Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tenni, ha két kutya...

Mit kell tenni, ha két kutya összeverekszik?

Figyelt kérdés

Szaisztok!

Még régen történt az eset, (tavasszal) amikor sétáltattam a kis westie keverék kutyámat a határban, és egyszer csak jött velünk szembe egy nagyob németjuci keverék. Kavicsos flakon elő, beálltam a saját és az idegen kutya elé. Flakont megráztam, és egy határozott hééééé-vel ráordítottam a kutyára, aki ekkor már csak úgy egy mételre volt tőlem, de látszott nem valami határozott. Ugatott párat és elment. Meg is veregettem gondolatban a vállam, hogy ezt jól megcsináltam. :D Mentünk tovább, egyszer csak hátranézek jön a juci, meg valami kau keverék. Na itt azért kicsit lesokkoltam, na fasza itt vagyok a isten háta mögött ez meg hívott erősítést. (A közelben nincsenek tanyák, anniyra messze azért nem megyünk el sosem, de azért nehezen hallottak volna valamit is) Na újra mondom akkor most bevédem a sajátom, bár kicsit kevesebb önbizalommal tettem mint előbb, hiszen kettő egy ellen nem a legjobb elosztás, főleg hogy 16 éves lány vagyok, bár a kutyasuliban jól elmondták mi ilyenkor a teendő. :) Na a nj az meg is torpant és csak ugatott. De a nagyobb elkapta az én kutyám nyakánál a szőrt (szerencsére csak azt) erre már a nj is belejött ő a seggét kapta el, és húzták mint a dögöt. A németjuhászba belerúgtam egyet izomból, ő el is engedte, utána már nem piszkálta, csak néha belecsípett a szőrébe, de nem akarta már bántani. A kau viszont nagyon durva volt, hát ilyen még nem láttam kutyától. Rúgtam teljes erőből, betontörmeléket dobtam a hátéra, és semmi. Rezdült egyet a háta, de enniy, és húzta a kutyám a földön. Az enyém visított (itt már én is) én meg rugdostam meg ordítottam a naggyal, de abszolút nem csinált semmit. Az volt a szerencsénk, hogy jött arra egy bácsi, és ő erősebb volt így lerántotta a kutyát, én gyomron rúgta amitől elment. Nem tudom miért csak most jut eszembe, mikor már fél éve volt. Előtte is és azóta is megyünk arra semmi baj nincs sincs szerencsére. Kisebb kutyákat mindig siekrül elijesztenem szerencsére, mássla meg nem nagyon találkoztunk eddig. Illetve egyszer volt olyan is, hogy sétáltattam ugyan így a kutyám, és jött velünk szembe szintén kiskutyás srác. Bár a kutya kicsit nagyobb volt mint az enyém. Megkérdeztem oda mehet-e? Persze jöjjön az övé nem bánt. Na ja a másik úgy nekiment az enyémnek, alig tuttam szétakasztani őket, mert a srác meg csak állt mint a lefosott km-kő, hiába szóltam neki, hoyg segítsen. Ilyen esetben egyedül hogy lehet a leghatékonyabban kezdeni valamit?



2014. nov. 24. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyedul sajnos semmit nem tudsz csinalni, maximum ezt amit csinaltal ekkor is. Ha tobben vagytok akkor meg kell fogni a kutyakat a segguknel (hogy ne keruljetek a fogak kozelebe) es szethuzni oket.
2014. nov. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hatékony módszer szerintem nincs. helyzetfüggő az egész. én úgy hallottam, hogyha a kutyára támad egy másik kutya és te sétáltatod, akkor a pórázt el kell engedni, ohy meg tudja védeni magát. Nem tudom, hogy mennyire jó megoldás rugdosni a támadó kutyát, ilyenkor félő, hogy rád is támadhat. Nekem van egy labrador kutyám és mindennap sétáltatom esténként, de még hálisten nem történt semmi komoly, de ettől félek a legjobban, hogy mi lesz, ha rénktámad egy másik kutya. Én alapvetően mindig figyelgetem a környéket, hogy van e elszabadult vagy kóborkutya.
2014. nov. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na kiváncsi vagyok a válaszokra... Velem is hasonló történt, és olyan mocskolódó kommenteket kaptam hogy köpni nyelni nem tudtam. Lehordtak mindenféle tudatlan senkinek, mert hogy ezt a problémát még egy taknyos kölyök is meg tudja oldani, meg a Millan így-úgy, meg fojtsam meg a pórázzal a kutyát amíg az öli az enyémet. A végén már azért is én voltam a hibás, mert hogy miért megyek sötétben kutyát sétáltatni hozzáértő kutyakiképző kísérete nélkül. Ja bocs, hogy este hétkor ki mertem menni két utcára a lakóhelyünktől... :)) Ennyi gyűlöletet még életemben nem láttam.

Szerintem te megtettél minden tőled telhetőt. Én a támadás óta még jobban figyelek, ha gyanús kutya van, inkább sarkon fordulok és elmegyek az ellenkező irányba meg van nálam paprika spray.

2014. nov. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bátor dolog volt hogy lány létedre bele mertél rúgni.

Cesar Millan szokta hogy a kezével ilyen karmot formáz hogy ijesztőbb legyen, de itt 1:13-nál azért ő is egy jó nagyot rúgott ebbe a kutyába: https://www.youtube.com/watch?v=9ihXq_WwiWM

Szerintem is megtettél minden tőled telhetőt.

2014. nov. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyedül nagy szarban vagy. A legjobb megoldás az lenne, ha ketten lennétek és mind a ketten beálltok egy-egy kutya mögé. A hátsó lábaikat kell megfogni és megpróbálni széthúzni őket. Ha nem engedik egymást akkor nem szabad húzni, de résen kell lenni, és ahogy lazul, enged a szorítás akkor húzni.

És tudom, hogy könnyű mondani, de próbálj minél higgadtabb, józanabb maradni és ne ess pánikba.

2014. nov. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Elektromos sokkoló jó lehet, mert a kaukázusi akár rád is támadhatott volna. Igazából szabálytalan de nem kell reklámozni. Ha bele gondolsz, ha más a kau és a nj mentalitása mindketten odaveszhettetek volna a kutyáddal... Sima gáz riasztó pisztoly is jó lehet. Az legálisan magadnál hordható rejtve, a rendőrsön kell 2500 Ft-ért az engedélyt kiváltani.
2014. nov. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az én kutyám (beagle) szerencsére nagyon harcias.Már csomó ilyesmi dolog történt velünk, de ő olyan veszettül ugat és morog rájuk hogy azok alszaldnak. Egyszer én és a tesóm sétáltattam a kutyát amikor elén szaladt 5 máltai selyemkutya(persze viccesen hangzik, de ijesztő volt).Vicsorogtak, morogtak. Az egyik elkapta a a kutyám orrát a másik a farkát, a többi meg velünk harciaskodott( bele kapaszkodtak a nadrágunk szárába és húzták), belerúgtunk egyet az egyikbe (kicsit sajnáltam utána, mert akkorát rugtam)ordibáltam, hesegettem őket.A gazdájuk akkor jött ki és csak beszart fejjel nézett.Mi orditottunk neki hogy szoljon már rá a kutyákra, de ő csak elbujt egy kocsi mögé.Közben a kutyámról próbáltuk leszedni a többi kis dögöt és akkor jött a másik gazdája ő behívta őket.Nagyon meg voltam ijedve.meg se kérdezték hogy jól vagyunk e (legalábbis a kutya)a kutyám orrán azóta ott van a heg...azóta már sokszor találkozzam kóbor kutyákkal, de olyankor a kutyám mindig megvédi magát(szerencsére)
2014. nov. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Vipera és gázspré. Ezek legyenek nálad. A sprével arcon fújod a támadó kutyát, amitől megzavarodik, aztán a viperával ütheted a fejét, a lábait, a gerincét, az orrát, ahol éred, és kárt tudsz tenni benne. Lehet, a te kutyád is kap a spréből, ha már harc van, de az nem baj, baja nem lesz tőle, csak kellemetlen neki.
2014. dec. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!