Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elméleti kérdés! Ilyenért...

Scream85 kérdése:

Elméleti kérdés! Ilyenért feljelenthetnek "állatkínzásért"?

Figyelt kérdés

Egy faluban lakom, az utcánkban szinte minden háznál van egy vagy több kutya is (ahogy általában lenni szokott falun :)). És hát többször előfordul, hogy pl. nyitva van éjszaka is a kertkapu, vagy a kerítés más pontján kiszökik/elszabadul a kutya.

Teszem azt megyek haza késő este a munkából (Nem sokkal éjfél előtt érek haza ilyenkor) és az utcán egy ilyen kiszökött kutya próbálna nekem jönni, és én önvédelemből lefújom gázspray-vel, akkor ilyenért a kutya gazdája (ha látja hogy én voltam, hogy mi történt) feljelenthet állatkínzásért?


2014. nov. 20. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
A baltát is belevághatod a fejèbe, mèg az is jogos önvèdelem, nemhogy a spray.
2014. nov. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
96%
Ha ugat rád és tamadni akar, akkor önvédelem és csak magad véded. Ha csak úgy lefújsz minden kutyát, ami szabadon van és kíváncsiskodik, na az allatkínzás.
2014. nov. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
ki nem szarja le, önvédelem nem? Jelentsen, a testi épséged többet ér. Ha nagyon ugrál max őt is lefújod. A bíróság előtt meg romának vallod magad és még kártérítést is kapsz.
2014. nov. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Feljelenteni éppen neked van jogod a kutya gazdáját. A kutyatartó felelőssége ugyanis, hogy az állata nem randalírozhat szabadon közterületen szájkosár és póráz nélkül!
2014. nov. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Te jelentheted fel, mert hagyta szabadon kolbászolni a kutyáját. Mondjuk még azelőtt, hogy neki kéne menned spray-vel.
2014. nov. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

??? miért tennék ? és ki a fene merné megtenni ? a kutya gazdája ??? aki alapból hibás :)

te csak magadat védted. ehhez minden jogod megvan.

csak ,hogy tudd , a rendőrségen NEM FOGLALKOZNAK ilyen jellegű dolgokkal ! mivel ez nem minősül állatkínzásnak ,akkor sem ,ha a templom előtt teszed a mise után !

2014. nov. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Ha önvédelem, akkor nem állatkínzás, de az önvédelem jogosságát hangsúlyozom. Van ugyanis egy eset, amiről nemrég született bírósági ítélt, hogy a pasinak a rotija folyton átszökött a szomszéd bácsi telkére. A bácsi megelégelte és csapdát állított a kutyának, hogy megtudja fogni, kikötötte a kerítéshez és felgyújtotta a kutyát. Szerencsére az állat túlélte, viszont az öreg azt hiszem 2 év letöltendőt kapott. A kutya gazdáját ez esetben nem tekintették bűnösnek, ergo átsiklottak azon tény felett ,hogy a kutyája rendszeresen kiszökött. Természetesen a bácsi tette minősíthetetlen, és lehet azt mondani, hogy nem jogos, ezért hangsúlyozandó az önvédelemből történő cselekvés. Ha egy cselekvőképtelen, utcán lévő kutyát bántalmazol, akkor a fenti példából kiderül, hogy Te iszod meg a levét.
2014. nov. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nyilván nem a szelíd kutyákra gondoltam aki ha meglát inkább még ő vonul távolabb, vagy maximum odajön megszaglászni,stb.

Hanem amelyik morog vicsorog rám, támadólag jön felém.

Ok nélkül nem bántanék semmilyen kutyát.!!!

2014. nov. 20. 13:33
 9/9 anonim ***** válasza:
3- as valaszolo,ez nagyon jo. : D
2014. nov. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!