Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknak ( és macskáknak )...

A kutyáknak ( és macskáknak ) miért nem szabad csokoládét adni?

Figyelt kérdés

Elvileg elpusztulnak tőle...

De én arra vagyok kíváncsi miért



2014. dec. 11. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
[link] (google-be beírsz ennyit: csokoládé mérgező kutya -> egyből kiad egy csomó találatot)
2014. dec. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
"A csokoládé főképp kakaóporból készül, amelyet a Theobroma cacao nevű növény pörkölt magjából nyernek. A teobromin a kakaó fő alkaloidja, a koffeinhez hasonló vegyület. Az emberre serkentőleg hat, a kutyának viszont már kis mennyiség is mérgezést okozhat. A kutya szervezete ugyanis sokkal lassabban képes lebontani ezt az alkaloidot, mint az emberi szervezet: a kutya vérében akár 20 órán keresztül jelen van a teobromin!..."
2014. dec. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. dec. 11. 20:16
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Hát nekem van egy német juhászkutyám. Egyszer megevett véletlenül egy egész tábla milka csokit. Nem lett semmi baja. Figyelmet, hátha kell orvos, de semmi változást nem tapasztaltam.
2014. dec. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A benne található vegyületek hányást, hasmenést, extrém szomjúságot, hiperaktivitást, szívritmuszavart, remegést, rohamokat válhatnak ki belőlük. A legnagyobb veszélyt az étcsokoládé rejti, mivel annak a legmagasabb a kakaótartalma. Mindig, mindenhol fogsz találkozni olyannal, aki azt mondja, hogy rendszeresen ad csokoládét a kutyájának, oszt' mégsincs semmi baja, de erre ne alapozz.
2014. dec. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én is sokszor adtam már csokit a kutyámnak, semmi baja tőle

Igaz a szaloncukortól hány

De ha azt nyújtom neki akkor megszagolja és elhúzza a fejét, nem veszi el

Mikor másmilyen csokit eszünk akkor meg leül és nézi, vágyik rá

2014. dec. 12. 11:04
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy vágyik rá még nem jó neki. A veséje tönkremegy ha hosszú távon adtok neki. Az akut mérgezésről már írtak korábban. Én nem kísérleteznék....
2014. dec. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Te is szívesen megehted a nagyon zsíros hamburgert (most ide helyettesíts be bármit amit szeretsz de tudod hogy rohadt egészségtelen és mű), mégse tesz jót.

Ne adj neki. Sok kutya édesszájú, és szívesen megeszi, és nem hallottam még olyanról hogy egyből akkor baja lenne, de nem tesz jót neki hosszútávon!

2014. dec. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megfogadom tanácsotok! Köszönöm! :)
2014. dec. 12. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!