Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elhízott kutyánál a háj...

Elhízott kutyánál a háj fordul a kutyával együtt?

Figyelt kérdés

Na, hülyén fogalmaztam meg a kérdést. Az a lényeg, hogy kicsit el van hízva a kutyám, vagy csak felpuffadva folyamatosan, mert nagyon sok gabonát tartalmazó kaját kap. (olcsó, rossz minőségű - tudom, hogy orijent kéne vennem, de erről nem kérek kioktatást. pont.)

És ha fekszik akkor a hasán ott van egy nagy duncs, ami, ha átfordul a másik oldalára a kutyám (oldalt fekve), akkor az a duncs is fordul. Szóval ez csak háj, vagy felpuffadt bél, stb vagy valami komolyabb?

Féléve mikor voltunk orvosnál vele, azt mondták, hogy csak túlsúlyos, de sokan voltak a váróba, nem tudom, hogy nem-e csak letudtak minket ennyivel:(


2014. nov. 16. 21:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Akármi is az, a kutyához van rögzítve, tehát nem hagyja el, ha elfordul. Legalábbis én nem tudom elképzelni, mi lehet az, ami lemarad a kutyáról, ha forog :D De ha el van hívza, akkor jó eséllyel zsír; tapizd meg, és kiderül. Ha ugyanolyan, mint a teste többi elhízott részén, akkor tuti, hogy háj. De az a biztos, ha lefogyasztod, meg az a legjobb a kutyának is, értelemszerűen.
2014. nov. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Látatlanban nem igazán lehet mondani semmit, most hiába vágom rá, hogy szerintem ez egy daganat, ha valójában tényleg csak túlsúlyos a kutyád.

Nézesd meg dokival, és nem kioktatásként, de ha tudod hogy mennyire egészségtelen a túlsúly a kutyádnak, miért nem teszel ellene?

2014. nov. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mijaza a duncs?? :O
2014. nov. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Sajnos az elmúlt években olyan az anyagi helyzetünk, hogy nem engedhetjük meg magunknak a drágább tápot, illetve néha igen, de nem folyamatosan.

Az elhízás amiatt is van, hogy a családom degenerált tagjai, ha én nem vagyok otthon (napi 12 óra kb.), bezárják a lakásba, nehogy kihűljön a lakás (?? télen-nyáron), és nem mozog a kutya, csak amennyit velem sétál-játszik..:S

És igen, ha tudnék, egyből elköltöznék a kutyával:(

2014. nov. 16. 21:54
 5/14 A kérdező kommentje:
És honnan tudom, hogy ha daganata van a kutyának?:(
2014. nov. 16. 21:54
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem az a baj, hogy nem mozog eleget a kutya, egy átlag lakáskutya is fekszik a nap nagy részében. Az a probléma, hogy a kaja adagolása nincs a mozgáshoz meg a kutya súlyának változásához igazítva. Ha hízik - tök mindegy, miért -, vissza kell venni belőle, ennyi.


A daganatot onnan lehet felismerni, hogy megbízható lelkiismeretes állatorvos rendesen megvizsgálja, és azt mondja, hogy daganat. Ha nem bízol a dokidban, cseréld le, és konzultálj egy normálissal.


Amúgy miféle kutyátok van, ami befűti a lakást? Nekem is kéne... :D

2014. nov. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a háj eloszlik. Nincs semmilyen kiálló göb a kutyán sehol.
2014. nov. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs azzal, ha be van zarva, a kerti kutya sem mozog sokkal tobbet annal, amennyit setaltatjak. Draga tapok sem kellenek a kutyanak a fogyashoz, csak kevesebbet kell adni neki.
2014. nov. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Pedig sokkal kevesebbet kap, mint kéne, így is.

16-18 kg-os a kutya, és egy 1200 g-os kutyakonzervet ELVILEG egy este alatt oda kéne adni, nos, mi 3 este alatt adjuk oda.

Szóval nem is kap sokat. Ezért sem értem, hogy miért hízik.

Ja, természetesen 3 havonta féregírtva van, szóval azt is kizárom.

Kénytelen leszek másik orvost keresni, pedig a mostani sincs közel (bár ez van a legközelebb)..

Remélem nincs semmi baja..

2014. nov. 17. 11:09
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha a dieta es a nozgas se segit, akkor azt mindenkeppen ki kell vizsgaltatni, mert komoly betegsegek tunete lehet.
2014. nov. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!