Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szeretik sokan a...

Miért nem szeretik sokan a yorkit?

Figyelt kérdés

Nekem is yorkim van..a családból mindeki imádja,tündéri játékos igazi "kis bohó":D


ezért nem értem.Jajj nézd már de pici ez nem is kutya,ez egy undoríto kis patkány.


hát.az ien emberektöl hányni tudnák.



PEDIG EZ A LEGTÜNDÉRIBB KUTYA FAJTA!

Imádom az én kis yorkim.<3


2010. jan. 28. 14:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

"4 hónapos a yorki.és még nem vittem ki mert hideg van. "


Nah EZÉRT!! Mert te sem vagy képes kutyaként kezelni... Pont a szenzibilis időszakban, amikor kéne akkor nem találkozik idegen kutyákkal, a civilizációval, minél több kinti ingerrel, nagyon könnyen egy antiszociális kutya lesz, aki félelmében vagy agressziójában majd megőrül majd a póráz végén ha meglát egy másik kutyát. Te meg az leszel aki majd jól ölde is kapja ilyen esetben. Hajrá!

2010. jan. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
nekünk van egy ónémetjuhászunk...szóval nekem a kis-nagy kutyák is tetszenek.! nem csak az ölebek:D de ez a yorki valahogy megfogott:)(L)
2010. jan. 28. 14:40
 13/24 A kérdező kommentje:

Már bocsi,azért nem vittem ki mert nem rég kaptam meg oltását és utána 2 hét múlva lehet kivini...szombaton már kimegyek vele:D


1x-kivittem...és picit megfázott..és inkább megvárom még letelik a 2 hét!

2010. jan. 28. 14:42
 14/24 anonim ***** válasza:
66%

Én nem látom a yorkiban a kutyát ...max egy felmosórongyot és csak sajnálom h ilyen kis semminek lett tenyésztve...nem azt mondom h csúnya , mert nem az , csak nem úgy néz ki mint egy kutya és a fizikai tulajdonságai se nevezhető kutyáénak , max az állat formája kutya csak kicsiben...

na meg falra mászok ha meglátok férfiakat egy yorkival az utcán...komolyan elkap a röhögőgörcs tőlük

2010. jan. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
57%
1x-kivittem...és picit megfázott..és inkább megvárom még letelik a 2 hét! :)))))))))))
2010. jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
100%

Azért nem szeretik sokan, mert egyszerűen nem olyan, amilyennek a kutyát megszokták. Van is benne némi igazuk, szerintem is csak egy ugrabugráló szőrpamacs, ami eszik. Aranyos, néha, de semmiképpen sem tartom valódi kutyának.


A macskám viszont nem így reagált rá, amikor egyszer áthoztak hozzánk egyet. Nézte, hogy mi az, aztán mikor egyet ráugatott, akkor utána úgy megcsapta, meg megkergette, hogy alig bírták a gazdái kiszedni a hűtőnk mögül....

2010. jan. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek, én is ugyanúgy le vagyok nézve, mint te. Annyi különbséggel, hogy én rágcsálókat tartok. Az emberek nagyrésze elítéli, undorítónak tartja őket, szerintük csak kígyóeledel.

Nekem nincs bajom a yorkival. Írta valaki, hogy a csivava is zsebkutya. Ez tény, de ugyanúgy érzései vannak, és aki hobbiból akar állatot tartani, nekik lehet, hogy jobban tetszik ez a kisebb fajta kutya, mint a nagy. Főleg ha lakásban van.

Nem nézek le egy állattartót sem, ha felelősséggel tartja. Azt már elítélem, aki olcsón akar hozzájutni, és ha beteg dögöljön meg, de ez más kérdés.

Szóval szerintem ugyanazért szólják meg a yorkit, mint a rágcsálókat. Az nem állat. Egy kutya legyen nagy, őrizze a házat, a macska fogjon egeret, a rágcsálót meg agyon kell verni. Az ilyeneken csak nevess, vagy szólj vissza nekik.

2010. jan. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

én tenyésztőtől vettem szoval kicsi az esélye hogy beteg lesz,az apja már nagyon sok versenyt megnyert..de én csak kiskedvencnek akrom tartani,nem kiállitásra vini.amugy ha valaki feltesz egy ilyen kérdést. Melyiket válaszam csivava vagy yorki?


és már azzal jönek hogy vegyen ki menhelyről.de ha ő fajtatiszta kutyát akkar ,és nem egy menhelyit akkor,mit kell itt bunkózni azzal aki feltete a kérdést.?


és amugy nem érdekel kinek nem tetszik a yorki,nekem igen van és kész imádom..és nem érdekelnek a bunkó beszólások.


én csak felttem egy kérdést:miért nem szeretik a yorkit?..és nem pattogni kéne..h tesem tudod kivini a kuytádat 4 hónaposan...az egészsége fontosabb.Ráadásul nem minusz 12 fokba fogom kivini,a drágámat...


és szerintem akinek yorkija van,és szereti fontosabb neki kutyája egészsége mint hogy ilyen hidegbe kivigye!

2010. jan. 28. 16:38
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Csakhogy ez egy kutya és semmi baja nem lesz attól ha kiviszed! Tudod te mire tenyészették és tartották annak idején ezeket a kutyákat? Bányákba vitték le őket, h előrejelezzék a sújtólégrobbanást...


De te élő példája vagy azoknak a yorki gazdiknak, akik miatt az emberek előítélettel vannak ez iránt a fajta iránt.

2010. jan. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
kivittem 1-het, hogy talán semmi baja sem lesz..megfázott folyt az orra egész nap csak feküdt..hát kössz szépen..amugy tudom mire tenyésztették.szal,ha nem tudnák semmit fajtáról akkor nem pont ezt fajtátt választom ..kül tenyésztő mindent elmondott szoval,akkor viszem ki amikor jónak láttom,meghát időtől is függ minusz fokokba nem viszem ki!!!
2010. jan. 28. 16:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!