Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Könnyebben kezelhető pásztorku...

Könnyebben kezelhető pásztorkutya fajták, vagy más nagytestű, amelyik komolyabb?

Figyelt kérdés
Nagytestű kutyafajták érdekelnének, amelyeknek nagyobb szőrük van, mint pl a berni pásztor, csak olvastam, hogy nagyon rövid ideig élnek, hajlamosak a rákra, így nem szeretnék olyan fajtát választani, amelyik csak 7-8 évig él átlagban. Viszont keményebb pásztorkutya fajtát egyenlőre nem szeretnék, mondok egy példát, nagyon tetszik a kuvasz is, de túl kemény nekem (eddig németjuhászom volt). Nem feltétlen gondolok pásztorkutyára, de hasonló kinézetű érdekel, nagytestű és nagy szőrű. De ne a bernáthegyit és ne az újfoundlandit mondjátok. Akinek van kedve és ötlete, szívesen fogadom a segítséget!
2014. dec. 4. 09:00
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
A a pireneusi és a landseer stb még eszembe sem jutott, köszi az ötletet, elmegyek a hegyi kutyák felé. Tudom nevelés kérdése stb, de ugye jól kijönnek a hegyi kutyák általában a gyerekekkel? Jó nekem a németjuhászommal is elvannak a gyerekek, de eleve jól ismerem a fajtát. pásztor és hegyi kutyákban meg nem vagyok még otthon. De nekem úgy rémlik, higgadtak és családcentrikusok.
2014. dec. 4. 11:36
 12/23 A kérdező kommentje:
Eddig ezeket találtam: Pireneusi, Portugál hegyikutya, Sarplaninac.
2014. dec. 4. 11:46
 13/23 A kérdező kommentje:
És még tetszenek román fajták is, de nem tudom, lehet-e itthon kapni.
2014. dec. 4. 11:47
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

A sarplaninac pásztorkutya, leginkább olyan mint a kaukázusi, szóval hidd el, ilyet nem akarsz.


A román fajták (mioritic és társai) szintén pásztorkutyák, szóval ilyet sem akarsz. :)

2014. dec. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

a goldim 2 éves lesz, de ő mindig kölyök marad... :)

a komondorom pedig kinti-benti, és alig szőröz, kevés baj van vele. ha kuvaszt nem szeretnél, akkor hegyi kutyákat sem nagyon.. :)

2014. dec. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Azért nem hiszem, hogy az összes hegyikutya fajta olyan kemény lenne, mint a kuvasz.
2014. dec. 4. 15:32
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem olyan kemény. A svájci hegyi kutyák pont hogy a jámborságukról híresek. Egy bernit, leonbergit nem lehet egy lapon emlegetni egy kauval vagy kuvasszal.
2014. dec. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Ebben egyetértünk. Épp emiatt írtam direkt, hogy kuvaszt nem (és kaut sem).
2014. dec. 4. 16:16
 19/23 ödi2 ***** válasza:

Sárhegyi azaz sarplaninac az egyik legstabilabb,legmegbízhatóbb pásztorkutya.

Ha magabiztos és következetes vagy,akkor sohasem lesz vele problémád. Nekem van kettő is,kiváló kutyák, Bohus és Bella most 16 hónaposak és a nj-m eltörpül mellettük,pedig Max sem átlagos méretű kutya... :-)

Mondjuk több mint 20 éve foglalkozom kutyákkal,de ilyen kutyákkal még nem volt dolgom sohasem. Mondok példát. Nem voltak 3 hónaposak sem,de a kacsákat már terelgették a hátsó udvarban,nagyon döbbenetes élmény és látvány volt. :-)

A másik csak utólag vicces.:D Az unokatestvérem váratlanul látogatott meg az ősszel és szokása szerint beállt az udvarba az autójával. Mi a párommal nem voltunk otthon még. Ő kiszállt,tett kb tíz lépést és a két sárhegyi blokkolta. Egyszerűen megállították és nem engedték semerre mozdulni. Kb egy óra múlva értünk haza és ott találtuk a két kutya között üldögélve a földön... :-) Mostmár ő is nevet rajta,de akkor saját szavaival élve,majdnem berosált és azóta mindig telefonál...:D

Tekintélyt parancsoló,értelmes,nyugodt fajta. Gyerekeket imádja,idegenekkel sem bizalmatlan csak ha nem ismeri,akkor bizony amíg nem kap más parancsot, akkor maga dönt es megfélelmítéssel sakkban tartja az illetőt,amennyiben behatol a területére.

Remélem tudtam segíteni a leírással. Ha sokat és megfelelőn bánsz vele,akkor családtag lesz,de a szocializáció családiháznál már nagyon kicsi kortól fontos. Mindent,mindenkit bekell neki mutatni utána kutyasuli és következetteség. Ennyi az egész. :-)

2014. dec. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszi az élménybeszámolót! Nekem is németjuhászom van most, munkavonalú. Vele nekem túlságosan könnyű, de tudom, hogy nem egy alfa típus. Tehát lehet, hogy ha kifogok egy dominánsat, leizzadok. De elsőnek pont tökéletes, így sokmindent kitapasztaltam már rajta a neveléssel kapcsolatban. Mondjuk az nj szolgalelkű és tudom, hogy a pásztorkutyák meg eléggé önállóak. Most még nem aktuális, viszont az érdekelne, hogy a németjuhászodhoz képest milyen az energiaszintjük a sárhegyiknek? Őszintén szólva az én munkavonajú nj-m lakásban van. De mivel rendszeresen lemozgatom, itthon teljesen normálisan viselkedik, semmit nem tesz tönkre. Viszont ha kiviszem, akkor vagy kirándulás, vagy pedig szabadon domb tetejéről labdázás vagy frizbizés, szoval rohan ezerrel. Itthon a macskával játszik, ha nincs más program. Szóval egyenlőre nem aktuális, de ha kertesbe költöznénk, akkor jönne szóba második kutya.
2014. dec. 4. 19:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!