Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Húzza a pórázt 16 hónapos...

Húzza a pórázt 16 hónapos havanese-tibeti keverék kutyám. Abbahagyja valaha?

Figyelt kérdés
Vettem nyakörvet hám helyett és flexi pórázt lecseréltem sima 110 cm-re. Megállítom, leszidom, visszarántom kicsit, de semmi eredmény eddig. Leszoktatható? Amúgy alapdolgokat tudja: ül, fekszik, szépen kér,visszajön, ha hívom. De ez, kikészít, nagyon fárasztó így a séta...
2010. jan. 31. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Én retriever pórázt használnék. Sokkal hatékonyabb és nagyon gyorsan megérti, mint a normál módszerekkel.
2010. jan. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az milyen? Megírnád miben különbözik a simától?
2010. jan. 31. 12:08
 3/7 anonim ***** válasza:
kutyasuli, esetleg haltihoz csatold a flexit, áll alatt, akkor megúszhatod a kutyasulit, de olvass utána. Magától nem fogja abbahgyni.
2010. jan. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam valahol, hogy, amikor a kutya ránt egyet a pórázon meg kell állni egy kis időre. Így talán rájön, hogy sokkal lassabban haladtok. Vagy valami. Én csak ezt olvastam.
2010. jan. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]

A lényege, h rendkívül vékony (5-6 mm) és rövid (a fressnapfban kapható vastag, méregdrága vacak nem az!), tehát nagyon könnyen tudod vele korrigálni a kutyát. Pontosan a kutya álla alá kell helyezni és felhúzni egészen a füle tövéig és ott a rögzítővel fixálni, h ne csússzon le neki a nyakáig, mert ott semmit nem ér. Apró rántásokkal kell javítani a kutya "kihágásait". Sokkal gyorsabban megtanulja, h az a jó ha laza a póráz. A haltinál nagyon könnyen összeköti az engedelmességet az eszközzel -> ha rajta van oké, ha nem akkor megint rossz.


Ezenkívül ha húz, korrigálni és megállni, amíg nem lazít a pórázon. Csak laza pórázzal indulj tovább. Az első egy hétben egy háztömb fél-háromnegyed óra lesz, de utána egyre gyorsabban fogtok haladni és az lesz a vége, h lesz egy pórázon normálisan sétáló kutyusod, akivel te is élvezni fogod a sétát!

Ha van még kérdésed szívesen válaszolok!

2010. jan. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ha a kutyás még elég kicsi vagyis 16 hónapos olyankor még taníthatsz neki egy pár dolgot. Ha viszed sétálni és húzza a pórázd rántsd vissza egy kicsit, hogy megérezze és ha megínt húz alklmazd, megfogja érteni. Nkem is ez volt a baj és mostmár nemhúz eggyáltalán.
2010. jan. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Abbahagyja, ha megfelelően neveled. Ez sem 2 perces téma, keress fel egy kutyasulit, vagy olvass szakkönyveket, folyóiratokat.

Röviden: ha a szidás nem használ, próbálkozz mással, légy kreatív. Az a lényeg, hogy hasson, amit csinálsz.

2010. jan. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!