Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti meg szoktátok puszilni a...

Ti meg szoktátok puszilni a kutyátokat nyilvánosan illetve nem nyilvánosan?

Figyelt kérdés

2014. dec. 10. 09:40
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
51%
A fejét, orrhátát szoktam megpuszilni, de szerintem "nyilvánosan", mármint közterületen még nem fordult elő, hiszen olyankor sétálunk, nem hajolgatok le a kutyát puszilgatni. Otthon viszont, mikor játszunk, dögönyözöm, vagy az ágyban, előfordul, akkor is, ha valaki látja, nem érdekel. A lovam orrát is meg szoktam puszilni. Szerintem nincs ebben semmi. Egy kilincsen milliószor több baktérum van, mégis undor nélkül fogdossa mindenki, utána meg az arcát, anélkül, hogy erre gondolna.
2014. dec. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:

Soha. Két okból nem :

1. A "puszi" az ember által létrehozott érintkezési, érzelem kifejezési forma. Egy állat számára nem lehet egyértelmű. Akár negatívan is érintheti a kutyust és ezáltal a gazdit is (nem egy balesetről hallottam már).

2. A kutya szájában rengeteg olyan baktérium megtalálható ami az emberben nem. Ez gondot jelenthet a gyengébb esetleg még nem teljesen kialakult immunrendszerű emberekre ( pl. csecsemők , újszülöttek).


Nem vagyok állatellenes , én is szeretem a kutyákat (van is egy szép nagy Bernáthegyim) de jobb elfogadni, az állat és az ember között van pár dolog amit egészségtelenebb erőltetni.

2014. dec. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Persze hiszen IMÁDOM!
2014. dec. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Én magamon azt figyeltem meg, hogy mióta jól tudom szeretni a kutyámat (figyelek, hogy jó kaját kapjon, azt csinálhassa, ami a vérében van, és amit élvez, kellően lefáradjon, stb), azóta kevesebbet puszilgatom. :) (Ne értsetek félre, nincs bajom a puszilkodással, és egyáltalán nem biztos, hogy ez mindenkire igaz.)

Azért most is előfordul, hogy leülök hozzá a földre, és bensőségesebb pillanatokban van, hogy adok egy puszit a fejére. De ritkán érzek erre késztetést, csa mondjuk havonta-2havonta.

2014. dec. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%
Aki állatokat puszilgat, az beteg.
2014. dec. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!