Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacsi kutyusomnak kéne olyan...

Tacsi kutyusomnak kéne olyan enni való amit egyfolytában ehet és nem hízik tőle? Dagi pedig alig eszik és sokat mozog. Nagyon rossz döntést hozztam amikor ivartalanítattuk, nagyon megbántam.

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 16:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Van olyan táp, ami eltelíti rostokkal, jóllakik, de nem hízik tőle. Vmi gréti mix? Nem biztos. állatorvostól kérdezd meg, ők szokták ajánlani.
2010. febr. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

A tacsik eleve hízásra hajlamosak! Ezen felül vedd számításba,h igen gyakori náluk a tacskó bénulás nevű betegség, így hiába nem lépcsőzteted, ugráltatod igen könnyen elő fordulhat a túlsúly miatt ennek a problémának a kialakulása!

Az ivartalanítás miatt nem hízik a kutya, bár hajlamosító tényező ez is! A kutya előtt soha nem szabad egész nap ennie, soha nem szabad előtte hagyni a kaját. Azért éhes mindig, mert kövér. Kicsit olvass utána. Ne adjatok neki enni naponta max kétszer. De inkább csak egyszer kapjon kaját egy nap! És az ne egész nap legyen!

Vannak nagyon jó, ám elég drága fogyókúrás tápok, amelyek fogyasztanak. Ilyen pl a Royal Canin Satiety Supportja, ennek kb 2000Ft kilója. De a Hill's-nek is vannak nagyon jó tápjai!

2010. febr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Én vagyok a főnök."

Ez aranyos beszólás volt, csak sajnos az alapján amit írtál, nagyon távol áll a valóságtól. Ha bármikor, bármilyen helyzetből (játék, verekedés) be tudod hívni a kutyádat, akkor te vagy a főnök. Ha 3 napja nem evett semmit és zokszó nélkül az asztal mellett fekve megvárja, hogy befejezd az evést és nem kunyerál, akkor te vagy a főnök. Amíg viszont ő dönti el, hogy mikor és mennyit akar enni, ráadásul semmit nem kell érte tennie, addig ő a főnök és te szolgálod őt.


Adj neki kevesebbet enni, de az ételért mndig meg kelljen dolgoznia! Vidd sétálni leganlább napi 2 órát, foglald le az agyát különböző feladatokkal és helyre fog állni a testsúlya is.

2010. febr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Tényleg én vagyok a főnök.Parancsszavakat végre hajtja,ajtón én megyek ki és jövök be először szó nélkül előre enged.Ha eszik akármit csinálhatok vele.Evésnél játéknál első szóra jön,ha hívom.Mindig szót fogad.Nagyon okos kutya.
2010. febr. 1. 23:37
 15/18 anonim ***** válasza:
Hát, ha ez így van, akkor egyszerű a helyzet. Adj neki jó minőségű táplálékot, de csökkentsd az adagját és növeld a mozgás mennyiségét. Nem fog éhenhalni, pár hét alatt rááll a szervezete és ő is jobban fogja magát érezni. Nyárra akár vissza is fogyhat normál súlyba.
2010. febr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Oké, hogy te vagy a főnök, de egyetlen dolgot felejtesz el: egy egészséges, jó fej, élettel teli kutya MINDIG!!! éhes. Az én kutyám pl. utálja az ananászt (kb. összesen 3 dolog van, amit nem eszik meg - no ez nem azt jelenti, hogy minden szir-szart kap). Ha én eszek, úgy csattogtat, mintha csirkemellet ennék vagy mintha egy hete nem látott volna normális ételt. Oda adok neki egy kicsi darabot, hát persze, hogy kiköpi, de csattogtat és nyalja a száját tovább. A gazdi ehet bármikor bármit, a kutya mindig ugyanúgy kunyerál, különösen, ha meg van neki engedve.

Barátnőm kutyáj Orijent eszik, főtt kajának rizst, liba, kacsa, csirke húst (színtisztát), a legfinomabb és legtáplálóbb falatokat kapja, stb., de séták alatt még az eldobott taknyos zsepit is feleszi a földről.

Vegyél a kutyusnak diétás tápot, vagy idős kutyáknak való tápot, abban kevesebb a fehérje és a szénhidrát. Még a Dog Chow-nak is van kövér kutyák számára való tápja, az nem olyan drága.


Az én kan kutyám is ivartalanított, és nincs elhízva.

Menhelyen dolgozom 2 éve, kb. 300 szuka ivartalanítását, felépülését és további életét láttam, és egy sem hízott el.

Az ivartalanítást ne bánd, jó döntés volt!

2010. febr. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Akiteki ***** válasza:

Az ivartalanításhoz semmi köze, ez egy buta tévhit. És ne bánd meg, helyesen döntöttél.

Nekem volt kutyám, aki az ivartalanítás után már nem hízott, pedig előtte folyton fogyókúráztatni kellett. Viszont utána többet tudtam mozgatni, mert nem volt gond ha szukákkal sem ha kanokkal találkoztunk.

Az én fogyókúrás módszerem:

Az egy ajánlott adag táp helyett (ahogy írtad zacskóról ajánlva) fél adag táp és háromnegyed adag gréti mix.

Tele a pocija, jobban is mint máskor, viszont semmi tápanyag benne. Nem kell megijedni, hogy az első napokban van egy kis hasmenése tőle, kitisztítja a feleket, azért van.

2010. febr. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Az egészsége nagyon is érdekel.Nagyon szépen köszönöm,a Gréti -mixet kipróbáljuk.
2010. febr. 3. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!