Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha "rossz" a kutyám?

Mit tegyek ha "rossz" a kutyám?

Figyelt kérdés

Mostanában minden nap csinál valami rosszaságot, ha nem vagyunk otthon. Kiborítja a kukát, szétszedi a szatyrokat, stb..

Napi 2-3 órát sétálunk vele, és itthon is szoktunk vele foglalkozni, egyszerűen nem értem mi lehet a baj.



2014. nov. 24. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen fajta, mennyi idős?

Mi történik a 2-3 órás sétán, és mit csináltok vele otthon?

2014. nov. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sétánál sétálunk, ha időm engedi, akkor elengedem és dobálom neki a labdát (ezt nagyon szereti).

Beagleről van szó, de egyáltalán nem nagy a mozgásigénye, itthon szinte éjjel-nappal alszik. Egyébként itthon is szoktunk labdázni, illetve simogatás, egy kis jutifali, ilyesmi.

2014. nov. 24. 11:08
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Ha egyedül van otthon, akkor szerintem csak unatkozik mert nem vagytok ott. Lehet kell neki egy társ. Az enyém akkor szokott ilyet, amikor játszani akar.
2014. nov. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy lakásban lakunk, és nem túl nagy, így még egy kutyusnak már elég szűkös lenne a hely:(
2014. nov. 24. 11:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Falkavezérség rendben van? Mondjuk vélhetően nincs, ha le van mozgatva a kutya és mégis rombol.

Amúgy a napi 2-3 óra sétába hogy nem fér bele a labdázás? :D 20 perc séta helyett 20 perc labda, és voilá, le van mozgatva a kutya. Ha még keresteted is vele, és nem csak dobálod, az külön marha jó egy beagle-nek.

2014. nov. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnak hiába van társa, tegnapelőtt kikészített.

Felugrott az ágyról az asztalra, a virágföldet kikaparta az 1 méter hosszú nagy virágládából ami az asztalon van. A növények egy részét kiásta, a piros virágot megette (nem találtam sehol). A zöld szárakat és leveleket sorba rakta az ágyon. Reggel 6-kor kijöttem a hálószobából, bementem a nappaliba és az ágy fekete a virágföldtől, a kutya pedig az asztal tetején csóválja a farkát. Két pofont adtam neki és ledobtam az asztalról. Valószínűleg nem értette meg, mert lent is csóválta a farkát és boldogan ugrált mellettem. Az ágyat lesöpörtem, a padlót felsöpörtem, a virágföldet visszaöntöttem a cserépbe, a növényeket visszaültettem és a padlót felmostam. Kb 20 percig takarítottam, aztán elmentem fürdeni. Egy órán át áztattam magam a kádban, ott kipihentem minden mérgelődésemet. Nagy jó kedvvel bejöttem a szobába. Erre mi fogad? Mintha nem csináltam volna semmit az előbb, a szobában még nagyobb kosz. Az ágy és az asztal, tiszta fekete földes mocsok, a padlón is széthordva a föld. A másik asztalon a laptopom billentyűzetébe is beleszórva a virágföld. Amikor ezt megláttam, sírógörcsöt kaptam, gondolván, hogy ezt mégegyszer nem fogom feltakarítani. A kutyát feltettem az asztalra és ott dühből leküldtem neki két pofont megint, de most nagyobbat és hangosan kiabáltam is vele. Elbújt az asztal alá, de csóválta a farkát és ez még idegesítőbb volt, hogy most meg minek örül. A párom felkelt és megnyugtatott, aztán segített rendet rakni.


Egyébként szeretem ezt a kutyát mert nagyon aranyos, de irtó mérges voltam rá akkor és elhatároztam, hogy többé nem fogom felengedni az ágyra. Eddig rutinból ment fel rá, mert sokszor úgy feküdtünk együtt az ágyon, hogy ott ölelgettem, ott simogattam, de ennek mostantól vége.

Nem tudtam, hogy innen átmászik az asztalra és kiássa a növényeket. Tegnap nagyjából megtanítottam neki hogy nem mehet fel az ágyra. Lezavartam és csak a földön simogattam meg. Jobb lesz ez így talán.


Régebben egy másik virágládát is kiásott a szobában, azt csak magasabbra tettem és nem volt gond. Viszont ezt a ládát nem tudom feljebb tenni.

2014. nov. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Neveletlen kutya mellé társat? :) Isten ments!

Ha _tényleg_ éjjel-nappal alszik, amikor otthon vagytok, valóban a falkasorrendre kellene rágyúrni.


Utolsó, ne haragudj, de ilyen helyzetben megverni a kutyádat nem túl intelligens dolog. Azon kívül, hogy valószínűleg nem is érti, hogy miért kapta, még a tekintélyedből is veszíthettél egy jó nagyot (ha egyáltalán volt), amikor hagyva, hogy kihozzon a sodrodból, egy konkrét hisztériarohamot zúdítottál rá. Hogy akarsz egy kutyát kontrollálni, ha még az érzéseidnek sem tudsz gátat szabni?

2014. nov. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez igaz, de nem ütöttem olyan nagyot, a tenyeremnek se fájt. Ennél sokkal nagyobb a tűrőképessége.


Azért tudom, mert egyszer nekirohant fejjel a vas asztal lábának amikor futottak egymás után a kutyák, és akkorát csattant a feje, hogy csak lestem, ő meg észre sem vette, csak futott tovább boldogan. Az nem az én hibám volt, de sokkal durvább lehetett szerintem és azt sem vette fel.

2014. nov. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nem kell semmit előtte hagyni, ha egyedül van. Az én kutyám kint van az előszobában a kosarában, szabad bejárása van a konyhába és a fürdőszobába, de semmi nincs, amiben kárt tudna tenni. A konyhában a szék is be van tolva az asztal alá, nehogy felugorjon az asztalra. Miért van olyankor, ha egyedül van, kint a kuka, miért van kint szatyor vagy bármi más. A kutyával tudatosítani kell, hogy ki a falkavezér! Ha nem így van, akkor izgatott lesz egyedüllétkor, hogy most akkor hogyan is védjen meg téged és ez is lehet oka a rombolásának. Pofont csak akkor kapjon, ha épp rajta kapod valamin!
2014. dec. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!