Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne csinálni a kutyuso...

Mit lehetne csinálni a kutyusommal, hogy ne szökjön?

Figyelt kérdés

2éves kan labradorom hetek óta majdnem minden nap megszökik. Szétszedi a kerítést, hiába csináljuk meg, éjszakára megkötjük, de nem akarjuk, hogy egész nap láncon legyen, ezért néha elengedjük, olyankor viszont mindig figyeljük. Ennek ellenére néha sikerül percek alatt meglógnia, aztán este hazajön vacsorára. Mit lehetne tenni? Tavasszal ivartalanítattjuk, de addig nem akarom láncon tartani...

Sétálni szoktam vinni, másfél órás séták ellenére is amint hazaérünk, szalad a kerítéshez.


2010. febr. 1. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Valószínű az ivartalanítás fogja megoldani a problémát.

Esetleg adjatok neki nagy velős csontokat főzve. Hátha elfoglalja magát. Ezenkívül cipeltessétek minél hamarabb. (regisztrálni is kell a petvetdata adatbázisban)

2010. febr. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Reméljük az ivartalanítás segít. Azt ne felejtsd el, hogy ivartalanítás után legalább 3 hónap a hormon ürülési idő, tehát ne várj azonnali javulást.

Megoldás lehet még a kerítés csere vagy a kennel építés, bár nem biztos, hogy megengedhetitek magatoknak. Milyen típusú a kerítés, és hogy szedi szét (rág, ás)?


Mindenképp chippeltessétek be és kerüljön a nyakába telefonszámos biléta. Nézhetik kóbor kutyának vagy elmehet olyan messzire, hogy már nem talál haza, fontos, hogy ha megtalálják, be tudják azonosítani!


Tudom, gonosz, szemét dolog, de van futólánc is. Ha jó a kert kialakítása (alakja) és jól le tudod rakni a futóláncot, akkor tud rajta rendesen mozogni. Ha mellé rendesen foglalkozol vele és rendszeresen sétáltatod, akkor szerintem bocsánatos bűn.

Még mindig jobb, hogy a kutya korlátozva van a mozgásban, minthogy elüssék, elvigyék (és ki tudja, hogy ki - szaporító vagy olyan láncra, ahol csak száraz kenyeret kap), megtépje egy másik kutya, eltévedjen és messzire kerüljön, befogja a sintér, és ha nem találjátok meg 14 nap alatt a telepet, akkor elaltassák, stb. Ki tudja, hány szukát fedezett már be kóborlásai során... és ha súlyosan megsérül, az nem is olcsó mulatság.

Még mindig jobb a futólánc, minthogy teljesen rászokjon a menésre. A berögződött önsétáltatást szinte lehetetlen rendbe hozni.


Vagy még be lehet szoktatni a házba, én ezt tenném, ha nem lenne pénzem kennelre vagy kerítés felújításra.

2010. febr. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
egy masszív kennel megoldja a problémát. ,egkell tanulnia, hogy nem mehet ki. faluban élek, egész utca kutyái kinnvannak az utcán, mégis visszajönnek. az enyémeim sohasem mennek ki, max ha énismeek. és visszajönnek, nem lógnak el
2010. febr. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

Tudom, hogy az ivartalanítás nem tesz 1ről a 2őre csodát.:)

A kerítés egy teljesen átlagos drótkerítés( [link] amit felnyom alul, vagy szétfeszíti a lukak közt, hogy átférjen. Mivel nagy a kertünk, elég sok lenne az egész kerítést lecserélni.

Úgy gondolom, ő a kennelből is kijutna, mert már láncról is sikerült kiszabadulnia (valahogy lehúzta a fejéről a nyakörvet, pedig egyáltalán nem volt laza!)

Házba se nagyon tudjuk beszoktatni, mert ő egy nagytestű kutya, és a kertben is bosszúálló hadjáratokat rendez (megtépi a tujákat), elképzelni se tudom, mit tenne bent a lakásban:))

2010. febr. 4. 17:17
 5/5 anonim ***** válasza:

És ha nem az egész kerítést cserélitek le, hanem csak egy 1m magasságú, erősebb, apróbb lyukú dróthálót hozzáerősítetek a kerítéshez?

Hosszú válasz írója voltam.

2010. febr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!