Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann vagy Rottweiler...

Dobermann vagy Rottweiler való nekem? (Tovább lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ebből a két kutyafajtából szeretnék mindenképpen választani, nem az első kutyám lenne, születésem óta volt kutyánk, már nem vagyok gyerek. Szóval azért kérdezem, hogy melyik illik jobban hozzám, mert ezek lennének meg neki.

Lakásban tartanám, kimennék vele legalább 1-2 órát játszani/sétáltatni, szeretném Őrző-Védő ként betaníttatni(Kutya suli), szeretném ha mindent a gazdájáért típus lenne. Igazából a lényeg azon van, hogy lakásban tartanám a kutyát.

Előre is köszönöm a válaszokat!



#kutya #dobermann #Rotteriler
2014. nov. 17. 09:34
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy mivel nem egyedül élek, hanem a párommal, Ő is foglalkozna a kutyával, szóval amikor nem velem van, akkor vele ha szabad.
2014. nov. 17. 10:34
 12/26 A kérdező kommentje:

"örző -védő kiképzés ?? hiszen még nem is szocializáltad, még az alapvető engedelmességet sem tudja ?? és te kiképeztetnéd, ( mivel te magad erre képtelen vagy !!! ) szóval vannak itt felmerülő kérdések ! "


Ha viszont félreértettem a mondatot, és úgy értetted, hogy magam képtelen vagyok kiképezni a kutyát, ez nem igaz, bár tény, hogy még nem képeztem ilyenekre ki egy kutyát sem. De egy ilyen suliban nyilván nem csak Én vagyok ott, ergo más kutyákkal is találkozik, erre is gondolni kell, szoktatni másokhoz, szocializálni a kutyát, ez plusz dolog ami jó neki.

2014. nov. 17. 10:37
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Naponta kétszer MINIMUM le kell vinned a kutyádat sétálni, de a három vagy négy még ideálisabb lenne. Az egyik séta lehet ilyen 15-30 perces, a másik pedig 60 perctől akármeddig. A sétába tartozhat bele a játék, a bandázás más kutyákkal, szocializáció. A kutyasuli jó ötlet.

Ezek a fajták következetes gazdát kívánnak, jobban utána kéne nézned, melyik milyen. Miért pont őket szemelted ki?

2014. nov. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik lehet megfelelő foglalkozással, de én a dobermannra szavazok :) Nekem is volt, lakásban, ideális lakáskutya :) De csak mindennapos szellemi és fizikai fárasztás, tanítás, határozott következetes nevelés mellett! Lakásban az enyém sem ugatott, mint azt már írta valaki. Nagyon érzékeny lelkűek, ragaszkodóak, egyértelműen a gazdi mellett a helyük, de még egyszer: nagyon sok mozgást és agyi fárasztást igényelnek ahhoz, hogy normálisan viselkedjenek. Kutyasuli, őrzővédő mind jó ötlet nekik, és a sok séta, labdázás, gazdival ide-oda menés is jó. Már kiskorától hordd magaddal lehetőleg kutyaoviba is, és mindenfelé, emberek közé, hogy jól legyen szocializálva.

A vásárlásnál pedig fontos, hogy a szülők tenyészszemlések legyenek, lehetőleg német tenyészszemlések, a jó idegrendszer miatt.

2014. nov. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
85%

1. Egy kutya minimum 150.000Ft

2. Az 1-2 óra nagyon kevés!!!

3. Én még várnék kicsit amíg kialakul

2014. nov. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Nagyon foglalkoznék vele, ez természetes Én is tudom, hogy egy kutya nem játékszer, ezért is voltam kíváncsi a Ti véleményeitekre, hogy ilyen feltételek mellett melyik fajta alkalmasabb. Azért Őket szemeltem ki igazából, mert a Roti volt a favorit, de aztán elkezdtem olvasgatni, kicsit mélyebben belemerülni a dologban és nagyon sok kutyáról olvastam, aztán jött a Dobermann. Nagyon tetszik küllemre is mind a kettő, mind a tulajdonságaik, mind a kinézetük. Az, hogy a Dobermann folyton veled akar lenni, ez kifejezetten tetszik, mert nekem ez lenne az ideál. Az alapok megvannak, a kutya vásárlás nem idén, hanem jövőre fog végbemenni, addig meg még olvasgatok, és ezért is tettem fel a kérdést. Kíváncsi voltam tapasztalatokra is, és kaptam is amit köszönök.
2014. nov. 17. 11:19
 17/26 anonim válasza:
Én rotit tartanék nekünk is az van, meg volt. Könnyen tanul,okos kutya.
2014. nov. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Értem. Ha a roti volt a nagy favorit, akkor maradj a roti mellett.
2014. nov. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
amit igy leirtál, szerintem jó életet tudnál biztositani a dobermannak. Ha iskolába viszed, akkor nyilván kiskorban el kell kezdeni. Engedelmes, mellette párhuzamosan a zsákmányszerző ösztön fejlesztése. De a közös bandázásokat felejtsd el, a dobermann nem falkakutya.
2014. nov. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%
Mindkettő veszélyes fajta, egyik sem való sem lakásba, sem gyereknek, még ha volt is kutyád, akkor sem.
2014. nov. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!