Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni? Nagy...

Mit lehetne tenni? Nagy valószínű hogy ideggyenge.

Figyelt kérdés

Nos akad egy 4 éves kan ivartalan kutya. Akivel már minden módszert kipróbáltunk pozitív megerősítés földre lenyomás stb és még mindig vissza morog a gazdára sőt akar harap is.

Viszont engedelmes maximálisan behívható bárhol el merném engedni. Egy másik kutyával él együtt viszont minden idegen kutyához hozzá kell szoktatni a kölyök kutyákat egyenesen gyűlöli. Egyszerűen már nagyon tanácstalan vagyok és nem bírom ezt az állandó készenlétet hogy mikor fog valamit csinálni. Mit tanácsoltok mivel tudnám elviselhetőbbé tenni a mindennapokat?


2014. nov. 18. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Itt nem tud neked ebben senki segíteni, mivel nem ismerjük a kutyát, a viselkedését, a kapcsolatotokat, stb... Keress fel egy megbízható, hozzáértő sulit/kiképzőt!
2014. nov. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Házilag próbáltál ki mindent, vagy szakember segítségével? Mert ha az nem volt meg, vagy csak kifogtál egy-két fogalmatlan piócát, akkor ezt én még megpróbálnám a helyedben.

Amúgy milyen szituációkban morog meg harap?

2014. nov. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mind kiképzővel volt 3 sulit kerestünk fel és senki nem tudott segíteni eddig. csak javítani. De ez is egy szinten megállt. Általában akkor szokott morogni amikor a nyaka,lába,hátsó fele tájékán hozzá érek de ez se mindig és mindíg más szituációba lelkiállapotba történik egyszerűen nem tudok rá jönni hogy mi válthatja ki illetve mikor kitámad és próbálnám fegyelmezni akkor jön ki ez a legjobban simán vissza magyaráz nekem.
2014. nov. 18. 21:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát erre így látatlanban nem tudok mit mondani. Kétlem, hogy ideggyengeség lenne, de el kéne kerülnötök egy normális suliba, falkasorrendet helyrerakni, és utána nekiállni a mindenféle technikáknak, mert addig halottnak a csók, amíg nem vesz komolyan a kutya, márpedig általában ez szokott lenni az alapvető probléma.
2014. nov. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
én is ezen vacillálok hogy most valami baj van a fejével vagy nem én vagyok a főnök. De akkor meg miért tudom visszahívni sétánál is mindig követőkét működik. Viszont ha jön valami szitu olyankor meg borul az egész. És nem tudom ezt letisztázni magamba.
2014. nov. 18. 22:23
 6/11 anonim ***** válasza:

Így látatlanban nagyon nehéz bármit mondani. Megpróbálhatod ezt a megközelítést pl: [link]


Meg hát nem tudjuk, mit próbáltál eddig.

2014. nov. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A falkavezérség sosem akkor mutatkozik meg, amikor nincs "szitu", hanem akkor, amikor van. Ha csak akkor nem hallgat rád, amikor tényleg kéne, akkor az bizony falkavezérségi probléma lesz. De mondom, látatlanban erre nem akarok semmit mondani, viszont az ideggyengeség annyira ritka jelenség, hogy tuti, hogy van valami racionális magyarázat a dologra. Ha az téged megnyugtat, vizsgáltasd ki egy megbízható dokival, és ha egészségesnek nyilvánítja, akkor legalább tudod, hogy nem a kutyával van a baj :)
2014. nov. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mióta van nálad?
2014. nov. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

kicsit nyersen fogalmazva : ezért van ez,mert egy kis pö...vagy . elhiszem ,hogy kipróbáltál módszereket, de egyértelmű,hogy nem a kutyában a hiba. kimaradt sok minden ,szocializáció,stb. de KOMOLYAN HISZEM,HOGY NINCS OLYAN KUTYA AMI NE LENNE KÉPES TELJESEN NORMÁLISAN ÉLNI,ÉS VISELKEDNI ( még kiképzés,és nevelés nélkül is !),HA A GAZDÁJA TÖKÉLETES KÉPBEN VAN. AHOL A GAZDI A RANGSOR ÉLE ÉS A KUTYA A RANGSOR LEGALJA .

elképzelhetetlen ,hogy a visszamorgó,sőt gazdáját megharapó kutya "" engedelmes maximálisan behívható bárhol el merném engedni "". ez a két dolog kicsit üti egymást :) az a kutya amelyik visszamorog, az önállóbb és függetlenebb, sőt a rangsorban is feljebb áll. ergó : miért is tenné meg mindíg amit a gazdi nevű ember akar ???

2014. nov. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

és itt baj . nagyon-nagyon nem vagy képben . ezt jelzi az is,hogy csak módszereket próbálgatsz. ne próbálkozz. tedd ,vagy ne tedd!

javaslat : végre járjál már ki egy kutyaiskolát teljesen ! olyant ,ahol sok a kutya!! ahol elengedhetőek a kutyák . a falka minden ilyen problémát megold ! ne a módszerekre ,sokkal inkább a kutyákra a viselkedésükre, a saját viselkedésedre,és a hibáidra koncentrálj.

mozgasd sokat, nagyon sokat ! fáraszd le,és amikor fáradt ,fáraszd tovább ! a dominanciát sokkal könnyebb legyűrni amikor a kutya fizikailag tök kivan :)

2014. nov. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!