Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Verekedett a kutyám és megsérü...

Verekedett a kutyám és megsérült, mit tegyek?

Figyelt kérdés
ő egy amstaff, és séta közben ránk támadt egy másik kutya, az enyém védte magát, sikerült elkergetnie a másikat, de az egyik lábán van 3 fognyom, elég mélyek, a doki már ma nem rendel, és egész hétvégén nem is fog, faluban lakunk, nincs más. ő nem fájlalja de én féltem meg vérzik is, elég ha bekenem fertőtlenítővel, vagy be is kössem, légyszi írjatok
2010. márc. 26. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Első körben mindenképp betadine fertőtlenítő. A seb mélységétől, milyenségétől függően pedig gézlap, fásli és azt leragasztani. Elvileg 3 fognyom nem a világ vége, de a fertőtlenítés mindeképpen kell!
2010. márc. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, valószínűleg nem lesz gond, ha hétvégére lefertőtleníted és bekötözöd neki. Azért naponta 1-2 szer nézz rá, hogy nem vérzett-e át a kötés, és kend be újra betadine-nal!
2010. márc. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
betadine-om nincs :S letöröltem neki ilyen babapopsitörlövel, tettem rá egy kis tisztaszeszt, és bekentem a fertőtlenítös bepanthennel. Igazából 2 felületi, egy viszont elég mély, nagyon remélem hogy semmi baja sem lesz :( ilyenkor utálom hogy faluban lakunk, se orvos se gyógyszertár
2010. márc. 26. 13:24
 4/11 anonim ***** válasza:
Holnap rögtön vidd el állatorvoshoz, jobb ha ő is megnézi.Remélem minden rendbe lesz.:)
2010. márc. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nekem is staffim van! szivos kutyák pláne ha jol van tartva, de ő is eltud vérezni ha annyira mély a seb! én azért addig mennék amig nem találok egy dokit!de kösd be szépen neki, és figyelgesd folyamatosan! több eledel ne veszitsen erőt!
2010. márc. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
13:25-ös vagyok a legfontosabb hogy kösd be neki.
2010. márc. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nekem is staffim van! szivos kutyák pláne ha jol van tartva, de ő is eltud vérezni ha annyira mély a seb! én azért addig mennék amig nem találok egy dokit!de kösd be szépen neki, és figyelgesd folyamatosan! több eledel ne veszitsen erőt!
2010. márc. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
ja ne értsétek félre, annyira nem mély hogy elvérezzen :) kb 2mm mély a seb, de bekötöttem neki, most próbálja letépni :D
2010. márc. 26. 13:29
 9/11 anonim ***** válasza:

Szertintem meg ne kösd be, fertőtlenítés, és hagyd szellőzni. Ő maga ha nyalogatja, azzal is tisztul. Az az egy db mélyebb seb lehet tetanusz-veszélyes.

Amúgy minden körzetben van hétvégén ügyeletes állatorvos, ha aggódsz, vagy rosszabbodik a kutya állapota (bágyadt, lázas, bebüdösödik a sebe, akármi), itt meg tudod nézni, ki az a ti környéketeken: [link]

2010. márc. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Akiteki ***** válasza:

Semmiképp ne kösd be, az a bacik melegágya.

Valami fertőtlenítő csak van! Ha más nem, kérd meg a szomszédot, hogy az autó elsősegélydobozából adjon egy kis betadint, abban kell lennie.

Ha nem lesz gennyes, akkor semmi gond, ebcsont beforr.

Ha pirosodik, fáj, szivárog, akkor hétfőn irány a doki, kap antibiotikumot. Figyelj rá, hogy ne nyalogassa, mert a kutyák képesek egy egészen kis sebet is totál szétnyalni. Egyszer egy kutyám egy tüske szúrást addig nyalogatott, míg hatalmas seb lett a lábát és össze kellett varrni.

2010. márc. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!