Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyának lehet adni valami...

A kutyának lehet adni valami nyugtatót, hogy ne féljen annyira a petárdától?

Figyelt kérdés
Szüleimnek van egy 5-6 hónapos kutyájuk. Sajnos mindentől fél. Hangoktól, emberektől stb. Már előre félünk, hogy mi lesz, ha elkezdődik a petárda szezon.
2014. dec. 24. 17:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
vidd be zard be garazsba, v kösd meg mert lehet el fog menni!
2014. dec. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Lehet adni, állatorvostól kell kérni.
2014. dec. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%
szapis kutya/rossz előéletű?
2014. dec. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

[link]


Sedalin gél.

2014. dec. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

3-as, gondolom szaporítótól vették, normális helyről való kutya nem retteg mindentől.

Egyébként állatorvostól lehet kérni.

2014. dec. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Igen, adható nekik gyógyszer, de érdemes az állatorvossal beszélni, mielőtt bármit beadtok neki.
2014. dec. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
SEdalint javaslom, állatorvos adja, nagyon jó. Mi is azt használjuk.
2014. dec. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mi nyugtatót kérünk az állatorvostól ("személyfüggő" melyik jön be) együtt vagyunk vele, így nem tud meglépni, és jobban viseli
2014. dec. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

Jaj, Istenem, hagyjuk már ezeket a szaporítós megbélyegzéseket, meg szemellenzős ostoba véleményezéseket.

Még hogy jó helyről nem fél semmitől... ugyan már, hol élsz te, stresszes, ideggyenge, rögeszmés kutyák mászkálnak törzskönyvvel, hogy elsírnád magad, ha meglátnád őket.

Nőjünk már ki ebből az általánosításból, mert rettentő dilettáns hozzáállás.


Lehet neki adni nyugtatót, de arra az 1 napra, éjszakára magatok mellé vehetnétek, veletek jobban biztonságban érezné magát, és elszökni se tudna.


A mindennapokra viszont nem ajánlom. A hangoktól, emberektől való félelemre nem a nyugtató a megoldás, hanem a szocializáció.

Szembesíteni kell a félelme forrásával, meg kell ismertetni a világgal, oda kell vinni ahhoz, amitől fél, be kell neki mutatni, meg kell vele ismertetni.


Ki kell tolni az ingerküszöbét, megszokottá kell tenni számára azokat a dolgokat, amitől fél.

Tulajdonképpen egy ilyen petárdázós időszak kiváló alkalom lenne rá, pláne, hogy ilyen fiatal, belevágni a sűrűjébe.

Gondolom mással lesztek elfoglalva szilveszterkor, de én pl vittem már sétálni az egyik kutyámat szilveszterkor, mert a petárdától az is félt.


Csak ehhez alapvetően meg kéne változtatni a gondolkozásotokat, meg elég jól kell tudni sétáltatni, úgy, hogy a saját nyugalmadat rá tudd ragasztani a kutyára.

Így, hogy "előre félünk, hogy mi lesz" maximálisan elzársz magadtól mindenféle esélyt arra, hogy szembesíteni tudd a félelmével, és lassan, idővel hozzászoktasd ezekhez az ingerekhez, hogy ne féljen tőlük.


Hiszen a félelemre készülsz, és ha a kutya egy valamit megért az egészből, akkor az 100% hogy az, hogy valami rosszra készülsz, tehát félni kell. És félni is fog.


Konkrétan, hogy hogyan kell nyugodtan, sétáltatni, az egy külön fejezet, és az az igazság, hogy ezt leginkább a gyakorlatban lehetne elsajátítani.

A lényeg, hogy teljesen szinte relaxált állapotban kell megkezdeni a sétát, és ezt a nyugalmat kell végig fenntartani.

Ha a kutya megijed, félni kezd, kell neki hagyni némi időt rá, hogy feldolgozza az ingereket.

Ugyanakkor segíteni, ösztönözni kell újra és újra, ha megreked, nem akar tovább menni, leblokkol.

Csak annyira kell ösztönözni, hogy agától kezdjen el menni, és ha halad a félelme forrása felé, önszántából, felé fordul, megszagolja, stb, azt jutalmazni kell.


Ha van olyan környezet, ahol fél, az kiváló alkalom arra, hogy visszahozd az induláskor meglévő teljesen nyugodt állapotot, hogy azzal kapcsolja össze a kutya.


Pl volt az a kutyám, amiről írtam, az a hangos zajoktól félt. Volt olyan, hogy egy "utcabálon" egy téren lévő koncert első sorában adtam neki a földön ülve egy levendula olajos talpmasszázst, aminek a vége az lett, hogy több ezer watt mellett aludt el.

Ha ez kellett a félelme elűzéséhez, akkor ezt tettem meg.

A gyógyszerezés csak tüneti kezelés.

2014. dec. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Igy van. Tüneti kezelés. Az én kutyám is fél a petárdáktól. Szocializálod szilveszterig? Addig bizony csak a nyugtató marad... Nekem évek alatt sem sikerült a szilveszteri idegbajt kinevelni belőle, pedig a lőtéri sétákat már nagyon élvezi (természetesen nem ő a célpont:) )
2014. dec. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!