Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 16 év barátság után elvesztett...

16 év barátság után elvesztettem a kutyamat. Szörnyű érzés. Hogy legyek túl rajta?

Figyelt kérdés
Drága labrador kuytusomat még gyerekkoromban kaptam Karácsonyra. Két éve vesebetegséget diagnosztizáltak nála. Kapott gyógyszert, javult az állapota, majd pár hónapja ismét romlott. Nem evett, nem ivott, nem volt széklete, csak feküdt. Egy sor újabb gyógyszeres kezelés után azt mondta az állatorvos, hogy el kell altatni mert fájdalmai vannal és nem fog rendbejönni. A kezeim között halt meg. Éreztem, ahogy egyre lassabban lélegzik, majd elcsendesedett. Felnőtt férfi vagyok, de egész nap bőgök, nem tudom abbahagyni. Tegnap is reflexszerüen nyúltam a boltban a kityakajáért,mire ráeszméltem, hogy nincs kinek megvenni. Dobjam ki a tálját és a bilétáját vagy tartsam meg? Nem voltak még ilyen helyzetben soha. Nem tudom mi segítene. Aki járt már így megírná hogy élte meg? Köszönöm szépen.
2014. nov. 20. 21:52
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Ismerem az érzést velem is megesett ugyanez, van aki azt mondja, hogy egy másik kutyus segíti enyhíteni az ember szívét, van hogy várni kell míg ülepedik a dolog, én személy szerint soha nem tudtam elfelejtetni a kutyámat, soha nem volt azóta sem olyna kutyám, bár most nincsen nagyon vágyok egyre, adj magadnak egy kis időt, aztán amikor úgy érzed, hogy szeretnél egy másikat, neveld fel.
2014. nov. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 B.Bence 15 válasza:

Szia elsőnek is részvétem.

A legjobb mód szerintem erre egy új kedvenc befogadása,azért mert ahogy írtad hogy reflex szerűen nyúltál a kajához hogy ez ne szünyön meg és ne legyen fura érzés a legjobb ha egy újabb kutyát veszel vagy befogatsz 😊

2014. nov. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia tudom milyen rossz erzes, en is befogadtam egy uj kutyust de ot meg nem felejtettem el es nem is fogom, viszont az uj kutyam is nagyon szeretem
2014. nov. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Lehet ez esetben ez lesz a megoldas,lehet jot tenne most egy kis szeretetgomboc ugralna melettem. Megtarttataok emlekbe a regi kutyusotok dolgait? nyakorv,jatekok, bileta stb?
2014. nov. 20. 22:40
 5/13 anonim ***** válasza:
Részvétem:( Azért 16 év nagyon szép idő....szerintem is érdemes lenne másik kutyus. Nem pótolhatja, nem feledtetheti az előzőt, de hát nem is kell. Ő egy másik egyéniség lesz, de ugyanúgy örömet fog neked okozni. Aki kutyás, az is marad, és ahhoz kell egy hű társ:)Én mindenesetre nem tartanám meg a dolgait, mert ahányszor ránéznék, a sírás jönne rám.
2014. nov. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Nem hiszen hogy ezen túl lehet lépni. De nem is kell. Egy darabig fájni fog (öröké), de aztán eljön majd az "örömmel gondolok rá" idő is. Akkor is fáj, de azért nem annyira. Tapasztalat...
2014. nov. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem egy éve ment el a kutyám most novemberben lett volna 4 éves. Ugyan már jó ideje nincs velem a mai napig bőgök mikor meglátom egy képen, vagy rá gondolok. Csak 5 hetes volt mikor megkaptam (Nem volt szívem ott hagyni ahol született), mindig fázott ezért a kabátom zsebében vittem mindenhova, olyan ki csöpp volt. Annyi jó emlékem kötődik hozzá. Borzalmas minden napom mióta nincs velem. :(. Mindenki máshogy dolgozza fel egy szerette elvesztését. Szerintem tartsd meg a dolgait csak rakd őket valami dobozba
2014. nov. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen kellett elaltatni a kutyámat, 3 hónap múlva lett volna 19 éves. Szintén vesebetegség + öregkori epilepszia. Úgyhogy teljesen átérzem a fájdalmadat, szörnyű időszak ez, aki nem élt még át ilyet az nem is értheti. Én másnap orvoshoz mentem és útközben mindenhol kutyákat láttam, rájuk se bírtam nézni. A dokinál is elsírtam magam, szegény meg azt hitte a vizsgálattól félek ennyire :)


Én 3 nap múlva testvéremmel elmentem a helyi sintértelepre és elhoztam egy kutyát. Egyáltalán nem olyat, mint amilyet kerestünk. Olyan kis semmire nem hasonlító keverék, ráadásul fekete, nem egy dekoratív kutya. Nekem rengeteget segített átlendülni ezen a nehéz időszakon és az egész családnak is. Én öregebb kutyát szerettem volna, mert imádom a nyugis öreg csontokat, de ő pont kamasz korú volt, úgyhogy kitoltam magammal és ő is velem, mert egy kis rosszcsont energiabomba volt, ill. még most is az :)


Szóval szerintem, ha te is szívesen vállalsz egy következőt, akkor egy új kutya segíteni fog. Csak arra figyelj, hogy ne keseregj folyton, ha már ott van.


ÉS NE DOBD KI A CUCCAIT!!! Ezek emlékek. Tedd el.

Én az öreg kutyám gyógyszereit elajándékoztam egy szintén öreg kutyákat mentő szervezetnek, néhány felszerelést pedig (alvó tepsi, belevaló párna, plédek) egy nagy adag kaja kíséretében a Paksi menhelynek adtam. A kis hámját, pórázát, tálkáit megtartottam.

2014. nov. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem, kérdező! Nem voltam még ilyen helyzetben, beagle kutyusom még csak két éves! Előre rettegek a pillanattól.. :( Szerintem ne dobj ki semmit, hidd el, később megbánnád!! Nem ugyanaz a két veszteség, de én két gyermekemet vesztettem el, pocakban! Időt adtam magamnak a gyászban és tudom, hogy nem tudnék lemondani arról, hogy Anya legyek! Hiszem, hogy jót tenne a lelkednek, ha egy újabb kutyus is helyet kapna a szívedben, életedben! Esetleg gyújts egy gyertyát a kutyuskádért, készíts róla emlékvideót, szánj egy napot vagy néhány órát magad csendességében a közös emlékeitekre! Mindenki másképp gyászol, másképp éli meg a fájdalmakat!! Biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb beleszeretsz egy kis kölyökbe, aki majd a szívedben foglal helyet, pont, mint a legjobb barátod!! Kívánom a legjobbakat!
2014. nov. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Részvétem, nekem is labradorom van és el sem tudnám képzelni nélküle az életem. Tudom milyen érzés ha beteg lesz az enyémnek méhgyulladása volt, de szerencsére meggyógyult.

Amikor az én első kutyusom meghalt 1hónap után vettem egy másikat, mert akkor éreztem magam készen és tényleg sokat segített, segít mai napig.

Én mindent kidobtam, még kutyaólból is újat csináltunk. A nyakörve és a bilétája az ami mai napig megvan.

2014. nov. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!