Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az ami melegíti télen a...

Mi az ami melegíti télen a kutyát?

Figyelt kérdés
3 kutyusunk van, 2 rövidszőrű, a 3. szobakutya. A házba nem jöhetnek be , mert nem a miénk, de kialakítottunk egy részet nekik kint a faházban, viszont ott nagyon hideg van és fáznak. raktunk alájuk takarót, de akkor is. Mondták a szalmát, de az nem szúrja őket? Mi az az anyag ami jó lehet?

2014. nov. 19. 16:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%

A # 8-as válaszoló nem mondott butaságot, úgyhogy kár volt lepontozni. Tény, hogy vannak fázós fajták, de a kutyák nagy része jól alkalmazkodik a hideghez, tehát ha láthatóan nem fázik akkor nem kell vele foglalkozni.

Én mielőtt vettem egy amerikai bulldogot, elég sokat olvastam róla. Tudni kell, hogy nagyon rövid a szőre (kb. 1 centi), és egyes oldalakon azt olvastam, hogy télen lakásban kell tartani ez miatt. Én vettem neki egy hőszigetelt házat hőfüggönnyel, de felkészültem arra is, hogy esetleg be kell engedni telente.

Tapasztalat: nyáron szenved a melegtől, csak fekszik egyik helyről a másikra, vízzel kell hűteni, télen meg hiperaktív. Amikor leeseik 10-20 centi hó, akkor megőrül, rohangál, fetreng benne, mínusz 10-15 fok sem zavarja. A hőfüggöny sincs leengedve télen se, mert nem hajlandó akkor az ólban aludni. Sosem láttam, hogy fázna. Néha bejön pár percre tévézni, aztán kimegy, de ez nyáron is így van.

2014. nov. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A faházban a méretüknek megfelelő házat tegyetek be pluszban. A házban lényegesen kisebb területet kell majd bemelegíteni a kutyának.
2014. nov. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Hát nekem kettő ambullom is van és ezek már most is fáznak... Amíg sétálunk és mozognak addig oké. De ha haza jövünk akkor ide gubóznak az ajtó elé vacsi után és itt dideregnek :D látványosan remegnek úgy fáznak.. Igaz van különbség mert nekem bent vannak a házban tehát inkább a 20fokhoz vannak hozzászokva^^ ez sokat számít.


de kis testű kutyát(meg a vizslákat agarakat) kint tartani tényleg állatkínzás. Nagyon gyorsan át tudnak fagyni. Kutyaház megoldás lehet a faházon belül, és annak a lehető legkisebbnek kell lennie hogy a kutyák be tudják fűteni valamennyire. De egy átfagyott kutya nehezen melegíti be a kutyházat is..

2014. nov. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
8%

8. vook :)

kedvesek a tudatlanok :) persze a mi kimondottan hideg vidékünkön, ahol az éves átlagos hőmérséklet olyan + 10-15 C-fok körül van :) valóban komoly probléma a hideg miatti izületi gyulladás a kutyáknál???????????????:)ami nem a túlsúly ,és a mozgásszegény életmód miatt alakul ki ??? :)

vagy 50 000éve él az ember mellett a kutya . és még mindíg léteznek . sőt, a legtöbb rövidszőrű !!

nagyon sajnálom az olyan korlátolt látásmóddal rendelkezőket akik gyerekként kezelik kutyáikat, mivel számukra sajnos csak az okoz örömet , ami a kutyáiknak a valóságban SZENVEDÉST JELENT :) leélni az életüket úgy,hogy a gazdi csak szép ruhában ,szép időben ,szép pórázon viszi el sétálni napi 2 X 20 percre az ebecskét :)hogy az idegen kutyákkal való játék ki van zárva . csak az a 4-5 kutya jöhet a közelbe akiket a gazdik megtűrnek ( vagy inkább azok ,akiknek a gazdáit a szűk látókörűek maguk közé engednek :)

a szigetelt házakat a kutyák nem igazán szeretik . ellenben a síma fa kutyaházakat igen,mondják a kinti kutyát tartó ismerőseim. . persze a kanapé a kedvenc nálunk , igaz néha kirakom száradni az erkélyre ,miután fürdött a tóban :) persze ilyenkor novemberben lassabban szárad, de ,ha végre leesik a hó,akkor a jeges vízben fürdés után a hóban hamarabb megszárad . és soha sem fázik ??? :) persze a mi kutyánk szeret fürödni, szereti a hideget , de szobakutya. aki sokat aludt kint is :) és mivel már 12 elmult ,gondolom nem igazán viselte meg :)

2014. nov. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
85%
Azért van átmenet a ruhácskában, pórázon sétáltatott antiszoc, gyerekneknevelt mméregzsák és a télen is jeges vízben fürdetett kertbe kivágott rövid szőrűkkutya között. Erősen kétlem, hogy a te tartási körülményeid jók a kutyának. Lehet a kutyát úgy is tartani, ahogy itt a legtöbben. Ki-be járással, jólnevelve, sszocializálva, sokat mozgatva, kutyának tekintve, normális kaját adva, kutyának tekintve. Nem csak a 2 szélsőség létezik.
2014. nov. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
Attól, hogy élnek gyerekek éhhalál szélén tengődve a világban, még nem biztos, hogy jól is érzik magukat és ez jól van így! A kutyáknál dettó ez a helyzet! Élnek láncon-moslékban-hordóban rövid szőrű tacsi keverékek, de attól még fáznak, szomorúak, szerencsétlenek!
2014. nov. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
megfelelő méretű kutya ház amit be tudnak melegíteni...elég egy a 3-nak.
2014. nov. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

namostandddakkor meg mi van ? vajon a jóül szigetelt kutyaház melegíti-e a kutyát a hideg napokon ??? vagy ??? és vajon a nem lakásban élő kutyák tudják-e ,hogy mikor kellene fázniuk ? vagy egyszerűen élik az életüket kutyaként ?

aki egy kicsit is utána néz a dolgoknak az tudja ,hogy a hideg itt nálunk, nagyon nem számít hidegnek :)

de vajon aki kutyát tart ,nem gondolja saját magától,hogy "" berakok ennek az ebnek egy plédet,vagy egy kis szalmát "" persze mindezt anélkül,hogy megvitatná ? és vajon ,hány kutya tépi szét a plédet, szórja ki a szalmát,és nem megy be a gazdi által agyonszigetelt kutyaházikóba ??? :)

2014. nov. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, csak 1 kérésem lenne, mielőtt érvelsz. Tanulj már meg fogalmazni, helyesen írni és az írásjeleket helyesen használni, ez nem kötekedés, csak rengetegszer nagyon nehéz kihámozni amit írsz. Szedd már össze magad egy kicsit.
2014. nov. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!