Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Könnyebben kezelhető pásztorku...

Könnyebben kezelhető pásztorkutya fajták, vagy más nagytestű, amelyik komolyabb?

Figyelt kérdés
Nagytestű kutyafajták érdekelnének, amelyeknek nagyobb szőrük van, mint pl a berni pásztor, csak olvastam, hogy nagyon rövid ideig élnek, hajlamosak a rákra, így nem szeretnék olyan fajtát választani, amelyik csak 7-8 évig él átlagban. Viszont keményebb pásztorkutya fajtát egyenlőre nem szeretnék, mondok egy példát, nagyon tetszik a kuvasz is, de túl kemény nekem (eddig németjuhászom volt). Nem feltétlen gondolok pásztorkutyára, de hasonló kinézetű érdekel, nagytestű és nagy szőrű. De ne a bernáthegyit és ne az újfoundlandit mondjátok. Akinek van kedve és ötlete, szívesen fogadom a segítséget!
2014. dec. 4. 09:00
1 2 3
 21/23 ödi2 ***** válasza:

Két különböző dologról beszélhetünk az agilitással kapcsolatban. Egy sárhegyi sohasem fog veled frizbizni,max vissza fogja vinni,de ugrálni,futni nem fog utána. :-) De ha szeretsz sokat sétálni,futni,akár 15 km-t is,akkor megteheted vele,amíg kedve van hozzá. Én rendszeresen kocogok velük,kb 7-8 km-t alkalmanként,közben játszunk is,de kedvet kell hozzá csinálni nekik,ha intellektusuknak kevés,akkor megunja,nem érdekli.

Pásztorkutyaként nem játékra vannak tenyésztve. Szembeszállnak,farkassal,medvével vagy emberrel,de nem ölebek. Nem javaslom lakásba,kínzás neki,kell a szabadság az önnálló cselekvés.

Nálam közel egy hektárra felügyelnek,de ettől függetlenül naponta sétálunk,mint a kapcsolat,mint a tanítás miatt. Még fiatalok az én kutyáim,de hihetetlenül önnálóak,kutyasuliba is csak szocializáció miatt vittem őket,mert az ösztöneik rendkívüliek. Mondjuk ez függött az alomtól,szülőktől is, több mint 5! évet vártam rájuk,h abból a vérvonalból származó kutyáim legyenek amit elképzeltem.

Nem egy tipikus energia bomba,de ha kell akkor hihetetlen dolgokra képes és fáradhatatlan az utolsó leheletéig...

Tehát lakásba ne,játékra ne, de öv-nek,családtagnak kiváló társak a sárhegyiek.

Na és nem utolsó sorban,gyönyörűek... :-)

2014. dec. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Remek kutya a sarp, de azért legyünk tisztában a dolgokkal. Egy kategóriába esik az összes többi pásztorkutyával, ugyanaz jellemző rájuk mint egy kaura, kuvaszra vagy komondorra.
2014. dec. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Jajj... nem azért írtam a frizbit, mert egy pásztorkutyával frizbizni akarok... :D:D:D csak amiatt írtam, hogy most lakásban tartok egy németjuhászt és nem csak sétafikálok vele, hanem rendszeresen le is fárasztom. De egyenlőre nem aktuális egy új kutya, amíg nem lesz kertünk. Addig is puhatolózok, informálódok.
2014. dec. 5. 13:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!