Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy nyugtassam...

Mit csináljak, hogy nyugtassam meg, hogy szoktassam le? 8 hónapos amstaffom majdnem szívrohamot kapott egy petárda-szerű durranástól.

Figyelt kérdés
Laposkúszásban rohanva indult hazafelé, alig bírtam visszatartani. Nem kezdtem el tutujgatni, próbáltam elterelni a figyelmét, jutifalattal, feladattal (ültetés, amit meg is csinált), nem nagyon sikerült. Már előtte is egy kicsit odavolt, mert letámadta egy csomó kisiskolás. Kb 10 perc volt, mire megnyugodott, akkor már normálisan lehetett vele sétálni.
2014. nov. 17. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Minél többet találkozik az adott ingerrel, annál hamarabb fogja megszokni. Vagyis nem "leszoktatni" kell, hanem "hozzászoktatni".
2014. nov. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ma már jobb volt a helyzet, de még mindig ideges. Akkor várhatóan tovább javul, ha nem éri újra rossz inger?
2014. nov. 20. 22:06
 3/4 neige ***** válasza:

A durranás nem "rossz" inger. Tessék felmenni a youtube-ra, keresni egy durrogtatós videót és először egész halkan, majd fokozatosan hangosabban lejátszogatni neki.

Közben nyugodtan ücsörögjetek egymás mellett.Meg fogja szokni, hogy ez nem nagy szám.Jobb neki, ha megtanulja közömbösen fogadni, mert szilveszterkor például előnnyel indul a többi kutyussal szemben.

2014. dec. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Már túl vagyunk rajta, köszönöm neked is.

Kellemes ünnepeket! :)

2014. dec. 16. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!