Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő míg felépül a...

Mennyi idő míg felépül a kiskutyám, megsérült a mozgólépcsőn és nagyon aggódom?

Figyelt kérdés
A kutyyuskám ma megsérült a mozgólépcsőn. Azonnal rohantunk állatorvoshoz, összevarrta a talpacskáit. A doki szerint nem lesz baja
2010. jan. 31. 00:40
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem hallottál még róla, hogy kutyát - főleg ölebet - a mozgólépcsőn ölbe kell venni, mert le is tépheti a mancsait? Hány kutyanevelési könyvet olvastál, mielőtt megvetted azt a kutyát?


Egyébként az állatorvostól kellett volna megkérdezned, ugyanis ő látta a sebet, ő látta el, varrta be, és ő ért hozzá. Jól járt szegény kicsike, hogy megmaradtak a mancsai, és "csak" varrni kellett.

2010. jan. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem elég lett volna értelmezni a matricát a lépcső mellett... -.-" Amúgy kérdezd meg az orvost.
2010. jan. 31. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

1.Kutyával nem kölekedünk mozgólépcsőn, csak ha feltétlenül szükséges és kikerülhetetlen.

2.Egy kutyát mindíg kézben viszünk a mozgólépcsőn, akár 4 kg, akár 50 kg.

3.Ha "a doki szerint nem lesz baja", akkor mi honnan tudjuk, hogy mennyi idő, amíg felépül?

4.Remélem tanultál az esetből és legközelebb veszed a fáradtságot, hogy ölben vidd, ugyanis így szerencsésnek mondhatjátok magatokat. Hallottam már olyan, hogy kutyának leszakította a lábujjait a mozgólépcső és egy életre lenyomorodott...

2010. jan. 31. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Te állat ember!!!!
2010. jan. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Szegény kiskutya! Hány kiló, hogy nem bírtad felelmelni?? Nekem volt egy német juhászom, közel 40 kg. Gyakran utaztunk a metron, de - akkor még - kamasz lány létemre MINDIG a karomban tartottam a mozgólépcsőn, vagy ha nem volt lezárva, az üzemen kívüli mozgólépcsőn sétáltunk le/fel (persze az ügyeletes engedélyével).


Ez is olyasmi, amit meg kell tanulni. Máskor bátran kérdezd meg az állomáson az ügyeletest, ha nem bírod el a kutyádat Bár a kutyuskám/kiskutyám kifejezésből én kiskutyára tippelek, akkor viszont szégyeld magad mélységesen, hogy ilyen felelőtlen voltál! Inkább koszolódjon be az ember kabátja, minthogy megsérüljön a kutyája tappancsa!


Amúgy a varratokat nagyjából 10 nap múlva veszik ki, utána még néhány napig fokozottan kell vigyázni a sebre/hegre. Jobbulást a kutyádnak!

2010. jan. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsónak igaza van, nekem is 50 kg-os kutyám van, nem szoktunk metrózni ha nem muszály, de mikor haza hoztam a menhelyről, akkor megkérdeztem a forgalmi ügyeleten, hogy lemehetünk e az álló (üzemen kívüli) mozgólépcsőn. Azt mondta hogy persze, és lesétáltam vele... Ha meg kis termetű, vagy kölyök, akkor meg egyértelmű hogy ölben kell vinni.

Amúgy barátnőm kutyájának meg a körmét tépte le a mozgólépcső, az ő kutyája kb 2 hét alatt meggyógyult úgy, hogy minden nap betadinba kellett mártogatni a lábát...

2010. jan. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Remélem jól lesz nemsokára a kutyus, és te meg megtanulod, h a kutyát FEL KELL EMELNI a mozgólépcsőn. Mi még a 35 kilós boxert is felemeljük a mozgólépcsőn...
2010. jan. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mozgólépcsőn nem szabad kutyát szállítani.
2010. jan. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
mindig felemeltem eddig, nem kell az osztás nagyon jól tudom hogy hibáztam és nagyon bűntudatom is van. Jó gazdája vagyok több szeretet és törődést kap mint sok ember. Mindenki hibázik néha. nagyon sajnálom és lelkiismeret furdalásom van miatta. csak arra voltam kiváncsi hogy valakinek van-e hasonló tapasztalata. az okoskodásra meg nincs szükségem. köszönöm mindazoknak akik normális választ írtak
2010. jan. 31. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!