Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szeretik sokan a...

Miért nem szeretik sokan a yorkit?

Figyelt kérdés

Nekem is yorkim van..a családból mindeki imádja,tündéri játékos igazi "kis bohó":D


ezért nem értem.Jajj nézd már de pici ez nem is kutya,ez egy undoríto kis patkány.


hát.az ien emberektöl hányni tudnák.



PEDIG EZ A LEGTÜNDÉRIBB KUTYA FAJTA!

Imádom az én kis yorkim.<3


2010. jan. 28. 14:18
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Az hagyján hogy kicsi, nem is az a legnagyobb baj vele! Az a baj, hogy a gazdái gügyögnek neki, nem tudják kutyaként kezelni, a nevelés náluk a felkapkodást jelenti! Kutyaiskolába, kutyás sportokban alig látok ilyen kutyát pedig meg tudná csinálni. De arra meg azt mondják a gazdik, hogy " nevelni? ugyanmár ő yorki, csak kedvencnek van" -.-" Hát ezért. Röviden a gazdák miatt, akik rosszul kezelik.

A yorkit vagy csivatá kérdésre azért a menhely a válasz, mert ha jobban megnézed általában az ilyen kérdetők 10-20 ezerért akarnak ilyen kutyát és kicsit sem értenek hozzájuk! Pedig annyiért csak szaporítós kutya van. Aki nem tud értük kiadni 100ezret az inkább mentsen meg egy menhelyi kutyát, ott is vannk picik.

Amúgy minden kutyának beszólnak nem csak a kicsiknek, ha menhelyi akkor sz*r korcs, ha nagy akkor fenevad harcikutya, ha kicsi akkor patkány, őzike, bárány stb... Nekem mudim van, elég kemény és talptaesett kiskutya, mégis beszólnak hogy korcskverék, pitbull, bárány... Szóval a bunkókat nem érdekli milyen kutyéd van.

2010. jan. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

most ezt mondhatnák mások is... pl: van akinek van egy kopasz kutyája és szerinte cuki ,de más hányni tudna tőle

nekem tetszik a yorki de sohasem szeretnék olyat...most tibetkét szeretnék..nekem tetszik, de van akinek nem.. ez van, ezt kell szeretni!!

2010. jan. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek azokkal, akik azt írják, hogy a gazdik túlféltésből őrjöngő idegbeteget csinálnak a kutyájukból, és a velük való utyuli-putyuli bánásmód is idegesítő,és ki tudna szeretni egy acsarkodva rárohanó, nadrágszárat tépő kis jószágot?És valóban agyontenyésztettek, ezért betegesek.

Az oltásokról és a levitelről annyit, hogy valóban, szocializáció szempontjából többet veszít a kutya,mint amennyi veszélynek ki van téve egy gyors pisire való levitel ideje alatt.Nekem törpetacskóm van, az is kicsi, mégsem beteges, én már 12 hetesen(akkor hoztam el egy nagyon jó tenyészetből)egyből lehordtam pisilni, sosem volt pelenka a lakásban, 4 hónaposan stabilan szobatiszta lett és imád minden kutyát, szereti a gyerekeket és engem senki nem piszkál, hogy milyen kis "patkányom" van.Ne rontsd el, vigyázz rá, de ő bármilyen kicsi, akkor is KUTYA, bánj vele úgy.

2010. jan. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Csak úgy mellékesen , de én menhelyen szoktam segíteni és tele van az egész fajtiszta kutyákkal !!!Husky-tól kezdve az Uszkárig minden !
2010. jan. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!