Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát felengedik a buszra?

Kutyát felengedik a buszra?

Figyelt kérdés
Szájkosárral, rottit, de még nem teljesen nagy.

2014. nov. 22. 10:31
1 2
 1/17 EagleHUN ***** válasza:
74%

Igen felengedik, de jegyet kell neki venni (ami viszont fixáras és nem km függő).

A szájkosarat és az EÜ könyvét mindenképpen vidd magaddal.

Ha a sofőr kéri akkor tedd rá a szájkosarat, kivéve ha alapból nem barátságos a kutyus, akkor mindig legyen rajta.


Illetve ha nagyon hosszú útra indulsz vele (buszon/vonaton), akkor legyen nálad víz és olyan nejlon tálka ami laposra összecsukható.

2014. nov. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 EagleHUN ***** válasza:
44%

Sajnos jártam már úgy hogy a szomszéd városba vittem át a 12kg-os rendkívül barátságos kutyámat, tóban fürdetni (ott legálisan is lehet). És az a sofőr aki átvitt az rendes volt (nem kérte a szájkosarat és nem is volt nálam, akkor még nem tudtam ezt), visszafelé viszont amikor jött egy busz nem engedett föl rá egy tirpák, kénytelen voltam elengedni a buszt.

Még jó hogy a következő busz vezetője megint csak rendes volt, mert már ránk sötétedett. 15km séta lett volna étlen szomjan mindkettőnknek a sötét éjszakában, ha nem így tesz.

2014. nov. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

ma 10:45

A szájkosár kötelező a kutyákra minden tömegközlekedési eszközön. ha utazol a kutyáddal, illene ismerni a rá vonatkozó szabályokat.

2014. nov. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ismerem, szajkosarral elvileg felengedik, csak gondoltam azért megkérdezem. Mi az az EÜ könyv ?
2014. nov. 22. 10:50
 5/17 EagleHUN ***** válasza:
100%
Oltási könyv. Kérhetik és kötelező hogy legyen neki, mert a veszettség elleni oltás is kötelező.
2014. nov. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Magyarsas! Miért a buszsofőr a tirpák, ha te nem tartod be a szabályokat???
2014. nov. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Hovarju ***** válasza:
100%

Tömegközlekedési eszközön a szájkosár nem opció. Mindegyiken KÖTELEZŐ, kivéve, ha zárt szállító boxban utazik a kutya.


Igen, felengedik. Póráz szájkosár, jegy kell neki. És az oltási könyv is legyen nálad.


És az sem hátrány, ha a kutya nyugodtan tud viselkedni utazás közben.

2014. nov. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Hopp, nekem egyszer vonaton azt mondta a kaller, hogy ha az utastársak beleegyeznek abba, hogy szájkosár nélkül menjen a kutya, akkor ok. Mindenki azt mondta, hogy persze, simán. Így a kutyom szájkosár nélkül jött velem.
2014. nov. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 EagleHUN ***** válasza:
24%

"Magyarsas! Miért a buszsofőr a tirpák, ha te nem tartod be a szabályokat???"


Mert hiába mondod neki hogy a kollégája elhozott és nem kérte azt akkor ugyan vigyen már haza, mert más jármű nincsen, ne szívasson még pluszban meg. Tegyen egy kivételt aztán csessze le a másikat, de ne szívasson. Ezért.

2014. nov. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Aztán ha felszáll egy ellenőr, akkor őt is megbüntetik nem csak téged. Valaki nem szeret hazardírozni.
2014. nov. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!