Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túlreagálom? Megverte a...

Túlreagálom? Megverte a kutyámat, most mi lesz?

Figyelt kérdés

Tegnap este arra mentem ki, hogy a férjem kiabál a kutyával, a kutya meg próbált átfurakodni a kerítésen. Nagy nehezen visszahúzta, akkor elrohant a háza mögé. Utána hívta, de nem akart visszajönni, végül visszajött, de rászóltam, meg ne merje ütni.

Megkérdeztem mi történt, azt mondta, a kutya bement a házba és lerántotta a kaját az asztalról. Ő ideges lett, és "kicsit" ráütött. Csak a fenekére meg a pofájára. Végtelenül csalódott vagyok, soha nem ütötte meg a gyerekeit sem, úgy tudtam, szereti az állatokat......Mit tegyek? Nagyon szeretem ezt a kiskutyát, sokat foglalkozom vele, soha nem ütöm meg. Most nagyon haragszom a férjemre, és biztos vagyok benne, hogy a kutya nem is tudta, miért kap ki. (:


2014. dec. 16. 12:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
76%

Ha a megfelelő időben ütötte meg a kutyát (tehát amikor levette a kaját az asztalról), akkor a kutya tudja, hogy miért kapta. Az más kérdés, hogy ütéssel sokat nem ér el a férjed, de ebbe most ne menjünk bele. Az meg megint más dolog, hogy utána miért ment a kutya után és kiabált vele, ezt már semmi nem indokolja, csak az, hogy ideges volt, dehát ez már nem a kutya hibája.


Ettől még szeretheti a kutyát, meg az állatokat, én is szeretem őket, mégis elcsattan itt is egy-két pofon, grabancrázás, stb, mikor már végképp nem bírnak magukkal. Ami fontos mindenféle büntetés után, hogy oldja ki a kutyát!

2014. dec. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%

11-es vagyok.


Bocsi, most olvasom, hogy miután kiment a kutya, utána ütötte meg. Na, ennek semmi értelme sincs, valóban nem tudta a kutya, hogy miért kap. Jó lenne, ha elmagyaráznád ezt a férjednek, esetleg menne veletek a kutyasuliba, hogy kicsit tájékozódjon a büntetés formáiról és hogy mikor éri el a célját. Így nem, hogy a kutya után megy és megüti.

2014. dec. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
27%
#6-os vagyok: Nem azt mondtam hogy verd meg hanem azt hogy neveld meg mert nincs megnevelve. Amit a férjed csinál az egy módja a nevelésnek, senki sem írta hogy az egyetlen módja, ezért írtam hogy beszélj szakemberrel. A kutyaiskolának nem csak a kutyát kell tanítania hanem a gazdát is, tehát ha ott csak az ül-feláll-hopp parancsokat erőltetik akkor keress más iskolát ahogy az előttem is írták.
2014. dec. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező, amit a férjed csinált, annak semmi köze a neveléshez. A saját dühét nem tudja kezelni, ez történt. Nem hogy nevelne, ezzel még azt is tönkretesz, amit eddig elértél. Nevezetesen azt, hogy a behívás egy jó dolog. Na most azt kapta, hogy ha behívnak, és megyek, akkor büntetést kapok. Hát jó lesz máskor nem menni. Nem olyan nagy faxni kutyát nevelni, csak kutyául kell gondolkodni.

Amúgy fél óra alatt meg lehet tanítani, hogy a konyhába tilos bemenni.Nyitva kell az ajtót hagyni, és ha belépne, akko közel állni hozzá (föléje tornyosulni), és akkor mondod a "nem"-et. Nem kell hangosan, de parancsolva.3-nál többször nem próbálkozik. Biztos lesz még próbálkozás, akkor kell a megerősítés. Hát persze, kiskutya!

Most a férjed nevelése következik: a düh kezelése :D

2014. dec. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Nagyon sokáig vártam erre a kutyára, nem ad hoc vásároltuk. Évekig kerestem a megfelelő tenyésztőt, illetve a megfelelő kutyát. Rengeteget szakirodalmat olvastam, filmeket néztem a kutyák neveléséről, tanításáról. Kutyaiskolát nem szívesen váltanék, mivel sok helyre elmentem, megnéztem órákat, megnéztem, milyen arányban teszik le a kutyák az engedelmességi vizsgákat, sok helyen érdeklődtem az oktatókról, és ennek az oktatónak, illetve iskolának nagyon jó híre van. Folyamatos fegyelmezés folyik az órákon, nem nézzük el a legkisebb engedetlenséget sem. Az oktató szerint is nagyon jól nevelhető, okos kutyus, de még kicsi. A tenyésztő eleve azt ajánlotta, hogy csak 6 hónapos kortól írassuk iskolába, de ez már hamarabb megtörtént. Itthon is naponta foglalkozom vele.

Most akkor ráállok a benti viselkedésre is. Eddig csak a kinti dolgokkal foglalkoztam, de igazatok van, muszáj lesz néhány dologra a benti léttel kapcsolatosan is megtanítanom.

A kinti dolgok már elég jól mennek, ha hazaérünk, nem ugrál ránk, leül mellénk, ilyenkor simogatást kap. Séta után ha belépünk a kapun, leül, és várja, hogy levegyem a nyakörvet és a pórázt, utána kap egy jutalomfalatot, és elküldö, menj játszani. Már a vendégekre se ugrál (ezt volt a legnehezebb megtanítani). Pórázon felváltva viszem lábnál, illetve engedem, hogy szaglásszon. El tudunk menni őrjöngő kutyák mellett a kerítéseknél, menet közben leültethető, fektethető, de elengedni még nem mertem, a visszahívás ban még nem vagyok biztos. A kutyasuliban ő a legfiatalabb, és a legkevesebb idő óta járunk (a többiek 2-4 héttel korábban kezdték, de már felzárkóztatták a csoporthoz) , és az oktató szerint rengeteget fejlődött. (Pedig nem egy kedveskedő, dicsérgető oktató).

2014. dec. 16. 13:38
 16/21 A kérdező kommentje:
A férjemmel majd beszélek, nem egy dühöngő típus. Szerintem is csak ideges lett a helyzettől.
2014. dec. 16. 13:40
 17/21 anonim válasza:
30%

Nem sajnálni kell azt a kutyát hanem megnevelni. Adj neki jutalomfalatot amiért lerántotta a kaját, aztán simizd meg a buksiját. A férjednek igaza volt és igenis túlreagálod a dolgot nem lesz semmi baja attól hogy rácsap a popsijára.


Valószínüleg akik olyan ökörségeket írtak hogy a kutya nem tudja miért lett megbüntetve mert nem azonnal lett megbüntetve hanem csak akkor amikor fel lett fedezve a csínytevése nem csak hülyének nézik a kutyákat de soha sem volt kutyájuk.


Nem a féjedet kéne megnevelned hanem a kutyádat. Azzal hogy véded őt amikor rosszatt tett, nem a férjed de te ártasz, mert a kutya látja azt és tudja hogy ha valami rosszat csinál, te meg fogod védeni. Nem fordítva ahogy egyesek írták.

2014. dec. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
66%

Azért néhány válaszoló is nevelésre szorulna....


Kérdező, túlreagálod! Abban igazad van, hogy a kutya valószínűleg nem tudta, miért kap éppen ki. Csak akkor ér valamit az ilyen büntetés, ha éppen rajtakapod. Én se verem a kutyámat, de mikor rajta kaptam, hogy derékig kotorászott a szemetesben, bizony kapott egyet a fenekére és elzavartam. Nem is ment többet kukázni. Nyilván nem izomból kell ráverni a fenekére meg a pofájára, csak jelzés értékkel.


Nem fog összeomlani a kutyád. Férjeddel szépen leülsz és nem cseszegetve, szépen, nyugodtan, elmagyarázod neki, hogy semmit nem ér így a büntetés, hogy utólag sóz oda neki. Csak akkor hatásos, ha éppen rajta kapja a rosszalkodáson.

2014. dec. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
66%
Ja és ne legyél dühös a férjedre, biztos csak könnyebben felkapja a vizet mint te, talán nincs is olyan gyakorlata kutyanevelésben. Inkább magyarázd el neki, hogy miért nem jó, amit csinált. De persze úgy, hogy nehogy megsértődjön :D
2014. dec. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Verés helyett más fegyelmezési módszerek is vannak, úgy mint a grabancrázás amit említettél, illetve ha lenyomod a nyakánál fogva és fölé tornyosulsz, lenyomva tartod amíg megadó állapotba nem kerül és közben hangosan mondod hogy nem. Nálam az utóbbi vált be. Sosem ütöttem a kutyáimra és teljesen fegyelmezettek. A férjedre ne haragudj, inkább tanítsd meg neki valamelyik módszert hogy legközelebb tudja kezelni a szituációt és ne idegességből cselekedjen. A kutyaiskolával szerintem nincs gond :) További jó kutyázást
2014. dec. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!