Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túlreagálom? Megverte a...

Túlreagálom? Megverte a kutyámat, most mi lesz?

Figyelt kérdés

Tegnap este arra mentem ki, hogy a férjem kiabál a kutyával, a kutya meg próbált átfurakodni a kerítésen. Nagy nehezen visszahúzta, akkor elrohant a háza mögé. Utána hívta, de nem akart visszajönni, végül visszajött, de rászóltam, meg ne merje ütni.

Megkérdeztem mi történt, azt mondta, a kutya bement a házba és lerántotta a kaját az asztalról. Ő ideges lett, és "kicsit" ráütött. Csak a fenekére meg a pofájára. Végtelenül csalódott vagyok, soha nem ütötte meg a gyerekeit sem, úgy tudtam, szereti az állatokat......Mit tegyek? Nagyon szeretem ezt a kiskutyát, sokat foglalkozom vele, soha nem ütöm meg. Most nagyon haragszom a férjemre, és biztos vagyok benne, hogy a kutya nem is tudta, miért kap ki. (:


2014. dec. 16. 12:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
50%
Dehogynem tudta a kutya. Ettől semmi baja nem lesz, nem szíjjal verte véresre. Kicsit túlreagálod.
2014. dec. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%

Gratulálok!


Abban igazad van, hogy megütni kell egy kutyát, hanem megnevelni. Ha egy kutya leszedi az asztalról a kajt akkor nincs megnevelve.


Ha elszalad a kutya és behívjátok és utána büntetitek, akkor a kutya úgy veszi le, hogy az odamenetelért kapott ki. Persze hogy később nem fog odamenni.


ha neked jó neveletlenül a kutyád a Te dolgod. A férjednek annyit kel tudnia, hogy nem az ütéssel nem nagyon lehet kutyát nevelni.


Családi programként ajánlok egy kutyasulit.

2014. dec. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
35%
Te persze nem vagy hibás mert egy kutyát csak szeretni kell, nevelni nem... igazából te èrdemelnèl pofont.
2014. dec. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

6 hónapos a kutya, egy hónapja járunk kutyasuliba. Ül, fekszik, marad, tanuljuk a visszahívást, stb. Már nem harapdálja a kezemet, leszoktattam róla pici korától. Ismeri a NEM jelentését, ez általában elég neki. Mivel kinti kutya, nem jár be, így nem került még kajaközelbe a konyhában, tehát nem volt lehetőségem ezirányban nevelni. Nem tartom neveletlennek, itt ami gond volt, inkább az, hogy bejött, mivel ezt nem szoktuk engedni. Viszont a kilincset simán lenyomja, be tud jönni, ezért kulcsra szoktam zárni az ajtót. A férjem nem zárta be, így tudott bejönni.

Nem tudom, de szerintem nem tudta, miért kap ki, hiszen mikor a férjem bejött, és észrevette a kárt, utána ment ki, és utána ütötte meg. Szerintetek tudta, miért kap ki? Én mindig csak akkor büntetem, ha épp rosszat csinál, utána már nem látom értelmét....bár nálam egy erőteljes NEM a büntetés, erre azonnal szokott is reagálni, és talán kétszer fordult elő, amikor tényleg nagyon rosszat tett, hogy megráztam a grabancát.

Lehet, hogy túlreagálom, ezért is kérdeztem meg.

2014. dec. 16. 12:42
 5/21 anonim válasza:
16%

Ha a kutyád neveletlen meg kell nevelni. Ha rosszat csinál, meg kell büntetni hogy megtanulja hogy nem szabad, ennek legközvetlenebb módja ha seggére vagy a pofájára ütsz. Ezt a férjed megtette -helyetted-. Persze nem azt mondom hogy ez a legjobb megoldás.


A kutyákat nem kell az embergyerekekhez hasonlítani. Ha egyszer lerántja a kaját az asztalról és nincs megbüntetve akkor máskor is le fogja, sőt rosszabb dolgokat is fog csinálni, később ha nem engedsz meg neki valamit le fog morogni vagy a kezedbe fog harapni. Remélem nem ezt szeretnéd.


Ha nem akarod megnevelni és a férjednek megtiltod azt, akkor érezd legalább kötelességednek kutyasuliba járatni.

2014. dec. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
40%
#5 vagyok: ha jár kutyasuliba akkor beszélj az ottani szakemberekkel hogy mit ajánlanak ilyenkor. Egy erőteljes "NEM" nem büntetés. Ha a kutya bejön amikor meg van tiltva neki akkor nincs megnevelve és nem az a megoldás hogy kulcsra zárod az ajtót, hanem az hogy megtanítod neki hogy nem szabad.
2014. dec. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Rendben, utolsó, lehet, hogy én érdemlem azt a pofont, de ha már 50 évig sose pofozott senki, nem igazán örülnék neki. Engem is verés nélkül neveltek, én is verés nélkül neveltem a gyerekeimet, most az unokáimat is verés nélkül neveljük, a kutyámat sem szeretném verni.

Tény, hogy nagyon szeretem a kutyát, de abszolút nem az engedékenységemről vagyok híres. Ma már felnőtt gyerekeim még most is sokszor emlegetik, hogy ha kimondtam valamit, az úgy is volt. A kutyával sem vagyok engedékeny, egyedül a verést nem szeretném alkalmazni fegyelmezés céljából.

2014. dec. 16. 12:49
 8/21 A kérdező kommentje:
Bocs, a válaszom a 3. válaszolónak szólt.
2014. dec. 16. 12:50
 9/21 A kérdező kommentje:
6. válaszolónak: Akkor ha bejön, verjem meg? Tényleg ez a megoldás? Rengeteget olvastam a kutyák neveléséről, kiképzéséről, de a verést sehol nem ajánlották. Azért még utánanézek, mi lenne a jó megoldás.
2014. dec. 16. 12:54
 10/21 anonim ***** válasza:
50%
étkezésnél, ill a konyhában nincs helye a kutyának. reggel és este kap enni, és passz. nincs kunyerálás, és ezt meg is értette. bármit bármikor előtte hagyhatok, egyszerűen nem nyúlhat hozzá! enni is csak akkor ehet ( hiába raktam ki a táljába a kaját ) ha engedélyt adok rá. ez mind nevelés, és nem verés/erőszak kérdése. ajánlatos lenne olyan iskolát keresni, ahol tényleg szakemberek vannak!
2014. dec. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!