Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pavlov ugye megtudott "tanítan...

Pavlov ugye megtudott "tanítani" bizonyos dolgokat a kutyának, akkor nekem ez miért nem megy?

Figyelt kérdés
1000 szer elmentem már előtte, mégsem érti meg, hogy feleslegesen ugat, mert nem megyek le a járdáról és még egyszer sem próbáltam bemenni a területére.

2014. dec. 21. 14:45
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy azt feltételeztem, nem érted a kérdésemet!
2014. dec. 21. 16:55
 12/24 anonim ***** válasza:
52%
Ha te 0-24-ben ki lennél csukva a kertbe, nem mehetnél sehova, nem lenne se internet, se semmi, más emberekkel is csak annyi időre találkoznál, amíg eléd lökik a kaját, akkor szerintem te is beleőrülnél annyira az unalomba, mint a kutya, akinek ez az egyetlen "esemény az életében", hogy megugathatja a sétálókat. Ha a szomszéd kutyái is ezt csinálják, akkor meg főleg, tudod, a falkaszellem...
2014. dec. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Jaj utolsó hagyjuk már ezt, hogy mindennek a kert az oka, meg a nevelés. A legjobban kiképzett, legjobban foglalkoztatott kutyák többsége is megugatja valamennyire az idegeneket a ház előtt ha épp a kértben van. Ez egy figyelmeztetés, úgy mint a jelölés is. A vadállatok is végigjárják a területüket rendszeresen és megjelölik, és hanggal is jelzik hogy az övék. Nem azért ugat mert h*lye és azt hiszi, hogy csinálsz valamit, hanem azért, hogy eszedbe se jusson.
2014. dec. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
24%
Valóban nem a kert az oka, hanem a nem-nevelés és az unalom. Igen, más kutya is ugathat, mint írtam a falkaszellem miatt, mert ha a szomszédban is rákezdenek, akkor nyilván ő is. Ja, és elég nagy gondok vannak ott, ahol a kert a kutya területe és nem a gazdáé...
2014. dec. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
60%

A kutyák képesek dominancia váltásra! Ha a gazda nincs ott, az udvar és a ház a kutya területe és felelőssége! Ha nincs gazda, akkor -persze fajtától, ösztönöktől függően- a kutya feladata védeni a területet.

És hülyeség, hogy unalmában, őrületében, falkaszellem miatt ugatnak az ebek. Ez ösztönös, hogy idegenektől védik a területet.

És a kérdésre válaszolva: kérdező, te a kutyának egy senki, egy közönséges ember vagy, épp olyan, mint a többi 7 milliárd, akik nem a gazda családjához tartoznak. Akárhányszor mész el előtte, ez nem fog változni. Csak akkor várhatnád el tőle, hogy másképp viselkedjen, ha foglalkoznál vele, sétáltatnád, dolgoztatnád, etetnéd, stb., amit ugye a törvény tilt, hisz nem a tiéd az eb, semmi közöd hozzá. Meg ne sértődj, de ez egy elég ostoba kérdés, Pavlovhoz pedig aztán semmi köze sincs. Az etológiát hozod fel, de jól láthatóan nem értesz ehhez a tudományterülethez sem.

2014. dec. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 ödi2 ***** válasza:

Kedves kérdező!

Azzal,h ezerszer elmész egy kutya előtt,nem leszel rá semmilyen hatással,mivel kívül esel az ingerküszöbén ebben az esetben. Mielőtt félreértenéd, egész egyszerűen aki nem tartozik a családjához,falkájához,megközelíti az életterét,akkor a kutya fajtától,habitustól függően jelzi,h megközelítetted az ő életterét,közel vagy a komfort zónájához. Tanítani nem fogod tudni,mivel nincs személyes kontaktus köztetek. A kutya rendkívűl következetes ezzel kapcsolatban is. Falkatag-nem falkatag. És ennyi...:-)

Amúgy Pavlov véletlenül jött rá arra a bizonyos reflexre,míg az emésztőrendszert próbálta megérteni a kísérletei által...

Az egyébként érdekelne,h honnét eredt ez a gondolatod,h ezzel befolyással lehetsz egy kutyára,h elsétálsz naponta előtte?

2014. dec. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

' Ja, és elég nagy gondok vannak ott, ahol a kert a kutya területe és nem a gazdáé...'

Ééés egy újabb falkavezér mániás ember! Ferdén áll egy szőrszál a kutyán, vigyázz, nem tisztel! :)

2014. dec. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 ödi2 ***** válasza:

:D ez jó 17-es! Én magam sem szeretem a falkavezés titulust,de így érthetőbb az elhelyezkedés a kutya szemszögéből. Rendvédelmi kutyákat képeztem,rehabilitáltam és ha nem lett vna alap a hierarchia köztem és a kutya között,akkor bizony lettek vna gondjaim...

Lehet bármi jelzőt találni,de egy kutyának szüksége van stabilitásra és ezt csak a hierarchia,azaz a falkán belül elhelyezkedő helye biztosítja számára. A kérdezőis ezért nem tudja befolyásolni a kutyát,mert nincs köztük kapcsolat és a másik véglet sem jó,amikor családtag,társ lesz a kutyából,mert a családunk tagja lehet belőle,de nem a családtagunk... Tudom ez sok embernél kiveri most a biztosítékot,de ez a tény. Én imádom a kutyáim,nincs amit ne tennék meg értük,de a feltétlen engedelmesség a minimum,amit ezért elvárok. Biztosítom a kutyalétet és feltételeit,de ezt nekik viszonozniuk kell. Durván hangzik,de erről szól a dolog és ezt lehet finomítani jelzőkkel,de mindig az embernek kell lennie a 'falkavezérnek' és a kutya élete boldog lesz ideális esetben... huhh sok vtam,bocsánat...:-)

2014. dec. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Én egy szóval sem írtam, hogy bajom van a falkavezérséggel. Azt pedig nem tudom honnan veszed, hogy magyaráznod kéne nekem a kutyázást. :) Fogalmad sincs mennyi tapasztalatom van. De megmondom: nem ma kezdtem. Igaz nem dolgozok szolgálati kutyákkal (de tervezem), de h*lye nem vagyok, se zöldfülű, engedékeny meg főleg nem.

Ha elolvasod a kommentem akkor láthatod, hogy az a problémám, amikor valaki túlzásba viszi a dolgot, és már akkor is rinyál ha a kutya levegőt mer venni. Mert úristen a kutya területének tekinti a kertet. Hát istenem minek tekintse?? Olvassad már figyelmesebben, hogy mikre kommentálsz!

2014. dec. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Tök ügyesen tanul a kutya (bár te nem tanítod, hiszen nem csinálsz vele semmit, csak a történés része vagy). Elmész a kerítés előtt, ő nem akarja, hogy ott legyél, megugat, mire te elmész a kerítés elől. Megvolt a pozitív visszajelzés a viselkedésére, nyilván tovább fogja csinálni.
2014. dec. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!