Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyájával ezt illik vagy...

Más kutyájával ezt illik vagy nem illik esetleg veszélyes?

Figyelt kérdés

Van egy keverékem, akit néha viszek kutyafuttattóba (nagy, tiszta futtatókba járunk). Mivel még bőven van hová fejlődnünk, parkokban nem engedem el.


Szóval adott a futtató, adott sok más gazdi sok más kutya. Sokszor viszont úgy érzem a többi gazda lesz..ja mit csinál a kutyája vagy VELE mit csinál egy másik és nem lépnek közbe.


Én például bevédem a sajátomat, ha egy másik FOLYAMATOSAN piszkálni kezdi. ÉS ugyanúgy bevédem más kutyáját is, ha jön hozzám normálisan érdeklődve, de az enyém meg piszkálja és el akarja marni onnan. Főleg a kölyökkutyákkal kell gyakran megcsinálnom, mert elég félősek és az enyém meg erre ráérezve még bunkóbb tud lenni (nem, nem harap, csak odakap, fellök, ráugat), de a gazdáik meg rá se hederítenek, egy kis amstaffot is én védtem be egy másiktól mert kezdett bedurvulni a játékkal, gazdi csak mosolygott :/


Szerintetek jól teszem vagy ilyet nem illik?

Néha rászólok más kutyájára, mikor felugrál a fejemig vagy habzó szájjal ugatja a kisgyerekeket akik elmennek a kerítésnél és becsatlakozik az enyém is, de csak ilyen "psszt" szinten és szomorú, de sokszor el is hallgatnak pusztán ennyitől...

Volt, hogy egy gyerek a szomszédos játszótérről átrúgott egy labdát az egyik amstaff meg felkapta és csócsálni kezdte. Gyerek már majdnem sírt a túloldalon, a gazda csak ült a padon és bámult meg locsogott valakivel hiába szóltam oda, a többi gazdi se csinált semmit úgyhogy én odamentem és szépen, nyugodtan elkértem tőle, oda is adta én meg átmentem és odaadtam a gyereknek hát nem győzött hálálkodni (ehhez a kutyához eleve bátran odamegyek mert nagyon nyugis, vannak olyanok akiktől nyilván eszembe nem jutna elkérni valamit). A döbbenet az egészben, hogy a gazda semmit nem reagált :/



2014. dec. 11. 13:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gazdák nem szólnak a ténykedésed miatt, csak csináld, ahogy helyesnek érzed. Részemről még egy futtatón is megválogatom, milyen társaságba viszem a kutyát.
2014. dec. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
A kutyafuttató a kutyák egymás közti szocializációjára való, nem arra, hogy a gazdájával játsszon. Ha azt akarod, hogy a kutyád megtanulja, miként kell más kutyákhoz viszonyulni, akkor nem avatkozol bele a dolgokba.
2014. dec. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért számolj azzal, hogy némelyik gazdi igen bunkón tud reagálni, még akkor is, ha teljesen jogos volt a közbelépésed.
2014. dec. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem illik és veszélyes, nem minden kutya fog elhallgatni egy pisszenésedtől.


Ha valaki zavar, akkor először is kérd meg a gazdáját, hogy legyen szíves rászólni/elvinni/stb. Ha ez nem működik akkor keress te jobb helyet. Csak szükséghelyzetben intézkedj más kutyájával.

Én pl nem vagyok hajlandó más kutyáját fegyelmezni. Ha kell akkor fizikailag megvédem a sajátomat, de parancsolgatni nem fogok, és ezt fordítva is elvárom, bár én nem hagyom, hogy másokat zavarjon. Amikor meg más kutyák piszkálódnak, de attól függetlenül nem veszélyes a helyzet, akkor hagyom, hogy elintézzék egymást között. Szerintem ez a természetes, nem az hogy karddal őrködik a gazda a kutya mellett nehogy valami kis kellemetlenség érje.

2014. dec. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

2. válaszoló ezzel én tisztában vagyok, de azért a gyerekedet se engeded be a játszótérre kedvére randalírozni, cseszegetni a többieket, rajta tartod a szemed és rászólsz, ha rosszat csinál, nem?


Én kutyámnak is kaptak már oda nevelő célzattal, mert pofátlan volt, ezzel nincs semmi bajom!!! De mikor egy mopsz folyamatosan terrorizálja az enyémet meg a többieket csak úgy, enyém meg egyre idegesebb, akkor inkább bevédem ÉN az enyémet, mert ha egymást közt rendezik le annak nem biztos, hogy jó vége lesz :D

2014. dec. 11. 13:35
 6/14 A kérdező kommentje:

"fordítva is elvárom, bár én nem hagyom, hogy másokat zavarjon."


Na épp ez az, hogy sok gazda meg nem foglalkozik vele, hogy az övé szítja a feszültséget :)


De igazatok van teljes mértékben, én se vagyok híve annak, hogy más kutyáját én fegyelmezzem, de amikor az én kabátomat szaggatja játékból pl. egy vizsla akkor nem az az első gondolatom, hogy megkérem a tutyimutyi gazdit...

2014. dec. 11. 13:37
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha észre sem veszik,tök mindegy.Ha tök a gazda,nem hagyom én sem,hogy a kutyája zaklasson,ahogy a sajátomat is leállítom,ha kekeckedik más kutyával,mindezt persze feltűnés nélkül.Sokféle gazdi van,ez is egy típus,meg a nem figyelek oda is egy típus.
2014. dec. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha a kabátodat szaggatja, nyilván rászólsz, de abba én nem szólnék bele, hogy más kutyája mit ugat és mit nem. Nem a tiéd, nincs senki veszélyben, kárt nem okoz, szóval had ugasson, ha a gazdáját nem zavarja. Ha mások kutyái játszanak, abba sem szólnék bele. Ha valamelyikük szerint az egyik túl durva, majd leállítják, de ez nem a te dolgod és őszintén szólva én nem örülnék neki, ha egy harmadik fél beleszólna abba, hogy hogyan játszik a kutyám, ha az a másik kutyának és gazdájának megfelel.
2014. dec. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

5. éve vagyok kutyás és bizony mondhatom, hogy folyton tanulok valami újat.


Részben egyetértek veled és értem is, hogy miről beszélsz én sem tolerálom, ha 3 kg-os JÓLNEVELT kutyámon végiggyalogol egy kölyök amstaff és mikor kérem a gazdáját, hogy lesz szíves megfogni mert a kutyám nem "jáccásiból" menekül, akkor az a válasz, hogy hiperaktív a kutyája nem bírja megfogni, kapjam föl én a kutyámat...


T. Gazdik a futtató valóban a szocializáció helye, de a gazdi neveletlen kutyáját nem a többi kutya fogja megnevelni!

2014. dec. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdésfelvető azon ritka egyének egyike aki nem áll mint bálám szamara, nem várja meg amíg probléma adódik, hanem igyekszik megakadályozni.


Azt sem gondolom, hogy túlzásba viszi.


Egyszerűen az emberek nagy része saját érdekében nem mozdul egy métert sem, meredeken tojik a kutyájára, a gyerekére és úgy egyáltalán a világra, a problémamegoldó képessége egy nagy nulla...

2014. dec. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!