Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy allergia...

Mennyibe kerül egy allergia teszt kutyáknak?

Figyelt kérdés
2014. dec. 14. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyságrendileg 40 ezer körül mozog. Nem biztos, hogy megéri...
2014. dec. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy nem biztos, hogy megéri? Van más megoldás, ha a kutya allergia-gyanús?
2014. dec. 14. 11:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha kaja allergiás akkor érdemes hipoallergén táppal etetni, ha elmúlnak a tünetek egy hónapon belül, akkor vagy gabona vagy csirkeallergiás.
2014. dec. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A neten találsz leírásokat arról, hogy hogyan lehet kikísérletezni, hogy milyen kajára allergiás a kutya. A hipoallergén tápokban nem hiszek...azoknak is van ezer összetevőjük, lehet, hogy nem minden második kutya allergiás rájuk, de ők is bármire lehetnek allergiásak, akárcsak az ember, a pollenől kezde a poron át, bármire. Azzal, hogy mondjuk csirkementes, de kacsa van benne, a kacsára allergiás kutya nem sokra megy.


Szóval ha van pénzed, csináltasd meg, aztán tudsz olyan tápot venni, amiben azok az összetevők nincsenek benne. Viszont ha másra is allergiás, azt úgysem tudod kiszűrni a környezetéből, tehát van a kezedben egy papír, hogy a nyírfára allergiás, aztán ennyi. Vagy elkezded a diétát, folyamatosan adagolva az összetevőket és hátha rájössz, mi okozza. Habár szerintem aki ezt végicsinálja, az barfozhatna is akár, ha már úgyis heteken át "főzőcskézett" a kutyának.

2014. dec. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tudnál kérlek linkelni ilyen leírásokat, hogy lehet kikísérletezni? Nem szeretnék egy vagyont fizetni, mert valóban ha allergiás mondjuk a diófára (van a kertünkben) úgyse tudok mit csinálni. Most vettem hipoallergén tápot, megnézem mi lesz, de örülnék, ha rájönnék és nem kéne egy csomót fizetnem ezért.
2014. dec. 14. 18:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nagyon hasznos: [link]


Én úgy terveztem csinálni, hogy a 12 hét után (amennyiben a tünetek elmúltak, mert ha nem, akkor valószínűleg nem ételallergia) egyenként bevezettem volna a tápok jellemző összetevőit, tehát ha a kutya csak rizst plusz teszem azt szarvast eszik és nem allergizál, elmúlnak a tünetek, akkor bevezeted pl. a bárányt és fogod láni, hogy arra produkál-e vagy sem. Ha nem, akkor a bárány jó. És így tovább, ez a lényege. (Sokan írják a csirkével kapcsolatban, hogy a csirkés táptól vakarózik a kutya, de a csirkehústól nem. Olyan is van. De ki tudja, mi minden van még a tápban, amire allergiás lehet.)


Szerintem ha a facebookon körülnézel valami témábavágó kutyás csoportban, biztosan találsz valakit, aki már próbálta. Mi nem, mert rájöttünk, hogy bűzmirigy okozza a tüneteket és sokkal gyakrabban kell nyomni, mint addig.

2014. dec. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat! Nálunk bőrirritáció nélküli vakarózás és kb. havi 1x szőr lerágás van, illetve alkalmanként hányás. A csirkére gyanakszom, mert egy nagy adag csirke után másnapra úgy lerágta a szőrét, mint még soha. Remélem a hypoallergén táp megoldja a problémát. :) Ha nem, akkor kipróbálom ezeket amit írtál.
2014. dec. 14. 19:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Én pont nemrég csináltattam meg a vizsgálatot, mert ha nem csinálom, csak a kutyának húzom el a kísérletezős periódust, közben meg szétvakarja, nyalogatja magát, és mindenféle fertőzést szed be tőlük. Szóval nem akartam már több időt elpocsékolni a találgatásra. Ha a kezemben a papír, akkor legalább pontosan tudom, mit kell kiszűrni nála, és ha olyan is van amit nem tudok, akkor legalább előre tudom h a xyz növény virágzása előtt felkészülök valami bőrnyugtató samponnal vagy szteroidos akármivel, de legalább tudom, hogy ettől-attól van, és mikor lesz vége. A kizárásos diétának azért sincs sok értelme szerintem, mert egy kutya sose csak 1 dologra allergiás, és ha pl. kizártad a csirkét, de még mindig vakarózik, akkor honnan tudod, hogy a csirkére is allergiás, vagy arra nem, de volt még valami a kajában / levegőben, ami miatt tovább vakarózott? Érted mit akarok mondani, olyan környezetet nem tudsz előteremteni, hogy egyesével találkozzon minden külső anyaggal a kutya. Szóval én tesztpárti vagyok.
2014. dec. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is tesztpárti lennék, ha lenne annyim tesztre. De nincsen. Balesetes műtétre lenne, de tesztre nincs.


Szerintem nem ment át, amit írtam. Nem a csirkét zárom ki, hanem mindent. Kap a kutya rizst, meg valami extrém ritka húst 12 hétig ami alatt elmúlik az ételallergiája (időközben ugyan elmúlhat a pollenallergiája is, de hát próba szerencse). És akkor viszed be a csirkét. Ha vakarózik, akkor a csirke egyből egy allergén. Elveszed, adsz neki bárányt. Nem vakarózik, a bárány okés. Adsz neki halat, és így tovább. Nyilván ha a szuperprémium hypoallergén táp csicsókagyökérszárbogyójára allergiás, arra a büdös életbe nem lehet így rájönni, de hát reméljük a legjobbakat.

2014. dec. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!