Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? A kutyám agresszív...

Mit tegyek? A kutyám agresszív, szófogadatlan.

Figyelt kérdés
A 6 hónapos kiskutyám agresszív az emberekkel szemben. Vicsorog rájuk kap oda a lábukhoz. Mikor megszólítom, hogy nem szabad akkor az meg sem hallja. Ha megakarom fogni akkor fut el előlem. És állandóan fut ki a kertből és nem tudom hol. A kutyaovi nem jöhet szóba mivel nagyon messze van csak tőlünk. :(

#kutya #agresszív #szófógadatlan
2014. dec. 1. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor házhoz járó kiképző. Nem tart téged falkavezérnek.
2014. dec. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha rosszat csinál, vagy morog rád, akkor határozottan mély hangon szólj rá, vagy ha kell üvölts! Lehet hogy hülyén hangzik az üvöltés, de nekem a régi kutyámnál bevált.

Ha rászólsz és abbahagyja, akkor jutalmazd meg. Így lehet hogy lassan de meg fogja tanulni. Sok türelmet igényel.

Ha ez sem használ, egy kicsi pofont is adhatsz neki, vagy ha nagyon eldurvulna a dolog, akkor vegyél neki folytó nyakörvet átmenetileg, vagy ha rosszat csinált, akkor be is zárhatod, pl. a wc-be, vagy olyan helyre, ahol nem tesz tönkre semmit. Hajrá

2014. dec. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A ráüvöltés csak akkor működik, ha van legalább egy alap tisztelet a gazda felé. Itt nincs.

Kicsi pofon? Kiröhögi.

FoJtó és nem foLYtó nyakörv: csak ha ért hozzá a kérdező. Sztem nem.

Rosszat csinál, zárja be? És mire elérnek a wc-ig, addig magyarázza a kutyának, hogy Morzsi, félk órája kint az utcán rossz voltál, úgyhogy most büntiben lesz egy órát???

Egy alapvető hiba: "Ha megakarom fogni akkor fut el előlem." Naná. Te kergeted, ő elszalad.Jó játék. Neki.

Akárhogy is, de nagyon gyorsan kérj segítséget. Akár házhoz jövő kiképző, vagy bebuszozni, autózni kutyasuliba, mert így mindkettőtöknek egy szenvedés lesz az élet.

2014. dec. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Határozott fellépés. Ennyi a titok.

Ameddig szépen megkéred a kutyát hogy tegye azt amit mondasz, le fogja tojni a fejedet. Amint megparancsolod neki, és érzi hogy komolyan gondolod, minden bajod megoldódik. Kaukázusim van, tudom miről beszélek.

2014. dec. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!