve. A kutya imádja, mert jó illata van és így olcsóbb, mintha csak nedvestápot adnék.


spamer

2010. jan. 29. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!