Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most végképp eljátszotta a...

Most végképp eljátszotta a bizalmát? Félni fog tőle? Mit lehet tenni hogy megnyugodjon?

Figyelt kérdés

Páromnak van egy örökbefogadott kutyája. Augusztusban került hozzá, 3 éves ivartalanított kan. Nagyon félős volt, nehezen sikerült elnyerni a bizalmát.

A páromnak rossz a viszonya az anyjával, sűrűn veszekednek, ráadásul azon az egymást túlkiabáló módon. Most először fordult elő, hogy olyan szinten eldurvult a helyzet, hogy a kutya fülét farkát behúzva rohant át a párom szobájából az anyjáéba. Azóta sem jön ki. Az öreglány még rá is tesz egy lapáttal, mert édesgeti befelé. A kutya azóta tart a páromtól, ha kijön a szobából akkor is visszaszalad, mert az anyósjelölt mindig beszól valamit, párom meg visszaszól neki.

Úgy gondolom, férfi lehetett a régi gazdája, és bántotta, ezért menekülhet a párom elől az anyja szobájába. A menhelyen is nők vették körül, hozzám is nagyon hamar ragaszkodni kezdett, de páromat is szerette eddig. Most nem tudom mi lesz. A párom közben kihívta nagy nehezen, becsukta az anyja ajtaját, de a kutya most tart tőle.

Mondtam neki, hogy az ilyen veszekedéseknél nem ártana megtanulnia, hogy sose kiabálja túl az anyját a kutya közelében, igyekezzen nyugodt maradni, mert ez olyan mint mikor a szülők vitáznak a gyerek feje felett.

Most nagyon keresztbe tettek az eddigi "rehabilitációnak"? Vagy holnap reggel olyan lesz a kutyus mint régen? Nem vagyok ott, skypeon értesültem a hírekről.


2014. dec. 2. 22:26
 1/5 Tyler913 ***** válasza:
Szerintem ennyire nem kell túlaggódni a dolgot. A kutyák azért ennyire nem bonyolult lények. Ilyenkor még édesgetni,vigasztalni öreg hiba. Normálisan kell vele viselkedni,domináns falkatagként,és kész.
2014. dec. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Így gondoltam én is, csak nem tetszett hogy anyuka még intézkedik is az ügyben hogy a kutya a szobájában maradjon. Meg van győződve róla hogy párom semmit nem csinál a kutya körül, és csak dísznek kellett. (Mindezt úgy, hogy napi ötször sétáltatja, hétvégén több órás túrákat tesz vele, egész nap vele van a szobában, és az anyósjelölt csak eteti a kutyát). Idegesítő helyzet...
2014. dec. 2. 22:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem tetszik, akkor a párod átmegy és átküldi a kutyát a saját szobájába, de úgy, mintha előtte semmi nem történt volna. Normális hangnemben beszéljen vele, ha nem mozdul magától, nyakörvénél fogva átvezetni, de nem rángatni. Ha átvittétek, kicsit kioldhatná a feszültséget egy kis játékkal. A kutya megijedt, ez szerintem természetes, párod éreztesse vele, hogy nincs oka félni.


Én egyszer mérgemben ráütöttem ököllel a billentyűzetre és még káromkodtam is. Pár perc múlva nézem, hol a kutya, a vacka üres.... Hát 2 szobával arrébb találtam meg, hogy ül a szoba közepén és remeg. Annyira megijedt szegény, még hívásra sem akart jönni. Na akkor letérdeltem és megpaskoltam a combomat (sokszor így csinálok játék közben) és vidám hangon hívtam, na akkor odajött farok csóválva, kicsit játszottam vele és visszahívtam, nem lett lelki sérült :D

2014. dec. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Párod is megpróbálhatja ilyen módszerrel áthívni, csak akkor bohócot csinál magából az anyja előtt :)
2014. dec. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma reggel már semmi gond nem volt a kutyussal, minden oké úgy nézem. Túldramatizaltam. Köszi a válasZokat :)
2014. dec. 3. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!