Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyájával ezt illik vagy...

Más kutyájával ezt illik vagy nem illik esetleg veszélyes?

Figyelt kérdés

Van egy keverékem, akit néha viszek kutyafuttattóba (nagy, tiszta futtatókba járunk). Mivel még bőven van hová fejlődnünk, parkokban nem engedem el.


Szóval adott a futtató, adott sok más gazdi sok más kutya. Sokszor viszont úgy érzem a többi gazda lesz..ja mit csinál a kutyája vagy VELE mit csinál egy másik és nem lépnek közbe.


Én például bevédem a sajátomat, ha egy másik FOLYAMATOSAN piszkálni kezdi. ÉS ugyanúgy bevédem más kutyáját is, ha jön hozzám normálisan érdeklődve, de az enyém meg piszkálja és el akarja marni onnan. Főleg a kölyökkutyákkal kell gyakran megcsinálnom, mert elég félősek és az enyém meg erre ráérezve még bunkóbb tud lenni (nem, nem harap, csak odakap, fellök, ráugat), de a gazdáik meg rá se hederítenek, egy kis amstaffot is én védtem be egy másiktól mert kezdett bedurvulni a játékkal, gazdi csak mosolygott :/


Szerintetek jól teszem vagy ilyet nem illik?

Néha rászólok más kutyájára, mikor felugrál a fejemig vagy habzó szájjal ugatja a kisgyerekeket akik elmennek a kerítésnél és becsatlakozik az enyém is, de csak ilyen "psszt" szinten és szomorú, de sokszor el is hallgatnak pusztán ennyitől...

Volt, hogy egy gyerek a szomszédos játszótérről átrúgott egy labdát az egyik amstaff meg felkapta és csócsálni kezdte. Gyerek már majdnem sírt a túloldalon, a gazda csak ült a padon és bámult meg locsogott valakivel hiába szóltam oda, a többi gazdi se csinált semmit úgyhogy én odamentem és szépen, nyugodtan elkértem tőle, oda is adta én meg átmentem és odaadtam a gyereknek hát nem győzött hálálkodni (ehhez a kutyához eleve bátran odamegyek mert nagyon nyugis, vannak olyanok akiktől nyilván eszembe nem jutna elkérni valamit). A döbbenet az egészben, hogy a gazda semmit nem reagált :/



2014. dec. 11. 13:12
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

" abba én nem szólnék bele, hogy más kutyája mit ugat és mit nem. Nem a tiéd, nincs senki veszélyben, kárt nem okoz, szóval had ugasson, ha a gazdáját nem zavarja"


Írtam a kérdésben, hogy amikor a kutya ugatta a gyerekeket, az enyém is beszállt a "buliba". :) Ez volt a bajom. Én ki nem állhatom a visongó kölyköket,de a kutyámnak akkor se engedem, hogy megugassa őket, mert nem és kész. Hiába szóltam rá az enyémre, mert bár ő elhallgatott, a felbujtó (:D) tovább nyomatta és ismét rákezdett, ezért szóltam rá a másik kutyára is :)


"Ha valamelyikük szerint az egyik túl durva, majd leállítják, de ez nem a te dolgod "

És én nem is szólok bele :D Amiket írtam durvulós helyzeteket, abban a kutyám is benne volt, néha vele bunkóznak, néha viszont ő veti el a sulykot :)



9-10.

Köszönöm :D

Inkább tényleg igyekszem megelőzni a bajt, mert nem egy tutyimutyi gazda van, akinek nagytestű kutyája van, aki bizony nem elégszik meg egy odaharapással, ha begurul....

Ezt szeretném elkerülni, meg a saját kutyámnak is kell egy kis önkontroll fejlesztés :)


Ma egyébként megint voltunk futtatóban, egy hisztis németjuhásszal és két amstaffal és az én keverékemmel voltunk bent, az elején kicsit feszült volt a hangulat, már-már bunyó alakult ki, de mindenki szépen lenyugtatta a kutyáját (és itt nem a babusgatásra gondolok :D) és utána már békében elvoltak, a többi gazdi is tök nyugodtan kezelte a helyzetet, nem volt semmi beszólogatás, sértődés. Ezt hiányolom, sokan csak állnak vagy elkezdenek visítozni, ha baj van :/

2014. dec. 11. 17:38
 12/14 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm a sok választ :)
2014. dec. 11. 17:39
 13/14 A kérdező kommentje:

"kis amstaffot is én védtem be egy másiktól "

Ja itt a "másik" az én kutyám volt :)

2014. dec. 11. 17:40
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért is nehéz a helyzeted, mert a futtatót sokan arra használják, hogy lecsücsülnek cigizni és majd a kutya fut :) hiszen ez a neve a helynek:)
2014. dec. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!