Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 16 év barátság után elvesztett...

16 év barátság után elvesztettem a kutyamat. Szörnyű érzés. Hogy legyek túl rajta?

Figyelt kérdés
Drága labrador kuytusomat még gyerekkoromban kaptam Karácsonyra. Két éve vesebetegséget diagnosztizáltak nála. Kapott gyógyszert, javult az állapota, majd pár hónapja ismét romlott. Nem evett, nem ivott, nem volt széklete, csak feküdt. Egy sor újabb gyógyszeres kezelés után azt mondta az állatorvos, hogy el kell altatni mert fájdalmai vannal és nem fog rendbejönni. A kezeim között halt meg. Éreztem, ahogy egyre lassabban lélegzik, majd elcsendesedett. Felnőtt férfi vagyok, de egész nap bőgök, nem tudom abbahagyni. Tegnap is reflexszerüen nyúltam a boltban a kityakajáért,mire ráeszméltem, hogy nincs kinek megvenni. Dobjam ki a tálját és a bilétáját vagy tartsam meg? Nem voltak még ilyen helyzetben soha. Nem tudom mi segítene. Aki járt már így megírná hogy élte meg? Köszönöm szépen.
2014. nov. 20. 21:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
En mindent megtartottam
2014. nov. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Gyászold meg, úgy, ahogy természetesnek érzed. Csak azért ne vegyél magad mellé új kutyát, mert sokak szerint ez a legjobb megoldás; ha neked most úgy könnyebb, hogy egy ideig egyedül vagy, akkor várj még vele. Az én kutyám szintén 16 éves volt, szintén altatni kellett. A holmiját elraktam egy dobozba, egy bilétáját a táskámon hordom, nem dobok ki semmit. Eltelt közel egy év, de még mindig nem érzem úgy, hogy képes lennék felelősséget vállalni egy másik kutyáért. Nem jó helyette másik. :(
2014. nov. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Én 14 év után vesztettem el egy keverék kutyust, vele nőttem fel. Ő is már beteg volt. Hetekig úgy jártam haza hogy kerestem hol van, iszonyú érzés volt. Kerti kutya volt, és vártam a kapuba mikor jön.Szerintem megtarthatod a dolgait /csak ne szem előtt legyen/, mert idővel túl leszel rajta, és akkor meg nagyon szép emlék lesz, de ez nagyon sok idő. Másik kutyám azóta sincs, amin ő keresztül ment, sok orvos, gyógyszerek és szenvedés még egy kutyát nem vállaltunk, de van egy szomszéd kutya aki például szívesen eljön velem sétálni.
2014. dec. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!