Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Páros póráz használatánál a...

Páros póráz használatánál a két kutya súlya összeadódik?

Figyelt kérdés
Felxi páros póráz használatakor, ha két közép méretű kutyára a karom rátenni akkor a két súly összeadódik és a nagyobb méretet kell megvennem? Pl: 18kb - egyik kutya, 15kb -a másik kutya, egy közép méretű felxi max. 20-25kg-ig terhelhető, tehát a nagyobbat az 50-kg-ig terhelhetőt érdemes meg venni. (Vagy nem adok a kutyáknak enni és lefogynak :P csak viccelek.) Van valakinek tapasztalata páros flexi póráz vagy csak sima páros póráz használatában?

#flexi #pórázs #pársos póráz
2014. nov. 17. 07:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyilván összeadódik...más kérdés, hogy két kutyát...flexin?

Én dupla pórázt sem használok, mert nem lehet őket külön-külön kezelni.

2014. nov. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy összeadódik. És ne flexit vegyél két ekkora kutyának, akkor már sokkal inkább egy sima páros pórázt DE a legjobb ha külön-külön csatolsz rájuk egy-egy sima pórázt. Sokkal biztonságosabb, kezelhetőbb, kényelmesebb.
2014. nov. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát azért azt megnézném, amikor két ekkor jószág megindul egy irányba flexin...

Hülye ötlet, ne haragudj.

Egy cane corsónál és óriássnacinál működött, hogy lánc fojtókat raktunk egy pórázra. A fojtó funkció nem működött, viszont egymást fárasztották, nagyon könnyű volt vinni őket.

Bár mindkettő jólnevelt, nem húzós kutya, azért előfordult, hogy hirtelen odarántottak egy fához szagolgatni, jelölni. Ez közösen nem ment. :)

2014. nov. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kizárólag akkor vegyél ilyen pórázt, ha nem is kéne...tehát a kutyák maximálisan szót fogadnak együtt és külön-külön kezelve is!!! Különben csúnya vége lehet.

Nem is értem, hogy külön-külön madzagon lehet őket így vinni...de nem tekeredik össze? Külön-külön gombot kezelni folyamatosan sztem macerás

2014. nov. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a póráz végén, a két kutyát szeretné összekötni...így majd egymást húzzák jobbra-balra, ő meg visszafelé csörlőzi mind a kettőt. :))
2014. nov. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen,összeadódik. Mi is póráz elosztót használunk Flexi Vario-sat..bááár..nekem kisebbek az ebeim 7-8 kilósak,de teljesen szépen mennek egymás mellet,egyszerre lépnek (olyan,mint egy kis póni fogat :DD). Nem tudom nagyobb kutyáknál (adott esettbe a tiédnél) milyen lehet,ill. hogy viselnék,ha össze lennének kötve. Én mindenesetre hasznos dolognak tartom,mert a 2 külön póráz problémásabb volt számomra..állandóan összecsavarodott,mind2 másfelé akart menni..majdnem szétszakítottak. Úgyhogy respect annak aki ezt kitalálta! :D :)
2014. nov. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!